Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
user786511
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2007 16:23

Pożar mieszkania

Postautor: user786511 » 25 lut 2008 13:32

:?: Czy ktos mial do czynienia z pozarem w domu lub zna jakies prawo ktore obejmuje takie przypadki i uznawanie odpowiedzialnosci finansowej osob cywilnych :?:

Sytuacja wyglada nastepujaco:

:arrow: Jestem jednym z wynajmujacych pokoj w domu w ktorym nieumyslnie wyolano pozar poprzez zostawienie zapalonych swiec na telewizorze w living roomie. Pozar objal glownie living room gdzie znajdowalo sie duzo mojego sprzetu od komputerow po sprzet nurkowy. Straty moge oszacowac na ok 2tys funtow.

Dom byl nieubezpieczony przez glownego wynajmujacego co jak wiem jest jego obowiazkiem w umowie ktora podpisal. Najprawdopodobniej landlord tez nie ma ubezpieczenia. Jezeli nawet je ma - jak sie domyslam nie obejmuje ono sprzetu uzytkowego znajdujacego sie w domu.

W feralnym dniu w domu bylo kilka osob urzadzajac sobie mala imprezke. Jedna z osob byla osoba ktora wynajmuje jeden z pokoi, kolejna osoba to dziewczyna jednego z mieszkajacych w/w domu.

:arrow: Straz pozarna stwierdzila nieumyslne wywolanie pozaru poprzez zostawienie swiec bez kontroli. Policji nie bylo.

:idea: Jak moge udowodnic ze to te wlasnie osoby wzniecily pozar bo nie dostosowaly sie do instrukcji wyraznie mowiacej NIGDY nie zostawiaj palacych sie swiec bez kontroli i co najwazniejsze jak moge odzyskac pieniadze od nich :?: Dodam, iz sa to osoby narodowosci hiszpanskiej przebywajace tutaj od kilku miesiecy majace kiepskie prace z planami wyjazdu w ciagu najblizszych kilku tygodni/miesiecy.

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki i rady
Piotrek 07828140803

mb
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007 18:19

Re: Pożar mieszkania

Postautor: mb » 26 lut 2008 07:51

Z tego co sie orientuje to agencja/landlord musi ubezpieczyc dom, ktory wynajmujesz, ale niestety Twoim obowiazkiem jest ubezpieczenie zawartosci (contents insurance). Nie kosztuje majatku: za 2+1 bed terraced house placimy w Barclays'ie nieco ponad £100 rocznie. No ale madry polak po szkodzie.
Przepraszam, ale na tym tle kiepsko widze Twoje szanse na odzyskanie kasy za utracony sprzet.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 20 kwie 2008 21:50

no niestety kolega ma racje, agencja czy właściciel ubezpiecza mieszkanie, ale już co twoje ty musisz zadbać, albo o sejf albo o ubezpieczeie

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: Pożar mieszkania

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 17:04

no niestety kiepsko to rokuje. Lepiej ubezpiecz sie. Poszukaj w necie jakiejs porownywarki ubezpieczen. Ja znalazlem ostatnio nawet jedna po polsku :) globalmarketcompare.com


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości