Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Anetchen
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 27 sie 2011 17:48

"rejestrowanie" mieszkania w councilu

Postautor: Anetchen » 03 kwie 2013 00:10

witam ,
wlasnie przeprowadzilam sie na harrow , mieszkanie ktore wynajmuje jest rzekomo 3 pokojowe , dlaczego rzekomo ? jest to flat na pierwszym pietrze z dodatkowym poddaszem . pierwsze pietro obejmuje 2 "pkoje, z czego jeden to 2jka a drugi to taki box room , plus living room . teraz , zastanawiam sie czy ten box room mozna faktycznie lczyc jako pokoj (a nie np storage room), i czy poddasze to rzeczywiscie pokoj a nie strych przerobiony na pokoj ,
i tu rodzi sie moje pytanie czy istnieje jakas mozliwosc sprawdzenia jak mieszkanie jest zarejestrowane (ile posiada pokoi) czy wg istnieje mozliwosc sprawdzenia tego tak by czasem nie podpasc landlordowi :P,

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 03 kwie 2013 10:13

a co ma council do prywatnego mieszkania?

w prywatnym mieszkaniu ktos moze zrobic z jednego pokoju 2 czy ze strychu pokoj

widzialas co wynajmujesz - w czym problem?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 03 kwie 2013 19:53

Jak StaraBaba pisze.
Ja widziałem nawet w sprzedaży domy które miały sypialnie tak duże, że ledwo biurko by weszło, ale w folderze to była sypialnia (bedroom).
Prywatnie to może sobie ktoś napisać jak chce. Od ciebie zależy czy się z tym zgodzisz.

Anetchen
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 27 sie 2011 17:48

Postautor: Anetchen » 08 kwie 2013 17:55

bylam , pytalam w councilu , stwierdzili ze nie moga mi udzielic takiej informacji . jest tak jak landlord sobie zazyczyl . czyli jesli chcial to cos co nazwac pokojem to tak zrobil i nazwal a czy my bedziemy tego uzywac jako pokoj to juz nasza sprawa nawet jesli wizualnie moze to nie przypominac pokoju :p

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 kwie 2013 11:08

Czytalas posty wyzej?

Kuzwa polska mentalnosc z pcimia dolnego - wynajeliscie mieszkanie, widzieliscie co wynajmujecie, spisaliscie umowe i co teraz? Wlasciciela "podpieprzyc" tylko nei wiadomo za co...

Niedlugo zamiast "No DSS" bedzie "No Poles" na agencjach.

Anetchen
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 27 sie 2011 17:48

Postautor: Anetchen » 15 maja 2013 21:29

StaraBaba pisze:Czytalas posty wyzej?

Kuzwa polska mentalnosc z pcimia dolnego - wynajeliscie mieszkanie, widzieliscie co wynajmujecie, spisaliscie umowe i co teraz? Wlasciciela "podpieprzyc" tylko nei wiadomo za co...

Niedlugo zamiast "No DSS" bedzie "No Poles" na agencjach.


ty wez sie tak nie spinaj co :P jeszcze Ci zylka peknie ahaha no widzisz podpisujac umowe nie mam czy to jest 2 bed 3 bed czy moze 8bed , lol nie wszystkie umowy sa jasne i kalrowne , nie wszystkie sa rospisane jak ksiazki , landlord powiedzial ze to 3bed ale babska ciekawosc kaze mi dociekac czy to prawda czy nie czy ta mala klita faktycznie byla pokojem czy moze stock room'em jezu naprawde nie rozumiem czego sie tak ciezko goraczkujesz ? uwzam ze jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia masz zamiar tylko krytykowac a nie pomoc w odnalezieniu odpowiedzi najlepiej wogole nie wypowiadaj sie na forach ..... AMEN

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 15 maja 2013 22:20

Anetchen pisze:
StaraBaba pisze:Czytalas posty wyzej?

Kuzwa polska mentalnosc z pcimia dolnego - wynajeliscie mieszkanie, widzieliscie co wynajmujecie, spisaliscie umowe i co teraz? Wlasciciela "podpieprzyc" tylko nei wiadomo za co...

Niedlugo zamiast "No DSS" bedzie "No Poles" na agencjach.


ty wez sie tak nie spinaj co :P jeszcze Ci zylka peknie ahaha no widzisz podpisujac umowe nie mam czy to jest 2 bed 3 bed czy moze 8bed , lol nie wszystkie umowy sa jasne i kalrowne , nie wszystkie sa rospisane jak ksiazki , landlord powiedzial ze to 3bed ale babska ciekawosc kaze mi dociekac czy to prawda czy nie czy ta mala klita faktycznie byla pokojem czy moze stock room'em jezu naprawde nie rozumiem czego sie tak ciezko goraczkujesz ? uwzam ze jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia masz zamiar tylko krytykowac a nie pomoc w odnalezieniu odpowiedzi najlepiej wogole nie wypowiadaj sie na forach ..... AMEN


Najlepiej cos "uważać", jak się wie, że ten co się "spina". juz sie nie odezwie co - bohaterkość nie zna granic :lol:

Nie - umowy nie moga byc niejasne i nieczytelne - jezeli czegoś nie rozumiemy, to zadajemy pytania i rozwiewamy nasze wątpliwości, przed podpisaniem umowy - jeżeli w akcie desperacji podpiszemy jakis cyrograf - to "cierp ciało, jak ci się NIE chciało"

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 16 maja 2013 10:20

Anetchen - gadasz jak potrzaskana.

W umowie powinnas miec wszystko klarownie opisane, wyjasnione itd. Jezeli nie masz to trzeba bylo dopisac. Nie dopisalas ? To nie ma sprawy bo wiedzialas CO podpisujesz.

Zanim zaczniesz kogos obrazac pomysl co gadasz ;)

Czy to jest box room/stock room czy moze shit room to juz tylko zalezy od tego jak sobie to nazwiesz.

Widzialy galy co braly...

Zbanowana
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2013 12:45

Postautor: Zbanowana » 16 maja 2013 12:47

W 1 poscie "mieszkanie 3 pokojowe" w innym "3 bedroom"

Jest roznica miedzy 3 pokoje a 3 bedroom wiec moze sie zdecyduj co niby wynajelas?

Nie ma takiej opcji zeby tego w umowie nie bylo.

Anetchen
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 27 sie 2011 17:48

Postautor: Anetchen » 23 cze 2013 20:04

a ja myslalam ze 'pokoj" w j. and to inaczej bedroom (sypialnia) wiec nie rozumiem twojego zdziwienia ze niby 3 pokoje to niby cos innego niz 3 bedroom ehhh , uwierz ze nie ma tego na umowie , jest tylko numer mieszkania , adres i dane landlorda thats all hah

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 23 cze 2013 20:59

@Anetchen - ja mam 4 pokoje i to jest 3 bedroom flat.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości