Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
dzb
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2011 09:18

Wyjazd na żywioł ...

Postautor: dzb » 07 maja 2011 09:22

Siemka wszystkim!! Jestem z podkarpackiego,chcemy z kumplem wyjechac w ciemno do londynu...w ciemno znaczy nie mamy pracy ani mieszkania,jak myslicie sa jakies szanse zeby np znalesc szybko mieszkanie i prace w ciagu kilku dni..?? Umiemy troche mechaniki kilka warsztatow za nami,byłem technikiem w markecie,budowlanka jako pomocnik no i magazynier takze.Angielski to tak średnio na jeża...co o tym myslicie?? :D

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 07 maja 2011 12:32

Jeżeli chcecie przeżyć ciekawą przygodę to dawajcie a jeżeli nie macie problemu w przypadku gdy sie nie uda, to tym bardziej. Sądzę, że jak sami nie spróbujecie to nigdy sie nie dowiecie jak jest.

panzer1987
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2011 18:17

Postautor: panzer1987 » 13 maja 2011 18:21

No nie wiem stary czy powinienes tak szarżować, mozecie skonczyc placzac gdzies w centrum, jak zacznie sie sciamniac a wy nie bedzie mieli dokąd pojsc. Ja jak przylatywalem pierwszy raz i wyszedle przed lotnisko to nie wiedzialem co ze soba mam zrobic, cale szczescie ze wiedzialem gdzie mam jechac bo mam kuzynke w Londynie i zatrzymalem sie u niej na tydzien, znalazlem prace i mieszkanie. Ja bym w ciemno tu nie przyjechal, nie jest tak prosto jak sie wydaje, aha no i jezyk to podstawa. Pozdrawiam

Eemi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011 15:53

Postautor: Eemi » 25 maja 2011 15:57

Witam,
niedawno ukończyłam studia mgr na kierunku biologia w Polsce. Niestety tu sytuacja z pracą jest bardzo ciężka, dlatego rozważam wyjazd do Londynu na początku czerwca na parę dobrych miesięcy, rok, może dłużej szczególnie by podszlifować angielski który jest na poziomie upper-intermediate (nie mam żadnego problemu ani 'hamulca' z porozumiewaniem się po angielsku). Jednakże bardzo waham się z wjazdem gdyż nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja na londyńskim rynku pracy. Na początek myślę że szukałabym pracy w gastronomii, cateringu itp. Czy rzeczywiście jest tak ciężko, czy powiedzmy w ciągu 1-2 tygodni można coś znaleźć? Czy wyższe wykształcenie utrudnia znalezienie pracy w wymienionych sektorach? Na różnych forach znajduję bardzo sprzeczne informacje, dlatego wierząc w Państwa doświadczenie i kompetencje będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam, Emilka

Stirlitz
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 23 maja 2011 20:20

Postautor: Stirlitz » 25 maja 2011 23:11

Jeżeli mechanika samochodowa nie jest wam obca to tutaj jest sporo ogłoszeń - czyt. jest zapotrzebowanie. budowlanka też zawsze coś wchłonie jednakże niektórzy potrzebują kartę CSCS - to taki odpowiednik naszego BHP. Chyba każdy wam to potwierdzi,że niestety aby znaleźć pracę trzeba po prostu tu być no i czasami trochę odczekać. Początki są przeważnie trudne ale widać, że macie pozytywne nastawienie i idziecie na przebój ... he he
Dacie rade - powodzenia !

FORTES FORTUNA ADIUVAT


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron