Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
user2102841
Gastarbeiter
Posty: 49
Rejestracja: 12 sty 2008 20:57

Pre-payment meter

Postautor: user2102841 » 17 lip 2008 23:47

Hej. Mamy tu nastepujący problem z naszym pre-payment meter na gaz : od roku mieszkamy w miejscu, gdzie prad i gaz sa oplacane w taki wlasnie sposob. Nigdy nie bylo z tym problemow i nawet w maju dostalismy informacje o nadplacie 6.30Ł. A w lipcu przyszedl rachunek na 480Ł :!: Przed nami mieszkal tu gosc, do ktorego przychodzily wezwania do zaplaty za gaz, ale w okolicach 200Ł. Wiec w czym rzecz? Moze mysla, ze znalezli sobie łosie, ktore oplaca im zalegle rachunki wszystkich poprzednich wlascicieli? :roll:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 lip 2008 00:36

Nie rozumiem. Jesli masz liczni pre-pay, czyli go najpierw nabijasz to jakie rachunki???

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 18 lip 2008 00:50

i jeszcze mial 6.30 nadplate, to sie nazywa oszczednosc :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lip 2008 08:44

pewnie sie pomylilo z direct debit stalym co miesiac a potem wyrownanie:)

user2102841
Gastarbeiter
Posty: 49
Rejestracja: 12 sty 2008 20:57

Postautor: user2102841 » 18 lip 2008 14:58

Nic sie nie pomylilo. Tak jak napisalam wyzej : mamy prepayment meter na gaz i MIMO to dostalismy rachunek na kilkaset funtow. Przez caly rok przychodzily rachunki/wezwania do zaplaty na nazwisko poprzedniego najemcy. W maju przyszedl po raz pierwszy na nasze nazwisko (skad je mieli(!?) skoro nigdy nie podawalismy zadnych nazwisk-przy pre-payment meter nie trzeba) bilans za caly rok wykazujacy nadwyzke kilkufuntowa. A w lipcu rachunek na kilkaset funtow. Oczywiscie nie mam zamiaru tego placic. No i oczywiscie porozmawiam sobie z nimi. Ale interesuje mnie schemat dzialania EDF energy. Mial ktos taka sytuacje? A moze rzeczywiscie chca zebysmy placili za grzeszki poprzednich najemcow?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lip 2008 15:08

kazda firmy probuje sciagnac dlugi wszelkimi sposobami - nie daj sie:)

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 18 lip 2008 15:57

Chyba dalej nie rozumiem, jesli masz prepay to nabijasz karte albo stick i uzywasz dopoki sa pieniadze (tak jak telefon na karte).
Jak pieniadze sie skoncza to gasnie prad w calym domu i trzeba biec do costcuttera nabic za kwote jaka ci odpowiada i wszystko wraca do normy.
Dlatego nierozumiem jak mozna miec w ten sposob nadplate
" z postego to i salomon nie naleje".

Co jest nie tak z Twoim licznikiem albo nie wiesz, ze macie w domu tez normalny licznik, bo to wszystko jest podejrzane i nielogiczne, moze ktos sie podlaczyl bokiem i uzywa?

Musisz to wszystko szybko wyjasnic i oczywiscie odpowiadaj tyko za czas od kiedy masz umowe na ten dom aczkolwiek dalej jest to dla mnie nielogiczne jak mogli przyslac rachunek na twoje nazwisko skoro masz prepay .

user2102841
Gastarbeiter
Posty: 49
Rejestracja: 12 sty 2008 20:57

Postautor: user2102841 » 19 lip 2008 00:09

JA TEZ TEGO NIE ROZUMIEM! Przez rok rzeczywiscie tak bylo: doladowalam karte i malam gaz dopoki sie nie skonczyl. W zimie grzalismy rowniez gazem, wiec szybciej sie konczyl. Normalny pre payment meter. Wiec rozumiecie moje zaskoczenie kiedy przyszly oba rachunki (jeden z nadplata, drugi z dlugiem). I tez juz myslalam ze ktos sie podlaczyl nielegalnie. Ale po sprawdzeniu okazuje sie ze nie. Poza tym caly czas zastanawiam sie skad maja nasze nazwisko. A tylko rachunek z dlugiem przyszedl na nas. Poprzednie rachunki zawsze byly zaadresowane do poprzednika, ktory wiem ze mial niecale 200Ł dlugu. Jutro dzwonie do nich i dam znac jak to sie skonczylo.

yoasia
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2008 00:55

Postautor: yoasia » 19 lip 2008 00:40

jesli chodzi o mnie to mam tez pre-payment metar ale nadal przychodza rachunki z zadluzeniem naszczescie sa na nazwisko poprzedniego lokatora ale obawiam sie ze nastepne moga byc juz na nas :/

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 19 lip 2008 01:46

Jesli od poczatku trwania waszej umowy na dom licznik byl prepay to chyba nikt nic wam nie moze zrobic , no bo niby jak i dlaczego?
Ja mysle, ze ta sprawe powinnien rozwiazac landlord, porozmawiajcie z nim, ze to nie wasza wina i nie bedziecie splacac dlugow nieuczciwych lokatorow.
Niech on to odkreca
Powodzenia


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości