Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Benefit8

Postautor: goraluk » 26 sty 2013 20:23

pawe703 pisze:Nie zadne sciemy tylko pracuje overtimy i wyszlo mi w tamtym roku ok 23 tys a w tym roku mam ich mniej i poprostu moze wyjsc 20 wiec nie sugeruj mi ze sciemniam. Jak bym sciemnial to bym sie nie pytal a chce sie dowiedziec czy mi sie poprostu nalezy


Osobiście wątpię by należał wam się HB przy dochodach 20 tyś rocznie +.
Na stronie councilu pod który podlegasz masz kalkulator, możesz policzyć ile dostaniesz. HB nie jest płacony w 100% lub wcale, może być wypłacany nawet 1 funt tygodniowo:) wszystko zależy od dochodów i danego concilu jakie ma zasady przyznawania, bo te mogą być różne, acz kol wiek są graniczne wartości ile można przyznać HB w UK. Niektóre councile przyznają maks inne mniej.
Podaj pod jaki council podlegasz to sprawdzę;)

ps. napisz w jakim wieku są dzieci, do do pewnego wieku (też zależy od councilu) nie przysługuje ekstra pokój, więc możliwe, że wam council naliczy jedynie za 2-bedroom.
ps2. gdzie w Londynie są 3 bedroom za 550 na miesiąc?

pawe703
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2013 01:45

HB

Postautor: pawe703 » 29 sty 2013 10:52

Witam ja odnosnie tego postu o house benefit
Mieszkam w nottingham od jakiegos czasu i tutaj wynajmuje mieszkanie podlegam pod cuncil http://www.nottinghamcity.gov.uk Dzieci sa w wieku 5 lat i 5 miesiecy . Prosilbym jezeli mozesz zebys sprawdzil na czy nalezal by nam sie jakis HB. Z góry dziekuje i pozdrawiam

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: HB

Postautor: goraluk » 29 sty 2013 22:09

pawe703 pisze:Witam ja odnosnie tego postu o house benefit
Mieszkam w nottingham od jakiegos czasu i tutaj wynajmuje mieszkanie podlegam pod cuncil http://www.nottinghamcity.gov.uk Dzieci sa w wieku 5 lat i 5 miesiecy . Prosilbym jezeli mozesz zebys sprawdzil na czy nalezal by nam sie jakis HB. Z góry dziekuje i pozdrawiam


tego co pokazuje kalkulator możecie dostać 112.58 na tydzień, czyli ok. 488 na miesiąc. Jednak zrobiłem to tylko bardzo ogólnikowo, zakładając, że zarabiasz ok. 385 tygodniowo przed taksem. Oraz, że żona nie pracuje (nie ma dochodu) i ty jesteś najstarszy i masz 28 lat:)
Po drugie, wam przysługuje 2 bed. Więc nie dostaniecie (prawdopodbnie) 488 na miesiąc tylko limit na 2 bed który wynosi: 450 miesięcznie.
Do tego Council Tax benefit w wysokości ok. 115 na miesiąc - prawie cały.

To jest tylko jako pogląd nie jako pewnik! I tak dopiero zatwierdzona aplikacja o HB da ci pewność i konkretną kwotę, nie traktuj więc tego jako ostateczne wyliczenia.

kalkulator jest tu:
HB kalkulator dla Notthingham
A tu są graniczne kwoty ile council da na ilość bedroomów:
Tygodniowe limity HB w zależności od ilości pokoi

By szybko przeliczyć tygodnie na miesiące zrób tak:
rok ma 52 tygodnie, dzielone na 12 da ci miesięczną kwotę.
Średnio miesiąc ma 4.3 tygodnia o czym ludzie bardzo często zapominają i liczą ogólnie 4 a potem zdziwienie, że coś nie gra:)

ps.
O benefity ZAWSZE warto aplikować, odmowa nic nie kosztuje i nic nie powoduje. A każdy grosz będzie dla was... Lepiej dziecku kupić zabawkę niż by te pieniądze miały iść na nową wojnę w Mali...

pawe703
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2013 01:45

HB

Postautor: pawe703 » 30 sty 2013 08:20

Jezeli bede wypelnial ten wniosek to czy w zapytaniu o zarobki to jakie mam wpisac skoro robilem do tej pory overtimy i wychodzilem 350 na tydzien ale od tego roku juz nie mam ich wcale i mam jedyne 237 tygodniowo wiec co mam tam wpisac ? I wystarczy pojsc do cuncilu i poprosic o formularz na HB tak ? Dzieki serdeczne za pomoc i pozdrawiam

pawe703
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2013 01:45

HB

Postautor: pawe703 » 30 sty 2013 09:59

A i jeszcze mam takie pytanie poniewaz przeczytalem ze do zarobkow wlicza sie Child tax credit a my jestesmy wlasnie w trakcie zalatwiania dopiero child benefit a pozniej chcemy o child tax credit wiec jak to wszystko ulozyc ? Pozdrawiam i dziekuje

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 30 sty 2013 12:28

OK, Zasada jest taka:
Bierzesz formę z councilu, wypełniasz w domu, zanosisz wypełnioną wraz załącznikami do councilu i czekasz na decyzję lub prośbę o uzupełnienie dokumentacji. Data - bardzo ważna - im szybciej złożysz wypełnioną formę w council tym lepiej, bo od tej daty będzie się ewentualnie naliczać HB!
Jak decyzję dostaniesz za miesiąc pozytywną to będzie wypłacone od daty złożenia aplikacji. Warto więc załatwiać to już.
Załączniki - warto zapytać przy pobieraniu formy jakie załączniki będą potrzebne, nie zaszkodzi a może przyspieszyć. Tak samo jako dowód dochodów zapytaj co dla nich ma być dowodem. Znam sytuację, że na ulotce swoje a council wymagał i tak tego co sam sobie wymyślił:)
Zarobki wpisz takie jakie masz, council ma wgląd do konta bankowego... A przynajmniej parę lat temu miał. (owszem w innej sprawie, ale dokładnie mi gnojki prześwietlili wszystkie konta...przy mnie na miejscu)
Z Polski majątki - to już od ciebie zależy. Moim zdaniem powinieneś chwilowo o tym zapomnieć.
Jeszcze nie słyszałem by ktoś za to bekną.

ps.
Zasada nr 2.
Nie wychodź przed konia!
Znaczy się, daj to co chcą, nic nie dopisuj nic nie dokładaj. Błąd Polaków - próba pokazania siebie jako "świętego" często dostarczają lub mówią za dużo co kończy się negatywnym rozpatrzeniem wniosków.
Council będzie wymagać tego co będzie im potrzebne i na tym się skup i ogranicz.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 30 sty 2013 13:57

blondynek pisze:
wglad do zarobkow i wszystkich kont jest nadal


juz nie piernicz ze 'w innej sprawie' ...councils i Housing associations przeswietlaja finanse tylko w sytuacji jak sie o zasilki stara i doplaty wiec przestan pierniczyc ze jestes 'niewinny' i ci z innych powodow przeswietlili

rznales zasilki jak co drugi/tzreci napotkany na londynku Poloniusz :lol:


głupia jesteś i będziesz. jak co drugi/trzeci napotkany na londynku Poloniusz...
Już ci kiedyś napisałem, najpierw sprawdź nad czym się wymądrzasz. bo znów gafy strzelasz jak z tym freeholdem...
I nie mierz wszystkich swoją miarą bo się możesz przejechać...
Nawet odpowiada mi się nie chce tobie w sprawie finansów i counsilu bo i tak masz o tym tak płytkie pojęcie, jak co drugi/trzeci...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 30 sty 2013 14:02

z freeholdem to TY goral dupy dales.. tak tylko przypominam :lol:

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 30 sty 2013 16:53

blondynek pisze:
wiesz co mi sie wydaje? wydaje mi sie ze jestem QE II :lol:


Dla mnie mozesz byc :)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 31 sty 2013 20:13

emigrantka pisze:z freeholdem to TY goral dupy dales.. tak tylko przypominam :lol:


Serio? No to przypominij mi gdzie!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 31 sty 2013 20:21

Wszedzie gdzie na ten temat sie "wypowiadales"


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 22 gości

cron