Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
lutek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2007 01:41

Kilka pytan od chętnego do wyjazdu do UK

Postautor: lutek » 31 paź 2007 02:04

Witam.

Początkiem stycznia chce sie wybrać do Anglii w celu zarobkowym 8) i mam kilka pytań :D , język angielski hmm, zrozumiec kogos bez problemu z mowa troche gorzej, podstawowe slownictwo , proste zdania. Praca , dużych ambicjii nie mam, interesuje mnie praca w magazynach cos w tym stylu, chce poprostu zarobic na studia,a do armii nie spiszy mi sie :evil: .

I teraz wysiadam z tego PKSA :lol: i co robić gdzie szukac mieszkania?, jak szukac pracy?, Co zabrac z Polski?,Ile złotowek zabrac ?, Jakie jest duże prawdopodobienstwo ze nic z tego nie wyjdzie? czy rynek jest nasycony w srodku zimy, moze łatwiej o prace niż w lipcu,czy sierpniu?

Powiedzmy ze znajduje jakas tam prace co mnei interesuje iii..? skladam CV , rozmowa kontrola, o co w takiej rozmowie pyta pracodawca, czego moge sie spodziewac?

I ostanie czy jest w ogóle sens sie pchania w ciemno z językiem podstawowym, bez mieszkania, bez pracy, bez niczego ?? :roll:


Jeżeli ktoś ma czas i może coś napisać to z góry dziekuje :)
pozdr.

user1679816
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2007 19:45

Postautor: user1679816 » 31 paź 2007 19:54

HMM COZ CI POWIEDZIEC. JAK NIE PRZYJEDZIESZ TO BEDZIESZ CIAGLE SIE ZASTANAWIAL CO BYBYLO GDYBY. WIEC WAL SMIALO :lol: MIESZKANIA I PRACY NAJLEPIEJ SZUKAC NA STRONACH INTERNETOWYCH TJ. WWW.LONDYNEK.NET, WWW.GUMTREE.COM NO I W GAZETACH POLSKICH (POLISH EXPRESS, COLTURA, GONIEC POLSKI)KTORE LEZA W KONTENERACH NA ULICY. ZA MIESZKANIE SREDNIO NA TYDZIEN SIE PLACI 50 FUNTOW JAK NA JEDNA OSOBE ALE CHCA PRZEWAZNIE DEPOZYT TYGODNIOWY LUB DWU. CZYLI NA WSTEPIE MUSISZ DAC 100 LUB 150 FUNTOW. JESLI TWOJ JEZYK JEST PODSTAWOWY TO NIE NAPALAJ SIE OD RAZU NA LEGALNA PRACE. NA POCZATEK NA CZARNO. ZRESZTA ZEBY MIEC LEGALNA PRACE BDZIESZ MUSIAL NAJPIERW ZALATWIC PARE SPRAW TJ: ZALOZENIE KONTA W BANKU, ZDOBYCIE POTWIERDZENIA ADRESU A POTEM WYROBIENIE NINU TO COS JAK NIP W POLSCE. A JAK CHCESZ NA BUDOWE TO WYROBIC BEDZIESZ MUSIAL KARTE CIS. FAJNIE JAKBYS MIAL SIE U KOGOS ZATRZYMAC NA PARE DNI ZAWSZE TO BYLOBY LZEJ NO ALE POWODZENIA ZYCZE !!! ZAPRASZAM !!!

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 01 lis 2007 10:30

jak juz wysiadziesz z tego PKSa :) to nawet nie rozmawiaj z roznymi typami ktorzy mozliwe ze beda Ci oferowac mieszkanie, prace itp. bo mozesz sie szybko pozegnac z funtami ktore przywieziesz z Polski.
W ciemno to ja bym nie ryzykowal, dobrze jest miec sie gdzies zaczepic na poczatek u jakiegos znajomego, co Ci na miejscu objasni co i jak. Jest tez troche agencji przez ktore mozna zalatwic prace juz w Polsce, ale wybieraj tylko te powazne, ktore maja biuro, strone www itp. i ktos w ogole o nich slyszal.

pracus
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2007 12:45

Postautor: pracus » 03 lis 2007 13:06

Chciałabym też napisać kilka słów.Mój mąż pojechał 2 tygodnie temu,nie zna właściwie angielskiego wcale,pracy i mieszkania nie miał,tak naprawdę pojechał w ciemno,tzn.wiedział wiele ale musiał wszystko załatwic sam.Nie wiem czy ma poprostu szczęście,czy tak naprawdę tam nie jest tak zle jak się słyszy czasem.W Londynie był ok 12 godziny,odebrała go dziewczyna siostrzeńca,zadzwonili na ogłoszenia o mieszkanie i od razu znalezli,nawet było to jedno z ogłoszen z Polski które znalezlismy na tej stronie,pracę znalazł tez od razu,tzn.na trzeci dzien po przyjezdzie już pracował.Tak jak pisałam nie zna języka,ale ze wszystkim sobie swietnie poradził,owszem na mieszkaniu spotkał zyczliwych bardzo i normalnych ludzi,którzy mu podpowiadali niektóre rzeczy,tzn.jak dojezdżać najlepiej,gdzie kupić i jakie karty telefoniczne,karty na przejazdy,żywność w miarę tanią itp.Jeśli chodzi o żywność to najlepiej wziąć ze sobą ile się da,bo zawsze taniej i wygodniej na początek,kiedy ma się głowę zajętą organizowaniem sobie zycia.Jeśli chodzi o pracę to owszem trzeba coś potrafić,on akurat pojechał tylko na 3-4 miesiace wiec nie szuakł nic stałego,tylko coś gdzie mógłby zarobic,ale udało mu sie oczywiscie w najbardziej popularnej dziedzinie tam,czyli remonty itp.,ale fakt on zna się na tym dobrze więc takich ludzi tam potrzebują,pracuje na czarno ale nie miał problemów jeszcze(mam nadzieję że tak zostanie)z nieuczciwym pracodawcą,co tydzień ma wypłacane pieniądze i nawet z jkąś premią już miał,bo sie spodobał pracodawcy,a przezde wszystkim komuś u kogo remontowali dom i wyrobił sobie chyba już dobrą opinie :wink:.Piszę to wszystko dlatego,ze właśnie jak wcześniej ktoś napisał nalezy zawsze spróbować,tylko trzeba działać a nie czekać aż się samo wszystko załatwi,moim zdaniem naprawdę można jeśli się chce.My też bardzo baliśmy się tego wyjazdu,i z pewnych przyczyn juz mielismy odwołać cały wyjazd,ale jednak się zdecydował i jak narazie jest dobrze.Teraz są tanie loty,można nawet na wszelki wypadek zarezerwować powrotny lot od razu co wyniesie niewiele(ja rezerwowałam ostatnio i w 2 strony 120 zł i to wcale nie w promocji tylko poprostu wczesniej),dlatego mozna zaryzykować bo nawet jesli sie nie uda to straty nie będą duze,ale wydaje mi się,ze jesli jest ktoś kreatywny i nie boi się wyzwan to nie ma mowy o niepowodzeniu.Pozdrawiam i życzę szczęścia!


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości