Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Andrzejmaksik
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2013 12:33

Problem z landlordem

Postautor: Andrzejmaksik » 12 sie 2013 12:36

Witam Wszystkich
Mam pytanie, moze ktos wie na kim spada obowiazek zalatwienia smietnikow w wynajetym domu, wynajmujacy czy landlord?
Pozdrawiam
Andrzej

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 12 sie 2013 12:51

Co masz na mysli piszac "zalatwienia smietnikow"?

Andrzejmaksik
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2013 12:33

Postautor: Andrzejmaksik » 12 sie 2013 13:10

Gdy wynajmowalem dom nie bylo smetnikow a landlord owiedzial ze mam isc do cancilu samemu, a w cancilu odeslali mnie do landlorda , ktory nadal twierdzi ze ta do mnie nalezy .Smieci rosna bo na recykling nie chca domowych przyjmowac, i niwiem juz co mamk robic.
Pzdr

Andrzejmaksik
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2013 12:33

Postautor: Andrzejmaksik » 13 sie 2013 09:41

Tak, wszystko rozumiem, tylko ze bylem w cancilu i powiedzieli ze to nalezy do landlorda a on mi wciska ze mam sam sobie kupic oba smietniki w cancilu, ktory twirdzi ze ni moge sam, ze to lezy w gestii landlorda....dlatego szukam jakies podstawy prawnej , na ktorej opre swoje roszczenia...
Pozdrawiam

Andrzejmaksik
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2013 12:33

Postautor: Andrzejmaksik » 13 sie 2013 10:12

Zle napisalem, w obowiazku landlorda, a gdy chcialem zamowic w cancilu to owiedzieli ze nie moge z racji ze nie jestem wlascicielem domu , tylko wynajmujacym, juz sam newiem jak to zalatwic ,...chyba poszukam innego domu....
Pozdro

Andrzejmaksik
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2013 12:33

Postautor: Andrzejmaksik » 13 sie 2013 10:36

Ok, tylko dlaczego cancil twierdzi ze to nalezy do landlorda...?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 13 sie 2013 10:58

u mnie w lipcu tego roku wprowadzono pojemniki na śmieci (do tej pory wystawiało się torby).

W ulotce napisane jest, że pojemniki "damaged due to wear and tear" będą automatycznie wymieniane za darmo, a skradzione / zgubione pojemniki za darmo wymienią tylko raz, później trzeba płacić 15-18 funtów.

Nie wiem, czy zabraliby śmieci z pojemnika innego niż te, które zapewniają. Wątpię, bo w ulotce jest też napisane, że z powodów health and safety pojemniki mają mieć zamkniętą pokrywę i mają nie przekraczać jakiejś tam wagi.

Nie piszą niestety kto jest odpowiedzialny za załatwianie pojemników, ale dla mnie to logiczne, że landlord / właściciel - ten kto płaci council tax.

Andrzejmaksik
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2013 12:33

Postautor: Andrzejmaksik » 13 sie 2013 11:35

Rozumiem i doceniam wyczerpujace informacje,ale skoro cancil mowi tak , a landlord inaczej , komu wierzyc?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 sie 2013 12:11

Blondynek, NIE masz racji. Albo raczej niekoniecznie ja masz. To nie zalezy od jego umowy z landlordem, tylko od council w ktorym mieszka.

Niektore council wymagaja aby uzywac tylko pojemnikow ktore same dostarczaja mieszkancom. Jesli council nie wyda pojemnika najemcy tylko landlordowi, to tak - jest to obowiazkiem landlorda. A podstawa prawna bedzie tu zapewne odpowiednia uchwala councilu.

Z tym ze jesli ty masz landlorda ktory nie zamierza zalatwic najprostszej sprawy to ja bym rzeczywiscie poszukal chyba innego domu I niech spi.. na drzewo taki landlord.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości