Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
fiolet79
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2009 23:32

Pracownik sezonowy, a zapłata za urlop?

Postautor: fiolet79 » 24 paź 2009 21:26

witam,mam pytanko;pracowalem 4 miesiące jako pracownik sezonowy na farmie w uk,żadnej umowy nie podpisywalem i czy nalezy mi sie za te 4 miesiące zapłata za urlop?prosze o odpowiedz tutaj lub na gg 8650084,

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 24 paź 2009 22:27

nie jestem pewna ale twoje wynagrodzenie jest topowane holiday pay
wiec jak miales stawke x to dostales x + holiday pay
jesli sie myle to odwolaj sie do "Blondynek kopalnia wiedzy ltd"

fiolet79
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2009 23:32

urlop a pracownik seyonowz

Postautor: fiolet79 » 25 paź 2009 16:37

blondynek pisze:po pierwsze - powinienes miec kontrakt - bez wzgledu na to jak dlugo pracujesz a pracodawca powinien ci go dac w cigu pierwszych bodajze 13 tygodni od rozpoczecia stosunku pracy

po drugie - na farmie pacowales przez agencje czy bezposrednio? bo to tez jest roznica
jesli przez agencje wtedy 'holiday' moglo juz byc wliczone w twoje wynagrodzenie (najczesciej tak sie wlasnie dzieje)
,
Nie mialem wlasnie zadnego kontraktu,a na farme trafilem bezposrednio sam przez ogloszenie w necie.

fiolet79
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2009 23:32

urlop a pracownik sezonowy

Postautor: fiolet79 » 25 paź 2009 18:04

blondynek pisze:no to bardzo mozliwe ze pracowales na lewo i ciezko ci bedzie o jakiekolwiek urlopowe wyplaty sie starac

blizej porady ci moga udzielic tylko i wylacznie w CAB

http://www.citizensadvice.org.uk/

ja nie wiem a domyslow robic nie bede


Dziekuje za odpowiedz,ale na lewo napewno nie pracowalem,mialem potracany podatek,NIN,i na koniec pracy otrzymalem P45,wiec nie wiem jak to jest dokladnie z tym urlopem.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości