Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Emines
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2009 11:45

Trudny czy moze jednak łatwy wybór?

Postautor: Emines » 28 sie 2009 11:47

Na wstępie witam wszytkich jako że jestem nowy na forum. :)
Do zarejestrowania sie skłoniła mnie kropka w której obecnie stoję. Mianowicie mam możliwość wyjechania do Angli, do Londynu,do pracy. Rodzina mojej dziewczyny nas zaprasza. Maja wolny pokoj i pomogą nam na starcie. Praca w hotelu.. Moje pytanie do tych którzy jednak przeniesli sie do Angli, czy warto? Czy naprawde zyje sie lepiej? Wiadomo ze nie beda kokosy z nieba spadaly... wiem, i nie mysle ze to kraina mlekiem i miodem płynąca, ale tak patrzac na wasze wyjazdy z góry, czy zalujecie? I czy teraz jest sens jechac, podobno kryzys..
Ile realnie mozna odłożyć?

Obecnie skonczyłem 1 rok studiów, mysle w przypadku jednak zdecydowania sie na urlop dziekanski wybrac.. ewentualnie gdyby było OK, kolejny rok urlopu, bądz tez nie wykluczałbym zostania w UK na stałe. W Polsce jakoś za wiele rzeczy mnie nie trzyma.
Dodam ze obecnie mam stala prace, miesiecznie moge odłozyc ok 800-1000zł.

Będę wdzieczny za wszelkie opinie i refleksje..
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2009 12:35 przez Emines, łącznie zmieniany 3 razy.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 sie 2009 12:08

logicznie: 1000 zl to ok 200 funtow - tu pewnie bys odlozyl ciut wiecej (aczkolwiek niekoniecznie) zyjac baaardzo skromnie wiec moim zdaniem szkoda mlodosci, zdrowia i studiow a przedewszystkim tej pracy jaka masz bo taka gow..ana z hotelu w anglii nie daje ci nic do twojego cv na przyszlosc

matematycznie: przez rok dziekanki odlozysz ile wiecej w uk niz w pl? 5000? 10000? a ile czasu po powrocie do pl zajmie ci znalezienie stalej pracy? miesiac? trzy? to jak odejmiesz od odlozonej kasy ilosc miesiecy jaka nie bedziesz pracowal po powrocie czyli nie zarobisz to w kiepskich okolicznosciach przyrody po roku czasu moze sie okazac ze na wyjezdzie wyjdziesz gorzej niz bez niego

no ale decyzja jest twoja ...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 sie 2009 12:26

Pozatym przyjezdzac tu z dziewczyna to nie jest dobry pomysl, chyba ze chcesz jej sie pozbyc. W kazdym razie moge sie zalozyc ze jak przyjedziecie tutaj, to sie pusci z kims w ciagu pierwszych 3 miesiecy. Natury sie nie oszuka ;)

Emines
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2009 11:45

Postautor: Emines » 28 sie 2009 12:31

usercostam pisze:Pozatym przyjezdzac tu z dziewczyna to nie jest dobry pomysl, chyba ze chcesz jej sie pozbyc. W kazdym razie moge sie zalozyc ze jak przyjedziecie tutaj, to sie pusci z kims w ciagu pierwszych 3 miesiecy. Natury sie nie oszuka ;)

Nie życze sobie takich komentarzy. Nie znasz a oceniasz. Żenada.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 sie 2009 12:40

Kazdy tak mowil ;)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 sie 2009 12:45

ojoj userku kazdy ci mowil zenada? to juz wiemy skad ta niechec i wymowki wobec plci pieknej

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 sie 2009 12:48

blondynek pisze:przyjechac, popatrzec, zobaczyc


tylko ze dla wiekszosci takich przypadkow to to jest przyjechac, popatrzec na miescine w ktorej sie jest i zobaczyc widok ze wszystkich okien hotelowych, nic pozatym ... wiec co to za przygoda?

Emines
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2009 11:45

Postautor: Emines » 28 sie 2009 12:49

HAAALLLLLOOOO!
Temat nie jest o mojej dziewczynie!
Jej jakies problemy ze zrozumieniem co niektórzy widze maja..

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 sie 2009 12:51

blondynek pisze:kazda


ale on napisale ze kazdy :?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 sie 2009 12:51

Ja nie mam zadnej niecheci ;)
Tak tylko ostrzegam, zeby potem placzu nie bylo i zagluszania smutku wodka ;)
Milosc miloscia, ale malo ktora wytrzyma pokuse nie sprobowania z zadbanym ciemniejszym mezczyzna, ktory prawi jej komplementy, daje poczucie ze ja rozumie lepiej, slucha, ma pieniadze (czyt. bezpieczenstwo) itd...
Jezeli kolega nie wpadnie w tzw. Polskie towarzystwo i nie bedzie za duzo pracowac tj. nie przedkladac kasy nad zainsteresowanie kobieta i nie wpadnie w polsko-gettowski alkoholizm, to pewnie to sie nie stanie.
Znam oczywiscie kobiety ktore sie oparly pokusie, ale to sa wyjatki

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 30 sie 2009 21:23

Emines! Czlowieku!!! Co ty wypisujesz???!!!
W Polsce piszesz,ze mozesz odlozyc 800-1000 zl i dodajesz,ze jestes w kropce?????????
chyba sie przejezyczyles i tyle zarabiasz?
Jezeli odkladasz miesiecznie 1000zl to nie wiem po co ci anglia,bo zyjac nawet w niewielkim miescie musisz zarabiac okolo 3000-3500 zl.
Siedz tam i nie zawracaj sobie glowy wyjazdami.....................
Chyba,ze chcesz sie pozbyc dziewczyny hehehe

Emines
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2009 11:45

Postautor: Emines » 30 sie 2009 22:40

zyje pracuje i mieszkam w Warszawie. nie zarabiam 3tys. w Angli ponoc mozna na poczatku odlozyc ok 2 - 2,5 tys..
przynajmniej w mojej sytuaji gdy mam zagwarantowany pokoj za niewielkie pieniadze.. dlatego zacząłem sie zastanawiac..


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron