Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
piter17
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2012 17:01

UTR ktoś podpowie?

Postautor: piter17 » 20 sty 2012 18:07

Jakiś czas temu byłem w Anglii i troche pracowałem jako samo-zatrudniony(,jakis miesiąc )Robota się skończyła i musiałem zjechać .Ale do czego zmierzam .Zdążyłem jednak aplikować osobiście o utr .Niestety już nie zdążyłem odebrać .Dodam iż było to 4lata temu.Pytanie jest takie czy mam ten numer czy muszę aplikować od nowa.Moje drugie pytanie brzmi jeśli jest gdzieś ten numer to jak go zdobyć .Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Pozdrawiam

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 30 sty 2012 16:53

Jezeli jestes zarejestrowany jako selfemployed to powinienes sie rozliczyc z tego miesiaca.Jezeli sie nie roliczyles to jak sie upomnisz o utr to zapewne bedziesz rowniez musial zaplacic kare za nierozliczenie sie w terminie.

A tutaj link pod ktorym znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie:
http://utr.org.uk/lost-your-utr-number.html

piter17
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2012 17:01

Postautor: piter17 » 31 sty 2012 18:54

Z tego co pamiętam to ściągali mi 30%z wypłaty na podatek myślę że krzywdy Angielski urząd podatkowy na pewno nie poniósł mam tylko trzy peyslipy .Ale możesz mieć rację .Gdybym się rozliczył to musieli by zwrócić mi jakąś kasę prawda?Jeszcze jedna rzecz orjętuje się Pani jaka ewentualna kara mogłaby mnie spotkać?

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 31 sty 2012 21:42

Jezeli pracowales tylko miesiac to powinni ci zwrocic ten podatek ale to wtedy gdybys sie rozliczal.
Kara 100 funtow plus odsetki.

piter17
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2012 17:01

Postautor: piter17 » 01 lut 2012 09:58

Dziękuje ślicznie za pomoc.Jutro ma być u mnie kurier z eurotaxu dam mu co trzeba i mnie rozliczą .Na moje szczęście można to zrobić do 6lat wstecz.Miałbym do Pani jeszcze jedno pytanie a nie chcę zakładać osobnego tematu.Chodzi mi o NIN -kilka lat do tyłu (około5ciu) byłem na rozmowie w jobcenter złożyłem co potrzeba i pani ta powiedziała żebym czekał na numer przyślą go pocztą ,niestety jak i w tym przypadku zmieniłem miejsce zamieszkania (to było w Szkocji)i przeniosłem się do Londynu z kąd zaraz zjechałem do Polski.Pytanie więc jest takie mam ja wogóle jakiś NIN czy musiałbym aplikować jeszcze raz?A może jest różnica NIN szkocki a Angielski .Przepraszam że zawracam gitarę :) ale w te klocki to ja nie jestem orzeł :)Pozdrawiam z Dolnego śląska

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 01 lut 2012 14:59

Jezeli chodzi o Szkocje i Anglie to nie wiem czy maja ujednolicony system ubezpieczenia spolecznego.Jezeli tak,to nie musisz wyrabiac nowego.
Z reguly na papierach ktore przysylaja z HMRC oprocz numeru utr jest rowniez numer NI.

Nie musisz nikomu placic za rozliczenie.Zrob to sam przez internet.Za darmo.
Tutaj znajdziesz wszystkie informacje,krok po kroku jak to zrobic:
http://panidomuwlondynie.blogspot.com/2 ... -jako.html

Pozdrawiam.

piter17
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2012 17:01

Postautor: piter17 » 02 lut 2012 16:55

Dziękuje ślicznie za wszystkie rady i oczywiście pozdrowionka :D


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 66 gości

cron