Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
jan33a
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2010 07:29

Szukam pracy

Postautor: jan33a » 09 mar 2010 07:33

Witam
Szukam pracy na terenie Londynu obecnie mieszkam w Irlandii , ale chcemy się z żoną przenieść do Anglii . Proszę o pomoc , i jakieś wskazówki jak wygląda obecna sytuacja na wyspach . Pozdrawiam

user1964162
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2009 10:41

Postautor: user1964162 » 10 mar 2010 10:24

Powiem tak. Narazie jest ciezko.
Ja juiz dwa miesiace siedze w domu lapiac tylko male fuchy w branzy budowlanej.

pawelmpl
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2010 13:58

Witam

Postautor: pawelmpl » 13 mar 2010 14:12

A jak takie fuchy złapać i ile ewentualnie można z takiej fuchy wyciągnąć? Śmigasz po budowach i wypytujesz o fuchę czy też przez agencję pracy? Czasem z takich fuch można więcej wyciągnąć niż w normalnej robocie. Pytam, bo wyjeżdżam 5 maja i będę szukał tam pracy.

Pozdrawiam

user1964162
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2009 10:41

Postautor: user1964162 » 14 mar 2010 10:00

Przedewszystkim musisz tu byc. Angielski numer telefonu itp. Kto bedzie wydzwanial za toba do IE czy PL ???? Nie licz na to. Druga SPRAWA to poprostu jak najwiecej ogloszen. gumtree ,londynek itp ile znajdziesz portali tam sie oglaszaj.Nie mowie,ze zawsze cos z tego jest bo dzwonia debile,ze chca abys pracowal po 16 godzin dziennie za 40 funtow, toz to niewolnictwo ( ja przynajmniej nie pojde do takiej pracy ). Na ogloszenia ktore pojawiaja sie na portalach (przynajmniej polskich ) za bardzo nie licz, bo albo wylaczony telefon,albo nieaktualne itp. Poprostu duza konkurencja.Siedze juz w londynie ponad 4 lata i nie raz przezywalem kryzys, a niekiedy mialem kokosowy sezon.Wlasnie tutaj tak jest . Przewaznie poczatek roku jest lipny.Malo pracy itp,ale jak zawsze mowilem to nie polska. Szukasz ,znajdziesz.Zawsze ktos zadzwoni, a czy dana oferta bedzie ci odpowiadala zalezy tylko od ciebie. Czasami warto przeczekac, przecierpiec i trafia ci sie tzw. los na loterii czyli praca o ktorej snisz badz przynajmniej za dobra kase.
Pozdrowienia i powodzenia

PS.Raz mi sie zdarzylo, ze pewna pani polka dzwonila do mnie ,aby jej cos pomontowac w domu a przy okazji chciala jeszcze inny serwis :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 14 mar 2010 23:30

blondynek pisze:
user1964162 pisze:
PS.Raz mi sie zdarzylo, ze pewna pani polka dzwonila do mnie ,aby jej cos pomontowac w domu a przy okazji chciala jeszcze inny serwis :)
glupi babsztyl zeby kota w worku kupowac Obrazek


No glupi glupi......

Tu tyle przystojnego mieska po ulicach lazi a ta tak bez sensu.....

No ale po 70-tce tak babsztylom wali ;)

danielcarpedm
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2010 00:27

Postautor: danielcarpedm » 03 kwie 2010 16:18

moja kuzynka przeniosla sie z Irlandii do UK jakis czas temu. Wszystko przez znajomosci. Jej maz mial tutaj kolegow, ktorzy pomogli mu znalezc prace, potem ona przyjechala i zaczela szukac. Samemu nielatwo, ale sposoby na pewno sa. Ja przyjechalem do UK prosto z Polandi bo firma angielska oglosila nabor na kirowcow w Wyborczej.

Jesli jezdzisz to OCADO.com caly czas ma gigantyczna rotacje. Jesli zlozysz papiery do Ocado Brooklands, to tam jest kupa Polakow, ktorzy dziela mieszkania i moze u nich sie zalapiesz, przynajmniej na chwile. Znam ich sporo i ekipa raczej w porzadku, ale za wszystkich nie zarecze glowa ;)

Pozdrawiam

kwaw1
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2010 14:33

wi taj Daniel

Postautor: kwaw1 » 05 maja 2010 14:41

danielcarpedm pisze:moja kuzynka przeniosla sie z Irlandii do UK jakis czas temu. Wszystko przez znajomosci. Jej maz mial tutaj kolegow, ktorzy pomogli mu znalezc prace, potem ona przyjechala i zaczela szukac. Samemu nielatwo, ale sposoby na pewno sa. Ja przyjechalem do UK prosto z Polandi bo firma angielska oglosila nabor na kirowcow w Wyborczej.

Jesli jezdzisz to OCADO.com caly czas ma gigantyczna rotacje. Jesli zlozysz papiery do Ocado Brooklands, to tam jest kupa Polakow, ktorzy dziela mieszkania i moze u nich sie zalapiesz, przynajmniej na chwile. Znam ich sporo i ekipa raczej w porzadku, ale za wszystkich nie zarecze glowa ;)

Pozdrawiam

w polsce to juz cuda niewidy sie dzieją, mam 42 lata[niewwyglądam], mysle o wyjeździe na wyspy, i poszukac pracy jako kierowca na hgv, W uk niepracowałem, ale parę lat tu polską ciężarówką przyjeżdżałem. Język- niemiecki i rosyjski,, a angielskiego dopiero sie trzeba uczyć,, myżślisz że mam szansę załapac sie do pracy,, na początek niekoniecznie za kółko,,,, dzięki,, a może jeszcze ktoś mi coś w tym temacie podpowie,,,- w razie przyjadę to dobrą wódkę z kraju przywiozę.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości