Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Londyn w ciemno - pierwsze 3 miesiące / Au-pair

Postautor: grreta » 13 lut 2010 22:33

Pewno nie bede orginalana i znowu poworze walkowany dosc czesto watek "praca" no ale uwierzcie nie robie tego specjalnie. Otoz zalamana i zdesperowana przez sytuacje w Polsce wiem na pewno, ze musze wyjechac z tego kraju, ktory od skonczenia edukacji nie daje mi najmniejszych szans pracy.
To co jeszcze wiem na pewno to to, ze nie bedzie to latwe i proste ale jako takie doswiadczenie w wyjazdach mam no i jezyk angielski tez wiec o tyle o ile....
Nie mam natomiast nikogo znajomego dlatego tez postanowilam sie udac w ciemno ale moze nie tak zupelnie. Mam nadzieje znalezc rodzine ktora szuka kogos (au pair) na ok 3 m-ce zeby moc wejsc w klimaty londynu i rozeznac sie co i jak. i (oby) moc potem szukac zwyczajnie pracy.

Przegladam kazdego dnia oferty Gumtree London i powiedzcie mi moi Drodzy na czym polega tu myk?
Sa oferty (dzial glownie babysitting ale housekeeping czasem tez) rodzice oglaszajacy sie tam daja 100, max 250 funtow/tydz natomiast kazda oferta podawana przez agencje to oferowane 300, 350 a czasem nawet 500 f/tydzien.
Wiem, ze musi tu cos byc na rzeczy, ale jako ze nigdy nie pracowalam przez agencje to, no wlasnie :) Jesli ma ktos jakies doswiadczenia, sugestie bede wdzieczna za odpowiedz
Dzieki, pa

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 13 lut 2010 23:18

Au-Pair - osoba ktora przyjezdza tu przewaznie uczyc sie jezyka, mieszka z rodzina u ktorej pare godzin dzeinnie opiekuje sie dzieckiem/dziecmi za pare groszy kieszonkowego, pokoj i wyzywienie

Nanny - osoba wykwalifikowana, opiekujaca sie dziecmi zawodowo, z dobrymi referncjami, stazem pracy w TYM zawodzie, zarabia duzooooooooooo wiecej.

Stad rozniece w wynagrodzeniu ktore zauwazylas - po prostu mylisz pojecia.

grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Postautor: grreta » 14 lut 2010 07:57

nie myle tych pojec, pracowalam bowiem jako au pair i wiem o co chodzi. I gdyby na danym ogloszeniu nie bylo napisane np Au Pair live in or out to co mowisz mialoby sens. Niemniej czesto tak wlasnie jest napisane.
Ale dzieki :) za info

grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Postautor: grreta » 14 lut 2010 08:04

tak w ogole to myslalam ze to ma zwiazek bardziej z agencja tzn ze oni podaja zarobki jakie sa ale rzeczywiscie ile zostanie dla ciebie to nie wiadomo....moze w ten sposob.
A tak pomijajac juz ten fakt to prosze powiedzcie szczerze czy sa szanse jeszcze znalezc prace trzymajac sie z dala od dzieci. Bo nie mam najmniejszej ochooty robic w ten sposob jaki opisalam wyzej, no ale jestem zmuszona bo ciezko sobie wyobrazic czy wykombinowac cos lepszego bedac w Polsce i niewiele, a wlasciwie to nic nie wiedzac o zyciu w UK.

Bede strasznie wdzieczna za kazda odpowiedz, bo ta doslownie na wage zlota teraz dla mnie :) !!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 14 lut 2010 10:56

czy sa szanse jeszcze znalezc prace trzymajac sie z dala od dzieci. Bo nie mam najmniejszej ochooty robic w ten sposob jaki opisalam wyzej,


Skoro nie masz ochoty to... nawet nie probuj.

Praca z/przy dzieciach to niesamowita odpowiedzialnosc, przeraza mnei Twoj stosunek do tego prawde mowiac - kto powierzylby swoje dziecko opiece kogos dla kogo to jest "ostatecznoscia".....

Zawsze mozesz na mopie polatac przeciez chociaz i o to teraz trudno...

grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Postautor: grreta » 14 lut 2010 11:26

nie osadzaj prosze ludzi po krotkich opisach. Akurat wiem co to znaczy zajmowanie sie dziecmi i odpowiedzialnosc za nie i robilam to wielokrotnie jako Au pair i jako nauczyciel tu w Polsce. I oddalam pare ladnych lat temu, nie mowiac o sercu jakie zawsze wkladalam w ta prace i w te male istotki i nikt nie mial mi jak datad nic do zarzucenia a wrecz przeciwnie. A to co napisalam nalezaloby niekoniecznie odbieraz jako argument przeciwko, a po prostu przychodzi czasem taki czas, ze masz dosc, zdecydowanie dosc i chcesz cos zmienic. A poza tym uwierz mi, mimo iz dzieci z reguly sa wdzieczna czescia spolecznosci ludzkiej, to SA PRZYPADKI kiedy myslisz sobie, ze lepiej byloby z mopem ganiac.
Prosze Cie wiec zastanow sie czasem przed, zanim wydasz na kogos taki osad.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 15 lut 2010 02:25

dzieci z reguly sa wdzieczna czescia spolecznosci ludzkiej, to SA PRZYPADKI kiedy myslisz sobie, ze lepiej byloby z mopem ganiac.


A tu sie absolutnie zgadzam.... ;)

Ale niekoniecznie z mopem, moze z jakims rzemieniem bardziej, dobrze namoczonym wczsniej - szczegolnie w UK..

:twisted:

danielcarpedm
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2010 00:27

Postautor: danielcarpedm » 03 kwie 2010 17:13

W jakiej branzy szukasz pracy?

Pozdrawiam

grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Postautor: grreta » 05 kwie 2010 14:03

no w zasadzie to w kazdej zqa wyjatkiem jednej, wiadomej :) Jestem juz w Anglii i szukam pracy w hotelu, magazynach, pakowalniach itp

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 05 kwie 2010 19:42

Grreta, jaka znajomosc jezyka angielskiego posiadasz? tylko szczerze i z duza samokrytyka :wink:

Gdybys pracowala w sklepie z klientami tylko i wylacznie anglojezycznymi i MUSIALA z nimi rozmawiac o przyslowiowej d...Maryni to dalabys rade??

grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Postautor: grreta » 05 kwie 2010 21:33

mysle, ze tak choc zalezy jaka branza, wiadomo. Nie mniej pracowalam tak blisko 4 m-ce w Irlandii i stad tez wiem, ze kwestia wdrożenia :)

grreta
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2010 22:19

Postautor: grreta » 05 kwie 2010 21:36

aaa no i znajomosc jezyka szczerze to taka, ze wszystko rozumiem, konwersacje z bankiem czy urzedem przez telefon nie stanowia problemu, wszystko juz sobie pozalatwialam w ten sposob tutaj, a teraz obdzwaniam kogo i gdzie sie da :)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 06 kwie 2010 21:05

ok, wyslij mi maila: kaslawka(malpka)yahoo.co.uk, wysle ci adres do firmy ktora zatrudnia sales assistants,


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 52 gości