Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
user1470261
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2010 15:15

[HELP!]Praca dla agencji poprzez Paying Company

Postautor: user1470261 » 27 mar 2011 11:59

Siema ...nie wiem czy ktoś się na tym zna ale warto spróbować:)

Niedawno zdałem kursy CPCS na ciężki sprzęt budowlany ...zwolniłem się z dotychczasowej pracy na kontrakcie jako employee PAYE i zacząłem prace poprzez/dla agencji jako operator ciężkiego sprzętu budowlanego.

Przy rejestracji do agencji podałem jako Payment method PAYE bo jeszcze nie dostałem numeru UTR dla samozatrudnionych (czekać mam podobno do 6 tygodni)

Agencja po paru dniach zadzwonliła i powiedziała że żeby mi zapłacic musze się zapisać do paying company ,wiem że tak oszcxzędzają bo nie muszą za mnie płacić kosztów związanych z PAYE

...zadzwoniła laska z tej paying company pytając czy mam numer UTR ..ja jeszcze go nie mam ale i tak mnie zarejestrowali w ten system UMBRELLA (to samo co PAYE ,ale w cholere drogie bo odciągają automatycznie podatek i NIC)


mam nadzieje że jak narazie w miare jasno opisuje

Przysłali mi nawet już raz kasę i potem payslip na którym mam Tax Code 647L W ,ale gdy wysyłałem zgłoszenie na Self Employed zaznaczyłem że zaczynam prace z 1szym dniem pracy dla agencji której przy rejestracji musiałem zaznaczyć że jestem nadal PAYE.
Strasznie nasyfiłem czy gdy już dostane numer UTR i zgłosze sie do systemu CIS to potem będe mógł to wyprostować w Agencji i Paying company???
czy teraz jeszcze 6 tygodni moge spokojnie robić na PAYE UMBRELLA?

---------------
proszę o rade ,teraz od poniedziałku mam kolejny kontrakt z innej agencji znowu 1szy bo dopiero zaczynam ,czy tym razem powiedzieć im że czekam na UTR number i CIS ,czy nic nie mówić i tylko zgłośić ich do Paying company jako następną agencję która będzie im wysyłała kase dla mnie?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 mar 2011 13:59

Zaczalbym od sprawdzenia co dokladnie umbrella ci wlicza do kosztow uzyskania przychodu. One czesto dzialaja na pograniczu prawa. Ostatnio sie sadzilem z jednymi takimi wiec grzebalem troche na ich temat w necie. Ale to dygresja.

Anyway, pracujac dla umbrella company jestes w swietle prawa employee a nie self employed. Ale to nie oznacza ze nie mozesz tego statusu w ktorym momencie zmienic - podziekowac umbrella za wspolprace i zaczac samemu wystawiac faktury za swoje uslugi.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości