Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Anetchen
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 27 sie 2011 17:48

mieszkanie od agencji a housing benefit

Postautor: Anetchen » 11 maja 2012 22:04

Witam wsxystkich , ostatnio borykam sie z problemem wynajmu mieszkania , od prywatnych wynajemcow jest strasznie malo ofert a jesli chodzi o agencje to wszedzie dzie wspomne o housingu mowia \"NIE\" , i tak ostatnio sie zastanawiam jak to z tymi agencjami jest , bo nie zgadzaja sie na housing ale skoro wynajmuja mieszkanie to powinno byc ono w pelni legalne, wiec i housing powinien sie nalezec. wiec wnioskuje ze mowia tak bo po prostu chca mniec pewnosc ze na dane mieszkanie jest mnie defakto stac , ale moje pytanie rodzi sie taki czy oby na pewno w bobrym kierunku podazaja moje mysli ? co o tym sadzicie?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 12 maja 2012 08:45

Gdybym ja wynajmowała swoje mieszkanie to również wolałabym lokatorów, którzy nie mają problemów finansowych i których będzie stać na czynsz.

Ja też niedawno się przeprowadziłam i rzeczywiście trudniej jest znaleźć mieszkanie niż kiedyś. Mówią, że to przez kryzys - ludzie nie dostają tyle kredytów, kupują mniej mieszkań, więc jest ich mniej na rynku. Szukających mieszkań nie brakuje, więc agencje mogą przebierać w chętnych - po co mają więc brać kogoś, kogo bez zasiłku nie stać na czynsz, skoro na pewno pojawi się ktoś kto pracuje, zarabia i nie ma problemów z pieniędzmi.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 12 maja 2012 15:18

nie tylko nie stac na czynsz - nie stac tez na dbanie o mieszkanie i nie doprowadzenie go do ruiny..

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 12 maja 2012 17:30

anetchen szukaj agencji lub ogloszen w necie gdzie pisze \"DSS Welcome\".

Agencje sie tak zabezpieczaja chociaz moim zdaniem nie wiem przed czym???
Nawet jezeli wynajma komus pracujacemu mieszkanie nie maja zadnej pewnosci,ze taka osoba za np. pol roku nie straci pracy i sila rzeczy bedzie musiala aplikowac o benefity.

Jest to dyskryminujace jak najbardziej ale niestety nie ma na to paragrafu.Agencja nie moze Cie jedynie dyskryminowac ze wzgledu na plec,rase,wyznanie itp.itd.

Moim zdaniem osoba,ktora dostaje dofinansowanie od panstwa jest bardziej wiarygodnym tenantem (finansowo) niz ktos kto pracuje a za kilka miesiecy ta prace moze stracic.

Coz,taki bezsensowny i bezpodstawny wymog agencji...

justa81
Emigrant
Posty: 104
Rejestracja: 07 sty 2011 08:17

Postautor: justa81 » 01 sie 2012 17:36

Pewnie boją się, że jak ktoś pobiera house benefit to może nie jest wypłacalny albo nie ma pracy, która by mu wystarczyła. nawet jeśli jest inaczej, to łatwiej nie ryzykować i zostawić to dla innych. może po prostu powinieneś o tym mówić tak otwarcie.

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 11 sie 2012 11:56

odpowiedz jest prosta

Housing Benefit i inne Benefit - to zasilki - i tu w UK sa synonimem biedactwa i slabej kondycji finansowej
to ze wiekszosc ludzi jedzie z benefitami na lewo jest tajemnica poliszynela -ale i takpozostaje ta latka beneficiarza - i dlatego wiekszosc agencji mowi NIE
swoja droga niektore agencje wymagaja bog wie jakich cudow o ludzi ale jesli juz przychodzi do demonstracji mieszkania to tez niezle potrafia miec za uszami
wszedzie sciamniactwo, cwaniactwo , jak najmniejszym kosztem jak najwiecej sie nachapać - masakra

tami64
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2012 19:06

Postautor: tami64 » 29 lis 2012 19:10

a ja bym wolala wynajac beneficiarzowi , bo wiem ze pieniazki dostane a nie wynajac 12 osobom jeden dom . to jest oznaka tego bogactwa?
bo ze sredniej pensji domu nie utrzymasz a samych bogaczy w angli nie ma

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 29 lis 2012 19:31

a kto pisze o 12 osobach w 1 domu?

wynajac normalnej pracujacej rodzinie a nie patologi gzdei 3 na jedno lozko jest

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 30 lis 2012 11:15

Tak się wynajmuje całe domy gdzie na 5 pokoi jest do 10 osób i wspulnie placą za wynajem wychodzi mniej, znam takich i to nie element, u Baby w bloku to jest różna zbieranina to tak pisze co slina przyniesie na jezyk.I co pracujesz ok płacisz mieszkasz. A co jak zachorujesz?Wypadek może?zaraz z chaty wyrzucą? po to są benefity i nic nikomu do tego z czego ja płacę, tym bardziej agencji to nie przeszkadza bo płacisz!!!!!!

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 30 lis 2012 11:23

u Baby w bloku to jest różna zbieranina to tak pisze co slina przyniesie na jezyk


Wez KUR..... wa sie ode mnie od....dol raz a porzadnie pusty plaski lbie. Pojecia nie masz o mnie (ani o nikim/niczym innym) wiec stul KUR..a pysk bo juz mi zbrzydlo probowac kulturalnie do ciebie tluku je..ny prosty.

Zeby ci ten pusty plaski leb nie pekl to ci napisze jaka "zbieraniana" u mnie w bloku mieszka kreskoweczko czarno biala.

6 mieszkan w lkatce, po 2 na pietrze:

parter:

1) Jedna kobieta po 60 tce w 2 bed flat (wykupione)

2) Facet sam kolo 40ki w 2 bed flat (kupione prywatnie od poprzedniego wlasciciela ktory wykupil od council)

1 pietro:

1) ja z moim psem i kotami w 2 bed (council)

2) rodzina (para z 2 dzieci 14 i 12 lat) w 2 bed flat (kupione prywatnie od poprzedniego wlasciciela ktory wykupil od council)




2 pietro:

1) kobieta z 2 dzieci (18 i 16 lat) w 2 bed flat (wynajete prywatnie od wlasciciel ktory kupil od kogos kto wczesniej wykupil od council)

2) kobieta sama po 60tce w 2 bed flat (council)


masz ch..................ju glupi ta "zbieranine" i idzi sie pier..........l na drzewo debilu - i slownik ortograficzny na to drzewo ze soba wez

(MF chcesz to wytnij, lata mi)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012 11:45 przez Starababa, łącznie zmieniany 1 raz.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 30 lis 2012 11:45

przestrzegam wszystkich przed wynajmem mieszkań wraz z landlordem , bo oszczędzają światło wyznaczane sa godziny korzystania z kuchni po 22 nie wolno.A pytając o pralkę wysyłają do publicznych pralni.I za 130£ tyg nie macie nic Pracowałam do 23 musiałam chodzić spać głodna.Pozdrawiam Anita

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 30 lis 2012 11:58

piszę prawdę tetryczko i nie bluzgaj lepiej sobie zajaraj, bo nikt z Tobą chyba już nie wytrzymuje, szkoda tych kotów, Rzucając nałogi poproś lekarza o tabletki na nerwy bo Cię oszukuje z plastrami, choroba tkwi gdzie indziej!!!!! to ostatni dzwonek bluznierco.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 30 lis 2012 12:02

spier.. i od..l sie ode mnie OBOJNIAKU prosty.

Nerwy to mi puszczaja jak takie tepe lby sie do klawiszy dobiora i pier..la bez sensu.

Ze ktos na idiote landlorda trafil nie znaczy ze kazdy swiatlo wydziela i pralke na klucz zamyka.

Moieszkajcie dalej po 10 w 5 pokojach, wpier..cie fasolki economy z puszki przy swieczkach przy polskiej telewizji i wesolych swiat... tlumoki

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 30 lis 2012 12:10

daro43 pisze:przestrzegam wszystkich przed wynajmem mieszkań wraz z landlordem , bo oszczędzają światło wyznaczane sa godziny korzystania z kuchni po 22 nie wolno.A pytając o pralkę wysyłają do publicznych pralni.I za 130£ tyg nie macie nic Pracowałam do 23 musiałam chodzić spać głodna.Pozdrawiam Anita



Bo w pracy/po drodze z pracy nie dalo sie nic kupic zjesc tylko trzeba bylo do domu wracacajac kolo polnocy (dojazdy z pracy konczonej o 23) i trzaskac garami w kuchni.... Myslisz ze mieszkajac z kims innym kto rano np o 6 musi wstac to by nie przeszkadzalo?

Boszeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, glodna spac bo kuchnia zamknieta.. taaaaaaaaaaaaaaaaaa sierotka kuzwa marysia i 11 naje..ch krasnoludkow

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 30 lis 2012 12:19

nie trzaskała garami zwykłych kanapek nie mogła zrobić z tego co miała w lodowce, co kazdy ma dodatkowo jedzenie kupować jak ma w domu?inwigilatorko wszystkich w domu obiełaś lustracją wiesz kto z kim o której i od kogo co kupił jeszcze czego się dowiemy ubeczko? :lol: :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron