Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
mibella
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2007 11:42

A może praca w Polsce?

Postautor: mibella » 16 lis 2007 11:43

Czy nie mysleliscie o tym, zeby sprawdzic jak obecnie wyglada rynek pracy w Polsce? Czy wiecie, ze bezrobocie drastycznie zmalalo a place w wielu sektorach gospodarki zrownuja sie lub juz zrownaly sie z tymi oferowanymi na Wyspach? Poza tym, po zmianie rzadu w Polsce moze byc tylko jeszcze lepiej:) Zajrzyjcie na strone www.wracajdopolski.pl, znajdziecie tam obszerna baze z ofertami pracy oraz sporo informacji na temat mozliwosci ksztalcenia, wynagrodzen, jak i praktycznych porad, np. o rozliczaniu podatków po powrocie do Polski.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 16 lis 2007 11:55

Czy wiecie, ze bezrobocie drastycznie zmalalo
eee, serio ? ciekawe czemu :mrgreen:

a place w wielu sektorach gospodarki zrownuja sie lub juz zrownaly sie z tymi oferowanymi na Wyspach
Nie interesuje mnie handel narkotykami ani streczycielstwo :)

Pozatym polecam zwrocic uwage na profesjonalny glowny banner. Raz ze jest w klimatach komentarzy onetu, czyli ze kazdy w UK wykonuje proste prace fizyczne. Dwa ze z mapki wynika ze Litwa zajela kawalek Polski, ale spoko pewnie same lasy i kilka zubrów, my za to odbilismy sobie straty zajmujac troche gor na polnocy Czech i Slowacji, te w odpowiedzi na ten bestialski atak, zbrojacych sie dzieki naplywajacym funtom sasiadow, dokonaly ponownego zjednoczenia :)

mibella
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2007 11:42

Postautor: mibella » 16 lis 2007 12:45

Wiesz, jezeli wczytasz sie w zawartosc merytoryczna zobaczysz ze praca streczyciela wcale nie musi echodzic w gre. A grafika jak grafika, rzecz gustu. mi sie podoba:)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 16 lis 2007 12:47

Ale pare czeszek i slowaczek tez nam wpadlo, nie tylko owce ?:) sie pozmienialo.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 lis 2007 13:16

mibella pisze:Wiesz, jezeli wczytasz sie w zawartosc merytoryczna zobaczysz ze praca streczyciela wcale nie musi echodzic w gre. A grafika jak grafika, rzecz gustu. mi sie podoba:)



No wlasnie zawartosci merytorycznej to ta strona nie ma zadnej:

Strona tytulowa: przedstwaienie inicjatywy i czysty belkot powielajacy stereotypy

Podstrony 3 rodzajow:

1. Odsylajace gdzie indziej - do stron unijnych, na strony agencji pracy. Nienajgorsze.

2. Zerzniete z innych serwisow (np. podatki)

3. tworczosc wlasna: belkot na poziomie pracy semestralnej technikum ekonomicznego (maksimum slow, minimum tresci).

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w maju 2004 r., gospodarka naszego kraju rozwija się bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek, a Polska należy do czołówki państw europejskich odnotowujących największy wzrost gospodarczy. Znaczący udział w tak dobrych wynikach gospodarczych miały środki z europejskich funduszy pomocowych oraz wzrost atrakcyjności Polski w oczach inwestorów zagranicznych. Jednocześnie poprawiła się sytuacja na rynku pracy, a bezrobocie drastycznie zmalało. W tej sekcji będziemy zamieszczać aktualne dane makroekonomiczne oraz prognozy dalszego rozwoju polskiej gospodarki i wynikające z tego korzyści.

Dobierajace fakty do z gory ustalonej tezy (koszty zycia), porownujace LONDYN (bedacy jednym z kilku najdrozszych miast na swiecie) z Warszawa czy Wrcolawiem.

Najbardziej spodobalo mi sie to porownanie:


Wrocław Warszawa Londyn
Wódka Wyborowa 0,7l 33 zł 33 zł 80,44 zł (13,99 GBP)

Dlaczego autorzy nie pownaja ceny whisky na przyklad? Towary etniczne sa zazwyczaj drozsze, proponuje porwnac cene na przyklad sake w Tokio i Warszawie.

Dlaczego drodzy autorzy nie pownuje ceny uzywanych aut? Albo sprzetu elektronicznego? Bo nie pasuje do tezy?

Dlaczego podane ceny towarow sa zazwyczaj drozsze niz widze w hipermarkecie?

Dlaczego nie uwzglednione zostaly promocje "buy one get one free", ktore sa normalne w hipermarketach i duza czesc towarow kupuje sie w ten sposob?


Ale najbardziej zabilo mnie to:

Wynagrodzenie w PLN (brutto, pełny etat)
Accountant 5 000 - 3 000

Dlaczego nie porownujecie zarobkow?

No to ja to zrobie:
srednia z waszego wyliczenia:
4k*12 miesiecy = 48k (brutto)

Dlaczego szanowni autorzy nie wspominaja ze aby w Pl otrzymac netto nalezy odjac okolo 40-45% od brutta, a w UK okolo 20-22%

Netto: niech bedzie 28k.

UK: brutto 17-19k (na Polnocy, w Londynie pewnie ze dwa razy tyle ale nie bede sie nad wami pastwil), netto niech bedzie 14.5k. ile tam funt? 5.5? 5?
Jak by nie liczyc cztery razy tyle?

A ja naprawde wzialem kwoty jedne z wyzszych w Pl i jedne z nizszych w UK :D

Teza o konkurencyjnosci ekonomicznej zycia w Polsce nadaje sie do kabaretu ale nie do dyskusji.

...a ja nie wspomne tu o roznicy jakosci pracy, szacunku pracownika a w koncu o roznicy jakosci zycia spolecznego. Nie chce sie znecac :P

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 lis 2007 14:56

Porownanie cen towarow powinno byc wzgledem zarobkow, a nie bezwzglednie - to taka mala dygresja. To ciekawe ze taka duza firma podpisala sie pod tresciami tak niskiej jakosci - niezbyt dobrze o tym swiadczy.

Pozatym dlaczego w ofertach pracy nie ma podanych proponowanych zarobkow ? Czegos sie boicie ?
Jesli chcecie by ludzie wracali, to trzymajcie sie standardow, ktore ludzi tutaj przyciagnely. W UK standardem jest podawanie zarobkow w ogloszeniu - dzieki temu okazuje sie szacunek osobie poszukujacej prace i nie marnuje sie jej czasu.

Ogolnie mowiac - WSTYD!

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 16 lis 2007 15:10

luknalem sobie na przeglad plac w IT, calkiem fajnie. Tylko ze w Polsce czesto to wyglada tak ze informatyk w mniejszej firmie = projektant www + programista + operator bazy danych + serwisant sprzetu komputerowego a placa jest jedna, bo uwaza sie ze informatyk ma sie znac na wszystkim co chocby lezalo na komputerze :).
Przyklad znajomego: szef przynosi mu aparat telefoniczny do naprawy i mowi - w CV miales napisane ze skonczyles informatyke w telekomunikacji :lol:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 lis 2007 15:51

Ale ten przeglad plac w IT to tez troche komedia :) Mam troche rozeznania jak to naprawde wyglada i np. Junior Developer to musi miec szczescie zeby dostac 2000 brutto. Jesli tak wygladaja place senior developerow w Polsce, to z czym do ludzi ?
Przejrzalem pobieznie kilka ofert i rowniez co mnie zaciekawilo to:
- wymagane wyksztalcenie wyzsze
a dopiero potem sa napisane umiejetnosci jakie osoba ma posiadac...
od razu mi sie przypomnialo zdarzenie z rozmowy o prace w Polsce. Staralem sie o prace w pewnej juz wtedy sporej firmie IT. Bylo nawet milo, powiedzieli ze z checia mnie przyjmna - zostala tylko formalnosc - ugadanie sie do kwoty zarobkow.
Powiedzialem, ze chce 1800 netto - i w tym momencie, nastapilo przelkniecie kawy przez niedoszlego szefa i tekst ktory pamietam do dzis: 'Jestes studentem, nie mozesz tyle zarabiac. Proponujemy Ci 900 netto na poczatek.'
Powiedzialem mu wtedy - 'z calym szacunkiem, ale tyle zarabia kasjerka w Realu' Na to on odparl '- tak, ale ona ma wieksza odpowiedzialnosc'.
Grzecznie podziekowalem za kawke i wyszedlem.

TomekWolbrom
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2007 21:42

Postautor: TomekWolbrom » 19 lis 2007 01:14

OFERTY sa głównie w Warszawie , akto chiałby się przenieśc do tego okropnego miejsca ?????

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 lis 2007 09:36

user1814656: hahah, dobre z ta kasjerka :) bylem tutaj na kilku interview i na zadnym nikt ani slowem nie wspomnial o wyksztalceniu, poprostu w branzy IT maja to gdzies i calkiem slusznie. W Polsce z tego co slyszalem im wieksza firma tym bardziej gowniane zarobki dla studentw/stazystow/absolwentow .

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 23 lis 2007 15:56

No prosze, na tym forum ten watek calkiem ciekawie sie rozwinal. Widzialam go tez na innych, ale zwykle upadal dosc nisko jakosciowo.

Jesli chodzi o IT, to widze to tak: w UK projektujesz infrastrukture, a w Polsce ja co najwyzej utrzymujesz. Ewentualnie jest sie tania sila robocza dla Europy i USA pracujac w outsourcingu.
Oczywiscie sa wyjatki i jakies ciekawe wdrozenia, ale jest to na znacznie mniejsza skale. Tak wyglada to w mojej dzialce IT.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 74 gości