Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
matuch1990
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009 18:09

Jak długo szukać pracy i ile wysłać CV?

Postautor: matuch1990 » 29 lip 2009 18:17

Witam. Od ponad miesiąca dzień w dzień wertuję wszystkie serwisy poświęcone ofertom pracy na Wyspach i nigdzie nie mogę znaleźć pracy.Dlaczego? wszyscy pracodawcy żądają w większości kilkuletniego doświadczenia. A niby gdzie mam takowe zdobyć skoro nikt mnie nie chce przyjąć? :x Jestem świeżo po maturze i już ten sam fakt chyba dobitnie wskazuje że nie mogę mieć takiego doświadczenia. Żeby był wybredny.... a ja przecież nie chce zbić nie wiadomo jakich kokosów, pracy też się nie boję.Jestem chętny do przyswajania nowych umiejętności ... wysłałem z 30 cv do różnych firm... i nic. Stąd pytanie do obeznanych w temacie,mieszkających na obczyźnie... czy mam dać sobie spokój? Czy rynek brytyjski jest już tak przesycony ludźmi mojego pokroju że nie mam czego szukać i tracić bezcelowo czas? :?

pozdrawiam i liczę na szczere odpowiedzi.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 29 lip 2009 18:34

30 ? moze po 100 ktos ci odpowie po 200 moze zostaniesz zaproszony na rozmowe . takie realia dla ludzi z doswiadczeniem a w twoim przypadku licz x 3 :(( niestety

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 lip 2009 19:53

30 CV to sie wysylylalo rano a drugie tyle wieczorem, jak nie wiecej, codziennie.
Po dwoch - trzech tygodniach sie zaczeli odzywac dopiero z czyms sensownym.

matuch1990
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009 18:09

Postautor: matuch1990 » 29 lip 2009 20:13

tylko ciekawe gdzie mam to wysyłać? jak w wymaganiach jasno jest określone że potrzeba doświadczenia to po co mam się bezcelowo wciskać? z resztą wysyłam cv w każde możliwe miejsce gdzie jest choćby cień szansy... :roll:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 lip 2009 22:00

Moment - to gdzie Ty te CV wysylasz?

Sam piszesz ze nie masz doswiadczenia.. nigdzie. I skoro jestes dopiero po maturze to jest zrozumiale.

Daj jakies przyklady na jakie stanowiska do tej pory aplikowales? To moze cos sie wymysli i poradzi....

No i oczywiscie czy wysylasz to samo/identyczne CV do kazdego miejsca? Na kazda aplikacje trzeba CV troszke zmienic - nie klamac ale zmienic z lekka zeby pasowalo. Do kazdego wyslanego CV trzeba dolaczyc tez cover letter - specjalnie do pracy o ktora aplikujesz, nie "taki sam wszedzie".

Prosze napisz ze nie masz w CV swojego zdjecia? czesty blad Polakow tutaj...... zalaczanie zdjecia w CV.

Czy CV masz dobrze napisane "po tutejszemu"?

matuch1990
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009 18:09

Postautor: matuch1990 » 30 lip 2009 07:43

nie mam zdjęcia w cv. Gdzie je wysyłam? czytam ogłoszenia, jeśli spełniam wymagania piszę maila w którym określam swoją sytuację.W załączniku umieszczam cv - żadnej ściemy - wszystko rzeczowo napisane; jeśli składam podanie na kierowce to piszę że "prawo jazdy mam od xxx i jednocześnie podkreślam brak kolizji.Podkreślam także swoją dyspozycyjność i sumienność. Co można więcej napisać?

matuch1990
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009 18:09

Postautor: matuch1990 » 30 lip 2009 09:32

czyli widzę że bez roboty wcześniej w Polsce nie mam co startować zagranicę :?
próbowałem też w różnych fabrykach jako pakowacz czy inny pracownik produkcyjny... no nic, dzięki za odpowiedzi.Widzę że minimum rok-dwa trzeba przeboleć w Polsce.

PaniMyszowa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2009 11:12

Postautor: PaniMyszowa » 31 lip 2009 11:23

tez jestem swiezo po maturze i mam 19 lat. ale ja robote znalazlam u zydow. i nie jest tak zle:) szukjaj sama i wszedzie

Mesmerize
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2009 11:10

Postautor: Mesmerize » 08 sie 2009 12:36

Jako pakowacza rowniez Cie nie przyjeli? Moja 1 praca byla wlasnie w Anglii a nie w Polsce i wyladowalam jako picker/packer plyt CD/DVD. Praca nie byla ciezka, aczkolwiek czasami 6 dni pod rzad po 12h dawalo sie we znaki, w tym dojazd w jedna strone okolo godzina, czasami wiecej..

Teraz jest ogloszenie na pakowacza gdzies 20km od Londynu, wlasnie w tej firmie bylam ale na Hayes w Londynie, niestety zamkneli fabryke.

Po za tym mozesz szukac cos ala "pierwsza praca", czasami sa takie naglowki. Zycze powodzenia. Ja jak przyjechalam pare lat temu do UK, to miesiac szukalam pracy, jak dla mnie to sukces ze tak szybko ją znalazlam.

Teraz znow szukam pracy w UK, ale jestem w Polsce, wiec jest ciężej, no i musze sie dowiedziec jak to z nauka jest bo chcialabym sie uczyc i pracowac, ale czy sie wydoli? jak widze ceny za uczelnie sa kosmiczne.

BemolElblag
Gastarbeiter
Posty: 57
Rejestracja: 23 cze 2009 11:54

Postautor: BemolElblag » 09 sie 2009 00:26

Ja szukałem pracy 2 tygodnie.... kilka dni spędziłem tylko chodząc od sklepu/pubu do następnego. Nigdy nikt nie oddzwonił.. Z internetu również się nikt nie odezwał. Gdyby nie pewna polka, która mi pomogła przypadkiem to dupa :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 sie 2009 04:33

Przynajmniej na tyle Polki sa zdatne ;)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 78 gości