Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
covala75
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009 12:28

Grzyb w council flacie - co robić?

Postautor: covala75 » 21 sty 2009 13:06

Witam !
mieszkam w mieszkaniu councilowskim wraz z dziewczyna i naszym synem
jakis czas temu na scianach sypialni syna zaczal wyrastac grzyb a w lazience na skutek wilgoci i "starannego" wykonawstwa "fachowcow" z councilu rozpadla sie sciana - autentycznie zrobila sie dziura i kafelki zaczely spadac ze sciany oraz sufit zaczal porastac grzyb
wiem ze mieszkanie zagrzybione nie jest najlepsze dla zdrowia a po za tym moja dziewczyna jest uczulona na grzyba a po za tym jest w ciazy wiec grzyb tym bardziej nie jest mile widziany w naszym otoczeniu
dzis byl u mnie pewien pan z councilu ktory stwierdzil ze jest inspektorem budowlanym i dokonal ogledzin mieszkania
po wstepnym obejrzeniu wszystkich pomieszczen stwierdzi ze mieszkanie nie ma cyrkul;acji powietrza , na dworze jest zimno a w mieszkaniu cieplej i on to troche spryska jakims srodkiem na grzyba a sciane sie naprawi
wiem jednak ze bez odpowiedniej izolacji termicznej nic z grzybem nie zrobi a problem bedzie powracal
moje pytanie brzmi - czy ktos z was mial podobne problemy i czy wiecie gdzie mozna sie zwrocic o pomoc w tej sprawie -konkretnie mysle o zlozeniu formalnej skargi na dzialania councilu i zadania rekompensaty
z gory dzieki za wszelkie info

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 21 sty 2009 13:08


banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 sty 2009 13:48

http://www.communities.gov.uk/housing/r ... inghealth/

na tej stonce (i pewnie paru innych poszukaj na www.google.co.uk) masz opisane co zrobic (latwo nie bedzie) - przedewszystkim czesto uzywaj zwrotu Health & Safety jak z kims gadasz to na nich dziala :)

jesli cienko z jezykiem albo zbyt skomplikowane procedury to udaj sie tam gdzie sugeruje poprzedniczka - pomoga ale tez nakieruj ich na
Housing Health & Safety Rating System (HHSRS) jako bron przeciwko braku reakcji ze strony councilu na potrzebe napraw

moja rada jest po 5 min czytania na temat, jak ktos wie inaczej to niech powie

covala75
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009 12:28

Postautor: covala75 » 21 sty 2009 13:52

dzieki za wszelkie info w tej sprawie !!!!!!!!
moze ktos z was zna uczciwego prawnika ktory moglby nas reprezentowac
wiem ze posiadanie prawnika w sporach z councilem bardzo pomaga i przyspiesza dzialania urzednikow

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 21 sty 2009 14:11

Chyba nawet nie spojrzales na podane linki?

Skontaktuj sie z CAB.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 sty 2009 14:20

jesli pytanie do mnie:

spojrzalem z grubsza - punktowy system oceniajacy stan domu - czy nadaje sie do mieszkania, remontu albo rozbiurki

jak masz checi to przeczytaj calosc i zreferuj

covala75
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009 12:28

Postautor: covala75 » 21 sty 2009 14:22

tak sie sklada ze przejrzalem je dosc dokladnie i zaraz zamierzam do nich dzwonic
tyle tylko ze z mojego doswiadczenia wiem ze jak council slyszy o prawnikow to bardzo szybko zmienia swoje decyzje i przystepuje do sprawnych dzialan
problem rowniez w tym ze wiem ze bez koniecznych izolacji nikt nie jest wstanie rozwiazac problemu grzyba w tym mieszkaniu a stawianie kolejnych scianek ktore zaslaniaja juz istniejace zagrzybione nie jest rozwiazanie alatego tez zamioerzam sie domagac zmiany mieszkania a w takich dzialaniach prawnik sie przydaje
po za tym od kiedy tu mieszkam i zaczela sie zima to sie gorzej czujemy , o istnieniu grzyba dowiedzialem sie dopiero jakis miesiac temu wiec wnioskujemy ze moze to miec wplyw na nasze samopoczucie i na pewno na nasze zdrowie

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 sty 2009 14:28

i wlasnie tej wersji sie trzymaj, powodzenia i walcz zeby malenstwo nie wdychalo tego swinstwa

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 21 sty 2009 16:40

Zanjomi z okropnym grzybem ( i dwojka dzieci) mieszkaja juz 15 lat - council NIC nie zrobil.

Grzyb jest pod sufitem dookola calego mieszkania.

Idzcie do lekarza, narzekajcie na zdrowie i zbierajcie papiery - to sie przyda.

Prawnika poleci wam lokalny CAB (nawet nie piszesz gdzie mieszkacie a tu jasnowidzow nie ma).

Czy cos zalatwicie? Nie wiem, szczerze watpie bo znam mase osob w takiej sytuacji ktore nie wskoraly nic przez lata cale - grzyb w UK to nic nadzwyczajnego i nikt sie tym za bardzo nie przejmuje - nie do stopnia zeby odszkodowania placic czy przenosic was do innego mieszkania.

1) CAB
2) Prawnik ktorego CAB poleci
3) Powodznia

covala75
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009 12:28

Postautor: covala75 » 21 sty 2009 23:47

dzieki za info
mieszkam na soutwark jesli to cos zmienia choc sadze ze wiekszasc councili dziala podobnie
dzis mialem dopiero tzw komisje ktora miala stwierdzic co dokladnie sie wydarzylo w domu
przyszedl pan ktory stwierdzil ze grzyb jest, sciana sie wali ze wzgledu na wilgoc po czym stwierdzi ze to naprawia i poszedl obiecal przyslanie raportu z ogledzin i usuniecie szkod
teraz czekam na ewenyualne wnioski pana inspektora choc jeden juz znam - powstawanie grzyba w domach to sytuacja normalna a walace sie sciany to tez nic dziwnego

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 22 sty 2009 00:37

mieszkam na soutwark


No to masz szczescie........................

Blondynekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
- pomoz koledze :lol:

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 22 sty 2009 00:43

Troche innym podejsciem bylaby proba znalezienia prywatnej zamiany z waszego council na inne council mieszkanie.

Szukacie sami (Google "council exchange" - jest duzo stron tym sie zajmujacych), jak znajdziecie kogos kto z wami chce sie zamienic (zamalujcie grzyb przed tym ....) to skladacie papiery do council waszego i ich i w kilka tygodni robicie zamiane.

Gumtree tez ma sekcje zamiany mieszkan:

http://www.gumtree.com/london/home-swap_1040_1.html

Rowniez:

http://www.council-exchange.org.uk/

http://www.councilexchange.net/

I cala masa innych.

Na to ze sam council was gdzies przeniesie to bym nie liczyla - czasem trzeba sobie samemu pomoc.....

Jakiekolwiek doplaty przy zamianie mieszkan council sa tu nielegalne i mozna przez to mieszkanie stracic (to tak na marginesie).

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 22 sty 2009 09:57

Wiedzialam ze na widok Southwark Blondynkowi sie oczka zaswieca :lol:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron