Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
michal-tu
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2008 12:55

Praca

Postautor: michal-tu » 30 mar 2008 13:13

Takich przedsiebiorcow-szmaciarzy jest wiekszosc! Dla wszystkich uczciwych oczywiscie szacunek. Ale szmaciarze,pazera gubi i niedlugo bedziecie sami zapier... tak jak ci pracownicy u was,albo wrocicie do Polski robic inne waly,ale w kraju to juz ryje do klepania i lina w lesie raz,dwa!!!

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 31 mar 2008 09:54

nie przesadzajmy, jakby byla wiekszosc to wszyscy mieszkalibysmy pod mostem, zdarzaja sie poprostu, ale zgadzam sie z tym ze trzeba to tepic bezwzglednie

Kloss
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2008 15:49

Postautor: Kloss » 14 gru 2008 15:51

Witam waszystkich.
Mam ciekawe informacje na temat pewnej firmy ktora oglasza sie co prawda na innym polskim portalu. Szuka pracownikow w Somerset. Jakby ktos byl zainteresowany to prosze o posta.
Pozdrawiam

Witamina
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2008 13:33

Postautor: Witamina » 20 gru 2008 13:49

Link: http://londynek.net/jobs/ad?id=252111

Nie ufaj tej osobie, przez telefon obiecuje solidne zarobki i legalną pracę, w rzeczywistości chce płacić 5% od tego co zarobisz dla niej, a legalizację obiecuje "od kwietnia", nie chciała podać nawet swojego prawdziwego nazwiska.

Zmarnowałam prawie cały dzień na "dzień próbny" u tej pani a do tego musiałam używać własnego sprzętu i materiałów. Nie mogłam wyjść wcześniej ponieważ zamknęła moje rzeczy na klucz. Próbowała także przywłaszczyć moje certyfikaty potwierdzające kwalifikacje.

Z rozmowy z innymi osobami wywnioskowałam że używa ona dziewczyn "próbnych" jako darmowej siły roboczej.

Podczas poszukiwania pracy natknęłam się już wcześniej na podobnych pracodawców obiecujących "nie wiadomo co" a nie chcących płacić nawet jałmużny ale nikt jej nie dorównywał w bezczelności i braku profesjonalizmu.

Pozdrawiam wszystkich poszukujących uczciwej pracy.

beatris007
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2009 23:22

Silver Event Staff

Postautor: beatris007 » 01 sty 2009 23:41

W pełni potwierdzam. Silver Event Staff to jedna wielka ściema, po kilku tyogniach mozna sie przekonac ze fajnie brzmi tylko ogloszenie na londynku i ma niewiele wspolnego z rzecywistoscia. Przeprowadzaja trening i egzamin za ktory pobieraja 5 funtow od osoby. Mozna sie na nim dowiedziec jak to niby pieniadze wplywaja regularnie, po dwoch tygodniach pracy. Niestety nikt nie wspomina ze, zeby je dostac trzeba sie pojawic w biurze a potem co tydzien dzwonic i prosic o wykonanie kolejnego przelewu. Pierwsze pieniadze wplynely na konto po 1,5 miesiacu pracy a nie po 2 tygodniach. Nie mowiac o tym ze jest styczen a maja zaleglosci w platnosciach z polowy listopada bo ktos zawalil i nie rozliczyl time sheet'a. Za nieobecnosc w pracy potracaja 25 funtow, niestety nie daja bonusow za opoznienia w platnosciach. Z kilkukogodzinnym wyprzedzeniem odwoluja bookingi smsem lub zmieniaja godziny i miejsca pracy. Powyzej 5 godzin pracy odbijaja za przerwe, chociaz jej nie bylo. :x

myszka88
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2009 12:15

Postautor: myszka88 » 21 sty 2009 17:42

Wczoraj zadzwonil do z prywatnego numeru chlopak o imieniu Patryk ( zakladajac ze to jego prawdziwe imie) oferujac prace przy sprzataniu flatow przy Earls Court za £8.50/h Podczas spotkania wyszlo na jaw, ze wzamian za znalezienie pracy oczekuje rewanzu. Chodzil o usluge seksualna ( powiedzail to wprost i tego oczekiwal) albo £150 w gotowce. Przestrzegamkazda osobe chcaca podjac ta prace. Unikajcie konaktu z tym panem. Jesli tylko miales/as podobna sytuacje napisz, pomozesz innym uniknac podobnych sytuacji. pozdrawaim

Sylwia624
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2010 17:48

Postautor: Sylwia624 » 05 maja 2010 17:49

nnnnnnnnnnnnnn

Sylwia624
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2010 17:48

Postautor: Sylwia624 » 05 maja 2010 17:56

Nie zgadzam sie z user2129242,pracowalem u Grzegorza i nie mialem zadnych problemow. Widocznie ten, ktory tak obrazliwie o nim napisal, nie byl dobrym pracownikiem, obijal sie a za lenistwo chcial zaplaty. Ja pracowalem z nim prawie dwa lata i nie mialem problemow z zaplata. Skonczylem wspolprace z powodu powrotu do polski.
Takze chlopie zastanow sie nad soba, czy faktycznie ty byles bez winy!!!!!!!!!!!!!!.

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 05 maja 2010 23:47

Sylwia624 pisze:Nie zgadzam sie z user2129242,pracowalem u Grzegorza i nie mialem zadnych problemow. Widocznie ten, ktory tak obrazliwie o nim napisal, nie byl dobrym pracownikiem, obijal sie a za lenistwo chcial zaplaty. Ja pracowalem z nim prawie dwa lata i nie mialem problemow z zaplata. Skonczylem wspolprace z powodu powrotu do polski.
Takze chlopie zastanow sie nad soba, czy faktycznie ty byles bez winy!!!!!!!!!!!!!!.


Pracowales jako Sylwia czy Sylwester? :)

sznycelmd
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2010 03:28

co powiecie na to ogłoszenie

Postautor: sznycelmd » 07 cze 2010 03:35

Witam
Beskid Wyspowy się kłania
Od jakiegoś czasu przeglądam oferty pracy za granicą gdyż szukam czegoś na wakacje, znalazłem coś takiego:

http://www.londynek.net/jobs/ad?ad_id=410595

Chciałbym się was poradzić, co o tym ogłoszeniu sądzicie.
Osobiście byłbym za ale coś mi tu nie pasuje:P

Proszę o komentarze i wasze opinie


Pozdrowienia z POLSKI!!!

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 07 cze 2010 19:55

Podpinajac pytanie o prace pod temat o nieuczciwych pracodawcach to juz o Tobie zle swiadczy. Wychodzisz z zalozenia, ze ktos chce Cie oszukac?. Lepiej bedzie jak zostaniesz w domu bo moze ktos Ciebie "wykorzysta"
Poza tym pytanie na forum? Kazdy moze sie zalogowac dziesiecioma roznymi nickami i napisac, ze firma jest super lub be.
BTW jak u Ciebie ze znajomoscia jezyka? tak pytam, w razie niepowodzenia co zrobisz?

sznycelmd
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2010 03:28

Postautor: sznycelmd » 08 cze 2010 02:20

Tu może źle zrobiłem, mogłem założyć osobny temat ale nie chciałem smiecić na forum.
Nie wychodze z założenia, mam już taką nature zanim coś zrobie musze to przemyśleć, posprawdzać, dopytać się i poradzić.
Nie jestem osobą która robi coś na hop siup.

Forum jest do dyskutowania o wszystkim i o niczym, no a jak już bylem to zapytałem.
Ale z twojej wypowiedzi wynika że dużo tu oszustów grasuje jeżeli
"Poza tym pytanie na forum? Kazdy moze sie zalogowac dziesiecioma roznymi nickami i napisac, ze firma jest super lub be."

Angielski hmm swobodna komunikacja raczej nie ale troszkę okrojona ;-)(zrozumiem i odpowiem lecz nie wszystko).
Mam znajomego w południowej angli w razie złego.

kaz-ik
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2007 19:13

Postautor: kaz-ik » 02 lip 2010 14:30

Firma 2B Interface tez podobna jest prace mają mieszkanie tez daja ale placic to nic sie nie zgadza kompletnie nic rozliczen też żadnych niemozna sie doprosic jak pytasz to wypowiedzenie na telefon dostajesz termin 1 dzien i bay z pracy i mieszkania bo sluzbowe , a na twoje luzko juz koleś inny przychodzi wlaśnie i bedzie spał na twoim lużku bo dostał wlasnie prace od nich hehehe

czyli wniosek chcesz sie napracować po 12 godzin dziennie a na kasie ci nie zalezy to akurat .. aha i pamietać trzeba ,że kazdego dnia moga ci podziekować i lądujesz natychmiast na ulicy

Misiek12345
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2010 16:17

Postautor: Misiek12345 » 17 lis 2010 16:27

Witam poszukujących pracy za granicą!
Przestrzegam wszystkich budowlańców przed podjęciem pracy w firmie RL Tegel & Bugg AB w Szwecji.
Właściciel firmy Ryszard Wyrwal i Lidia Wyrwal są oszustami, którzy nie wypłacają uczciwie zapracowanych pieniedzy pracownikom. Oszukali już ponad 40 Polaków. Uważajcie na tych naciągaczy i złodzieji.

Pozdrawiam!

Pawloss
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2011 22:33

Postautor: Pawloss » 17 paź 2011 22:50

kaz-ik pisze:Firma 2B Interface tez podobna jest prace mają mieszkanie tez daja ale placic to nic sie nie zgadza kompletnie nic rozliczen też żadnych niemozna sie doprosic jak pytasz to wypowiedzenie na telefon dostajesz termin 1 dzien i bay z pracy i mieszkania bo sluzbowe , a na twoje luzko juz koleś inny przychodzi wlaśnie i bedzie spał na twoim lużku bo dostał wlasnie prace od nich hehehe

czyli wniosek chcesz sie napracować po 12 godzin dziennie a na kasie ci nie zalezy to akurat .. aha i pamietać trzeba ,że kazdego dnia moga ci podziekować i lądujesz natychmiast na ulicy


akurat 2binterface to jedna z nielicznych polskich agencji w uk z certyfikatem iso9001, kumpel robil z ich posrednictwa. z tego co mi wiadomo wszystko bylo ok.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 89 gości