Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
dmierzeja
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2011 20:18

Proszę o pomoc!! Oszustwo!!

Postautor: dmierzeja » 01 cze 2011 20:38

Witam.
Bardzo prosiłbym bym o pomoc jeśli ktoś z Was ma podobne doświadczenia lub wie co można w takiej sytuacji zrobić...
Niedawno tu przyjechałem i bardzo mi zależy aby odzyskać te pieniądzę, w zasadzie to zdecyduje czy będe miał za co zostać.
Otóż, jakieś 2 tygodnie temu znalazłem na Londynku ogłoszenie o pracy przy przy przeprowadzkach. Prace zaczałem na nastepny dzień po telefonie od miłega pana który przedstawił się jako Marcin.
Praca mineła szybko i przyjemnie, po zakończonej miałem pojechać do biura agencji gdzie miałem podpisac umowe i numerem NIN. Podałem tam wszystkie dane, łącznie z kontem i kserem mojego dowodu. Żadnej umowy nie dostałem...
Po przepracowaniu tygodnia nagle kontakt z tym człowiekiem się urwal, ma aktywny tel ale nie odbiera. Czy jest szansa że odzyskam te pieniądze, ok 250 GBP?
Czy moge iść z tym na policje?
A moze sa jakies organizacje ktora pomagaja w takich przypadkach?
Moze jakos go postraszyc, moze to pomoze. Co grozi za cos takiego?
Moze też moznabvy dolozyć do oszustwa wyludzenie danych osobowych?

Dodam ze mam zachowana cala korespondencje z tym kolesiemrazem z adresami kolejnych przeprowadzek, tez firma w ktorej pracowalismy przez ta niby agencje wyglada dobrze. To Edward Baden Ltd Removal Services, bez trudu mozna znalezc do nich numer, tez starzy pracownicy, w wiekszosci polacy nie wygladali na osoby ktore by wiedzialy o oszustwie.

Przepraszam za bledy o chaos. Bardzo prosze o pomoc!! To dla mnie bardzo wazne.
Ku przestrodze podaje numer tego czlowieka (nadal aktualny o dziewo) i adres agencji.

Good Staff
Second Floor
37 Eyre Street Hill
EC1R 5ET

Marcin 0770 8811 600

ewenement2011
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011 18:27

Postautor: ewenement2011 » 12 cze 2011 17:46

nie zabardzo wiem jak Ci pomóc,ale moze spróbuj do niego zadzwonic z innego numeru?powiedz ze dzwonisz w sprawie pracy,a jesli sie umowicie na spotkanie to bedziesz go mial na talerzu ;)

berka
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2011 10:31

Postautor: berka » 02 lip 2011 11:20

witam,
odwiedz Citizen Advice Bureau i opowiedz o tym. Mozesz tez zglosic to do Revenue.Oni to lubia:) Albo w jobcentre zapytac o rade. Jesli nie mowisz po angielsku dadza ci tlumacza.
Pozdrawiam.
Kasia


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron