Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Sebastian83
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2010 16:32

Praca w agencji, a rejestracja jako bezrobotny w JC

Postautor: Sebastian83 » 12 kwie 2010 16:34

Witam jak w temacie , slyszalem ze pracujac przez agencje mozna zarejestrowac sie w Job Centre jako bezrobotny ... czy mam do tego prawo ? głównie chodzi mi o zrobienie darmowych kursów ... czy ktos wie cos na ten temat ?

kozbierski
Troll
Posty: 306
Rejestracja: 29 sty 2010 07:21

Postautor: kozbierski » 25 kwie 2010 16:35

możesz oczywiście sie zarejestrować na job seeker alowance, ale jest jedna mała wada :D jeżeli ciągniesz kase z JC np 60f tygodniowo, lub młodsi 40f to możesz maksymalnie pracować 16h na tydzień po przekroczeniu 16 godzin pracy jak tego nie zgłosisz a bedziesz brał kase z JC to masz pozamiatane, jak złodziej benefitów

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 25 kwie 2010 19:34

Sebastian83 pisze:Witam jak w temacie , slyszalem ze pracujac przez agencje mozna zarejestrowac sie w Job Centre jako bezrobotny ... czy mam do tego prawo ? głównie chodzi mi o zrobienie darmowych kursów ... czy ktos wie cos na ten temat ?



kozbierski pisze:możesz oczywiście sie zarejestrować na job seeker alowance, ale jest jedna mała wada :D jeżeli ciągniesz kase z JC np 60f tygodniowo, lub młodsi 40f to możesz maksymalnie pracować 16h na tydzień po przekroczeniu 16 godzin pracy jak tego nie zgłosisz a bedziesz brał kase z JC to masz pozamiatane, jak złodziej benefitów


ze co?

:shock:

idz no ty lepiej pisz poradniki o czym tam miales pisac, nie wypisuj glupot na forum....


rozne glupoty juz czytalam na tym forum ale to mnie powalilo....

kozbierski
Troll
Posty: 306
Rejestracja: 29 sty 2010 07:21

Postautor: kozbierski » 25 kwie 2010 20:45

ogarnij sie jak nie wiesz jakie są warunki to sobie na strone jobcenter zajrzyj kuleżanko

kozbierski
Troll
Posty: 306
Rejestracja: 29 sty 2010 07:21

Postautor: kozbierski » 25 kwie 2010 20:48

http://www.dsdni.gov.uk/index/ssa/benef ... .htm#other

For these people, there are no restrictions on the hours they can spend doing this type of work and still remain eligible to claim Jobseeker's Allowance.

To qualify for Jobseeker's Allowance you must be unemployed or working on average less than 16 hours a week.
Partners of customers receiving income-based Jobseeker's Allowance are able to work for, on average, up to 24 hours a week.

Mam ci przetłumaczyć emigrantku?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 kwie 2010 00:38

Mlotku - jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem:

An unemployed person will be entitled to a Jobseeker's Allowance if they:

* are available for employment; and
* have entered into a Jobseeker's agreement; and
* are actively seeking employment; and
* satisfy the contribution-based conditions or the income-based conditions; and
* are not engaged in full-time paid work; and
* are capable of work; and
* are not receiving relevant education; and
* are under pension age; and
* are in Northern Ireland.


Mnie tlumaczyc niczego nie trzeba - ja WIEM, ty tylko GDYBASZ, i to glupio....

user2074458
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2009 17:09

No pewnie ze mozesz

Postautor: user2074458 » 26 cze 2010 02:12

Tylko mowisz ze nie masz pracy. Kto ci sprawdzi w JC ze jestes zarejestrowany w agencji?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Re: No pewnie ze mozesz

Postautor: MarcFloyd » 26 cze 2010 11:27

user2074458 pisze:Tylko mowisz ze nie masz pracy. Kto ci sprawdzi w JC ze jestes zarejestrowany w agencji?


A potem idziesz prosto do Tesko, bierzesz pod kapote czteropak i wychodzisz. Kto ci sprawdzi na bramkach? Jak krasc to na calego.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 89 gości