Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
qwerty124
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2011 21:35

Czy mam szanse/ pytania

Postautor: qwerty124 » 23 sty 2011 21:39

Witam,


Od paru miesięcy zastanawiam się nad wyjazdem do londynu na wakacje.Narazie mam 17 lat, jednak w Marcu kończę 18. Nie mam nawet wykształcenia średniego, jako że jestem jeszcze w 2LO...

Mam w związku z tym pytanie do was, czy mam jakieś szanse znaleźć na czas wakacji jakąś pracę w londynie? Umiem angielski w stopniu dobrym, do tego uczę się od 1,5 roku niemieckiego i od paru miesięcy hiszpańskiego...

Wiadomo, że nie mam narazie wyboru co do pracy, ale i tak zapytam: jako kto mam szanse?

Specjalnie zainteresowałem się tym wcześniej.Wiem ze pewnie nie będzie łatwo, jednak proszę o jakąś wartościowe wyjaśnienie co i jak:)

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 23 sty 2011 22:00

słuchaj , jesli sie nie boisz cieżkiej pracy, to znajdziesz ją zawsze...

począwszy od myjni, po kurierów rowerowych dostawców pizzy... i jak dla osoby ktora ma pracowac tylko na wakacje..mysle ze wystarczy...

jesli znajdziesz w miare tani pokój, a nawet miejsce w pokoju... za jakies 50-65 f/tydzień... to mysle ze w miesiac mozesz oszczedzic po wydatkach na utrzymanie około 300-500 F wiec sam widzisz..a do tego dochodzi jeszcze ..mozliwosc podszkolenia jezyka , a top juz naprawde duzy plus

qwerty124
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2011 21:35

Postautor: qwerty124 » 23 sty 2011 22:06

Stary naprawde polepszyłeś mi humor z kilku powodów.Zainteresowałem się tym pomysłem generalnie już w listopadzie.Chcę zdawać maturę rozszerzoną z ang a tam będąć 2 miesiące miałbym ją w kieszeni:).Jednak im dłużej czytałem tę stronę, gbritain.net mojawyspa.co.uk, tym mocniej przekonywałem się że Polacy w tym Londynie to żyją jak psy i że znalezienie tam pracy graniczy z cudem.

Od razu mówię że nie chcę tam zarobić, wole raczej podszkolic sie w jezyku i poznac troche ludzi nowych.

Jednak mam inny problem: Słyszałem że ciężko jest znaleźć pracę przez net i najlepiej szukać na miejscu. Jednak bilet lotniczy chciałem kupić w 1 strone, bo nie mam pojęcia kiedy będę wracał.Nie ma możliwości już tam kupienia na poczekaniu jakiegoś taniego transportu? ew. jak się wraca "na stopa"?

Pozdrawiam

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 24 sty 2011 11:24

tu masz racje kup bilet z ryanair bo najtańszy i to w jedną strone... a z powrotem sam zobaczysz nawet za stosunkowo małe pieniadze mozesz znaleźć miejsce w aucie :))

prace najlepiej szukac na miejscu , bo wiesz jak to jest..jest masa firm które znajduja prace dla polaków i mozna z nimi zawrzec umowe juz w polsce..ale po pierwsze nie robia tego za darmo a po drugie mozesz trafic do fabryki gdzie i tk wszyscy po polsku a angielski zobaczysz tylko na menu stołówki albo umowie która podpiszesz

jesli angielski bedzie ok..to stary z robotą tak naprawde nei bedzie problemu, pamietaj by miec tylko z 200 funtów na start ..bo najpierw musisz znaleźć mieszkanie...

pamietaj by wyrobic sobie tylko miedzynarodowa legitymacje studencką :

euro>26 i karte ubezpieczenia zdrowotnego...to bardzo ci sie tu przyda

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 24 sty 2011 12:17

Marek - tacz czytam i szczeka mi opada... czy Ty radzisz 18 latkowi w ciemno do Londynu jechac z 200 w kieszeni i piszesz ze bedzie ok?

:shock:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 24 sty 2011 12:22

oj tam staruszko ... najwazniejsze zeby mial karte euro<26 :wink: reszta jakos sie ulozy

podoba mi sie tekst

qwerty124 pisze:im dłużej czytałem tę stronę, gbritain.net mojawyspa.co.uk, tym mocniej przekonywałem się że Polacy w tym Londynie to żyją jak psy


chlopie bo zle fora czytasz, bylo czytac od poczatku londynek bo tutaj sa sami krezusi, dyrektorzy i wszyscy inni ktorym tutaj jest jak w krainie mlekiem i miodem plynacej a psom to my tylko pomagamy ... czasem

PS. wszystkiego najlepszego babciu - letko spoznione ale szczere :lol:

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 24 sty 2011 12:40

200 funtow to mu starczy na wynajecie pokoju na 2 tyg moze a zeby w sciane no chyba ze niesamowicie pozytywnie nastawiony do zycia w Londynie Mareczek go nakarmi...

Qwerty...w ciemno jechac nie radze, podszkolic jezyk to bys mogl jakbys sie tu uczyl przez te dwa miesiace a jak bedziesz zapieprzal jako dostawca pizzy albo czysciciel samochodow to wybacz ale poza "£20 please" i "thank you" nie nauczysz sie wiecej...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 24 sty 2011 13:13

banita pisze:PS. wszystkiego najlepszego babciu - letko spoznione ale szczere :lol:


Lekko? Urodziny mam w sierpniu... Lew jestem, co nie widac?

Aaaaaaaaaaaaaaa, dzien babci byl... to dziekuje, ach dziekuje :lol: :roll:

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 24 sty 2011 13:41

sluchajcie przede wszystkim to nie jakis wyrobnik czy gosc który chce zostac na stałe...
na czym opieram swoje "banialuki" ?

otóz ..przyjeżdza i wynajmuje pokój jak to ktos zauwazył na dwa tygodnie...

prace w myjni / zapierdol az uszy odpadają " dostanie od reki z srednią tygodniową ok 220 na początek...

to nie wczasy a zapierdziel...

tak co roku robi syn kolezanki z polski i jakos nie płacze...po miesiącu takiej treblinki ma na ksiązki , pomoce naukowe w polsce...

wiec nie dołujcie chłopa , tylko popatrzce czasem w niebo..słonce tez czasem swieci nawet jak jest zimno:)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 24 sty 2011 13:53

ty kuzwa Marek czytasz wybiorczo....pisal przecie chlopak ze mu nie zalezy na kasie tylko na PODSZKOLENIU jezyka ANGIELSKIEGO...

no wiec mozesz nam "pobanialukowac" bardziej czego on sie z tego jezyka nauczy przez czas tego "zapierdolu" w tej londynskiej Treblince????

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 24 sty 2011 13:56

marek slonce swieci caly czas, 24h na dobe, 365(6) dni w roku

to ze go akurat nie widac to wina albo zachmurzenia albo pory dnia w miejscu na ziemi z ktorego chcesz je zobaczyc

ehh ty poeto nasz ...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 24 sty 2011 14:49

Marek - tys chyba z psica na spacerze dzisiaj nie byl? Jakbys ugrzal w blocie po kolana jak ja to nie pier..bys o sloncu :lol:

qwerty124
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2011 21:35

Postautor: qwerty124 » 24 sty 2011 21:07

Naprawdę dziękuję za informację o karcie euro >26, nie wiedziałem o tym.Co do 200 funtów, to będę miał więcej, jeśli dobrze pójdzie to i 500. Dodatkowo nawet jeśli będę rozwoził pizzę, to będąc tam nie ma siły- podszkolę się w języku.

Napisałem również, że jadę tam poznać ludzi. Wierzę, że "przyjaciół poznaje się w biedzie" i nie wiem czemu was dziwi że staram się być pozytywnie nastawiony. Jestem jednak świadomy że może być nieprzyjemnie, ale przecież czasem trzeba zaryzykować:)

Dzięki za odpowiedzi, pewnie potem jeszcze zadam, bo pytań mam dużo:)

+ muszę zobaczyć Emirates Stadium, jestem kibicem Arsenalu i mogę tam jechać choćby po to żeby poznać innych kibiców:)
Pozdrawiam

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 25 sty 2011 12:23

qwerty124 pisze:Jednak im dłużej czytałem tę stronę, gbritain.net mojawyspa.co.uk, tym mocniej przekonywałem się że Polacy w tym Londynie to żyją jak psy



i dlatego tak cie tu ciagnie...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 sty 2011 12:38

qwerty124 pisze:Jednak im dłużej czytałem tę stronę, gbritain.net mojawyspa.co.uk, tym mocniej przekonywałem się że Polacy w tym Londynie to żyją jak psy



Pewnie.... Tylko na TAKIE psie zycie to sobie musisz tu troche poczekac.....

Obrazek


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości

cron