Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Eemi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011 15:53

Obecna sytuacja na rynku pracy w Londynie

Postautor: Eemi » 25 maja 2011 16:02

Witam,
niedawno ukończyłam studia mgr na kierunku biologia w Polsce. Niestety tu sytuacja z pracą jest bardzo ciężka, dlatego rozważam wyjazd do Londynu na początku czerwca na parę dobrych miesięcy, rok, może dłużej szczególnie by podszlifować angielski który jest na poziomie upper-intermediate (nie mam żadnego problemu ani 'hamulca' z porozumiewaniem się po angielsku). Jednakże bardzo waham się z wjazdem gdyż nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja na londyńskim rynku pracy. Na początek myślę że szukałabym pracy w gastronomii, cateringu itp. Czy rzeczywiście jest tak ciężko, czy powiedzmy w ciągu 1-2 tygodni można coś znaleźć? Czy wyższe wykształcenie utrudnia znalezienie pracy w wymienionych sektorach? Na różnych forach znajduję bardzo sprzeczne informacje, dlatego wierząc w Państwa doświadczenie i kompetencje będę wdzięczna za wszelkie szczere odpowiedzi.
Pozdrawiam, Emilka

onwawa
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2011 22:56

Postautor: onwawa » 25 maja 2011 21:50

Tragedia

Jesli nie znasz jezyka perfect i nie masz referencji czeka cie czekanie.
cena za tydz licz 90f + dodaj zarcie +kom+oyster

Siedze tu 3 tygodnie i jest katastrofa. 0 odpowiedzi

anija
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2011 10:10

Postautor: anija » 03 cze 2011 10:19

jestem nowa na tym forum więc proszę o zrozumienie :)

równiez chce wyjechac do Londynu teraz tzn w sumie w pazdierniku 2011


prosze o opinie na temat sytuacji z praca tam, w tym roku bede miec tyt mgr z fil ang, wiec pewnie to kiepsciutko mnie stawia ...doswiaczenie mam rozne wiec moze to jjakis plus

czy jest ktos jeszcze zainteresowany wyjazdem do londynu w tym roku i ewentualnym "połaczeniem sił" ? :)

PiotrNowak
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2010 21:56

Postautor: PiotrNowak » 03 cze 2011 12:20

Hej

Jak juz wielu napisalo przedemna obecnie dosc ciezko znalezc jakakolwiek prace w Londynie. Po pierwsze kryzys zrobil swoje, po drugie silna konkurencja ze strony brytyjskiej mlodziezy ktora po podwyzszeniu oplat za studia nie bedzie studiowac tylko rozpocznie prace.

Najgorzej jest sie gdzies zahaczyc, pozniej jakos juz idzie.
Wedlug mnie jesli nie masz tam nikogo na kim moglabys polegac (kto moglby cie przewaletowac gdyby cos poszo ni tak) to lepiej nie wyjezdac w ciemno.

Wyzsze wyksztalcenie sie przydaje ale dopiero na pozniejszym etapie, jesli jestes wytrwala i zdeterminowana mozesz znalezc cos w zawodzie i to za niezle pieniadze. Jak juz mowilem jest duza konkurencja.

Ja jak kolezanka powyzej rowniez jestem mgr biologii i pracuje w zawodzie (biologia molekularna/strukturalna - research). Na poczatku rownieza zaczynalem od prostych prac typu zmywak i miotla, ale bylem uparty i stopniowo doszedlem tam gdzie chcialem.

Pozdrawiam

kotten
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2011 15:14

Postautor: kotten » 09 cze 2011 15:51

anija pisze:jestem nowa na tym forum więc proszę o zrozumienie :)

równiez chce wyjechac do Londynu teraz tzn w sumie w pazdierniku 2011


prosze o opinie na temat sytuacji z praca tam, w tym roku bede miec tyt mgr z fil ang, wiec pewnie to kiepsciutko mnie stawia ...doswiaczenie mam rozne wiec moze to jjakis plus

czy jest ktos jeszcze zainteresowany wyjazdem do londynu w tym roku i ewentualnym "połaczeniem sił" ? :)

Hej
Ja też planuje wyjazd w październiku. Ja niestety nie mam wyższego wykształcenia. Z tego powodu trochę się martwię. Zawsze uważałam , ze wyższe wykształcenia jest zawsze atutem, chociaż np moja znajoma po studiach pracuję jaki sprzedawca w sklepie obuwniczym.

MarioCempes
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2011 23:50

Postautor: MarioCempes » 15 cze 2011 22:26

Zaryzykuj:)
Kto nie ryzykuje nie pije szampana:) Nie jest tak zle napewno cos dla siebei znajdziesz ( o ile znasz jezyk). Moge podac Ci kilka numerow telefonow do agencji pracy, jesli chcesz:) Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

kotten
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2011 15:14

Postautor: kotten » 20 cze 2011 16:04

MarioCempes pisze:Zaryzykuj:)
Kto nie ryzykuje nie pije szampana:) Nie jest tak zle napewno cos dla siebei znajdziesz ( o ile znasz jezyk). Moge podac Ci kilka numerow telefonow do agencji pracy, jesli chcesz:) Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Taki mam zamiar. Słyszałam różne komentarze jedni twierdzą ze praca jest a moja znajoma z Irlandii twierdzi ,ze Polacy wyjeżdżają bo nie ma pracy. Po przyjeździe chcę zapisać się w agencji pracy, słyszałam,ze dzięki agencji jest łatwiej znaleźć pracę, dlatego proszę Ciebie podaj mi te namiary na agencję a tak przy okazji czy jest sens kontaktować się z agencja będąc w Polsce ? cyba raczej nie.
pozdrawiam kotten

Stirlitz
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 23 maja 2011 20:20

Postautor: Stirlitz » 20 cze 2011 16:54

MarioCempes pisze:Zaryzykuj:)
Kto nie ryzykuje nie pije szampana:)


Święta prawda można tu doradzać i deliberować,a u każdego sytuacja jest inna.Ja tutaj też przyjechałem w ciemno i za karę... i tak już zeszło cztery lata.Najważniejsze, że znasz język.powodzenia

MarioCempes
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2011 23:50

Postautor: MarioCempes » 28 cze 2011 14:54

kotten pisze:
MarioCempes pisze:Zaryzykuj:)
Kto nie ryzykuje nie pije szampana:) Nie jest tak zle napewno cos dla siebei znajdziesz ( o ile znasz jezyk). Moge podac Ci kilka numerow telefonow do agencji pracy, jesli chcesz:) Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Taki mam zamiar. Słyszałam różne komentarze jedni twierdzą ze praca jest a moja znajoma z Irlandii twierdzi ,ze Polacy wyjeżdżają bo nie ma pracy. Po przyjeździe chcę zapisać się w agencji pracy, słyszałam,ze dzięki agencji jest łatwiej znaleźć pracę, dlatego proszę Ciebie podaj mi te namiary na agencję a tak przy okazji czy jest sens kontaktować się z agencja będąc w Polsce ? cyba raczej nie.
pozdrawiam kotten


Tutaj masz te numery do agencji, nie wiem czy sa jeszcze aktualne bo korzystalem z nich jakis rok temu ale zawsze warto sprobowac. A co do dzwonienia z Polski to mozesz zadzwonic sie dowiedziec co i jak przez telefon nikt Ci w twarz nie da za to, ze sie zapytasz:P Wiadomo, ze jak juz bedziesz tutaj na miejscu to inaczej beda na Ciebie patrzec bo w kazdej chwili moga zadzwon ic ze maja dla Ciebie prace:) Pozdrawiam i zycze powodzenia i sluze pomoca:)

MarioCempes
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2011 23:50

Postautor: MarioCempes » 28 cze 2011 14:54

kotten pisze:
MarioCempes pisze:Zaryzykuj:)
Kto nie ryzykuje nie pije szampana:) Nie jest tak zle napewno cos dla siebei znajdziesz ( o ile znasz jezyk). Moge podac Ci kilka numerow telefonow do agencji pracy, jesli chcesz:) Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Taki mam zamiar. Słyszałam różne komentarze jedni twierdzą ze praca jest a moja znajoma z Irlandii twierdzi ,ze Polacy wyjeżdżają bo nie ma pracy. Po przyjeździe chcę zapisać się w agencji pracy, słyszałam,ze dzięki agencji jest łatwiej znaleźć pracę, dlatego proszę Ciebie podaj mi te namiary na agencję a tak przy okazji czy jest sens kontaktować się z agencja będąc w Polsce ? cyba raczej nie.
pozdrawiam kotten


Tutaj masz te numery do agencji, nie wiem czy sa jeszcze aktualne bo korzystalem z nich jakis rok temu ale zawsze warto sprobowac. A co do dzwonienia z Polski to mozesz zadzwonic sie dowiedziec co i jak przez telefon nikt Ci w twarz nie da za to, ze sie zapytasz:P Wiadomo, ze jak juz bedziesz tutaj na miejscu to inaczej beda na Ciebie patrzec bo w kazdej chwili moga zadzwon ic ze maja dla Ciebie prace:) Pozdrawiam i zycze powodzenia i sluze pomoca:)
Nazwa Tel.

Job Offer 01923356500

Meridian 02089489090

brak nazwy 02073976500

City Side Solutions 02079456294

Tok 02086847171

brak nazwy 02085593699

brak nazwy 02078264400

Apple 01903233055

Becon 01892652915

Coile 02076097769

Giltec 01628780505

Giltec 2 01628500483


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości

cron