Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
goodnews
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2009 23:57

Praca w przedszkolu

Postautor: goodnews » 02 lip 2009 00:39

Witaj

Potrzebuję porady ze strony osób pracujących w przedszkolach, agencjach rekrutacyjnych badź firmach szkoleniowych.

Ogólnie poszukuję pracy jako przedszkolanka. Mam wykształcenie w tym kierunku na poziomie licencjatu. Dysponuję równiez odpowienim dokumentem nostryfikacji dyplomy z NARIC UK i czyste CRB Check.
Niestety agancje rekrutacyjne jak dotychczas nie spojrzały przychylnie na moje wyksztalcenie z Polski. Poszukują one najczęściej EYFS Practitioners. EYFS - Early Years Fundation Stage jest swego rodzaju programem nauczania przez zabawę w przedszkolu oraz oceny rozwoju dzieci.

W związku z powyższym próbuje dokształcić się sama, czytając dostępne w internecie materiały na ten temat, ale ze względu na wszechobecne w UK wymaganie posiadania certifikatów poszukuję możliwości systematycznego zapoznania się z tym programem (EYFS) poprzez udział w szkoleniu lub kursie, po ukończeniu którego otrzymałabym odpowiedni certyfikat przynajmniej uczestnictwa. Wiem, że Local Authorities są zobowiązane do zorganizowania takich szkoleń -mam nadzieję że bezpłatnych - ale ja nic nie mogę znaleźć.
Byłabym bardzo wdzięczna za poradę w ww temacie.

Pozdrawiam

PS. Będę wdzięczna również za informację na temat pracy lub ewentualnego wolentariatu w przedszkolu. Mieszkam na Southwark - SE5.

goodnews
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2009 23:57

Postautor: goodnews » 02 lip 2009 02:25

Do: blondynek

Bardzo dziękuję za szybką podpowiedź i jeśli możliwe proszę o więcej informacji Będę czekała na kolejnego posta. Z góry dziękuję.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 02 lip 2009 09:08


goodnews
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2009 23:57

Postautor: goodnews » 05 lip 2009 01:53

Blondynek.
Witaj. Czy cos udalo sie dowiedzec od znajomej odnosnie Early Years,
Dzieki i pozdrawiam.

user109644
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2008 11:55

Postautor: user109644 » 08 lip 2009 23:56

Ja mam mgr z pedagogiki op-wych,50 lat i pracowalam w Przedszkolu w Londynie 2 lata .
Prace dostalam bez problemu,mam teczke z dokumentami w j.polskim i angielskim.W internecie znajdziesz mnostwo ofert pracy jako Nursery Assistant,Nursery Officer,Room Leader etc.Najlepsze ofery sa na stronie Job Centre,mozesz aplikowac on-line,mozesz dzwonic,mozesz wyslac CV na adres pocztowy a mozesz tez osobiscie zlozyc CV w Przedszkolu ktore Cie zainteresuje. W ten sposob najszybciej znajdziesz prace w Przedszkolu prywatnym ale tez i w panstwowym.
Mozesz tez wejsc na stronke Councilu ktory Cie interesuje i znajdziesz tam informacje o wolnych miejscach i terminach skladania aplikacji.Ja nie polecam Agencji,jesli chcesz szybko znalezc prace w Przedszkolu to zacznij sama rozsylac CV gdzie tylko sie da,napewno sie odezwa do Ciebie,nie wszyscy ale mozesz liczyc ze kogos zainteresuje wlasnie Twoje CV.W moim Przedszkolu dopiero w trakcie pracy robilam rozne szkolenia min Early Years jak i inne,tak samo CRB robi sie w kazdym nowym miejscu pracy.Twoj dyplom,moze byc nie uznany np w jednym Przedszkolu a w innym uznany,wszystko zalezy od Interview,jak sie zaprezentujesz i jak Cie ocenia.Ja jeszcze teraz dostaje oferty na rozmowy o prace a rozsylalam moje CV przez internet prawie rok temu.Czasem potrzebuja kogos na pare godzin,warto przyjac tez taka oferte bo jak juz sie przyjmiesz chociaz na godzinki to jest prawie 100 % ze Cie przyjma na full time jak sie sprawdzisz. Powinnas tez wiedziec ze prywatne Przedszkola oferuja bardzo rozne wynagrodzenie,z reguly duzo mniejsze niz panstwowe,mialam oferty z prywatnych za 8-10 tys rocznie na full-time czyli P-P od 9-18 z pol godz przerwa na lunch.i za to samo w panstwowych za 17-19 tys rocznie.Wszystko zalezy od tego jakie masz doswiadczenie w pracy i kwalifikacje a takze gdzie miesci sie Przedszkole,w jakiej dzielnicy etc.Zycze sukcesu i wytrwalosci,bo znalezc dobre Przedszkole z db wynagrodzeniem bez uprzedniego doswiadczenia w Anglii wymaga troche czasu.Zofia

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 sie 2009 16:11

jeeza pisze:zadzwoncie do careers advice service na polska infolinie, wszystko wam powiedza co i jak: 0800093114


A po jaka cholere ma dzwonic na polska infolinie?

Skoro chce pracowac w przedszkolu to zakladam ze jezyk zna.

philas
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2009 16:12

Re: Praca w przedszkolu

Postautor: philas » 11 wrz 2009 19:18

goodnews pisze:Witaj

Potrzebuję porady ze strony osób pracujących w przedszkolach, agencjach rekrutacyjnych badź firmach szkoleniowych.

Ogólnie poszukuję pracy jako przedszkolanka. Mam wykształcenie w tym kierunku na poziomie licencjatu. Dysponuję równiez odpowienim dokumentem nostryfikacji dyplomy z NARIC UK i czyste CRB Check.
Niestety agancje rekrutacyjne jak dotychczas nie spojrzały przychylnie na moje wyksztalcenie z Polski. Poszukują one najczęściej EYFS Practitioners. EYFS - Early Years Fundation Stage jest swego rodzaju programem nauczania przez zabawę w przedszkolu oraz oceny rozwoju dzieci.


PS. Będę wdzięczna również za informację na temat pracy lub ewentualnego wolentariatu w przedszkolu. Mieszkam na Southwark - SE5.


Witam,
Troche chyba za pozno przeczytalam Twojego posta....
Mam nadzieje, ze juz znalazlas prace w przedszkolu, Jezeli nie to z checia dam Tobie namiary na dosc fajna agencje.
Po zarejestrowaniu sie (Czekajac na CRB) od razu na drugi dzien wyslano mnie do pracy oczywiscie na poczatku pracowalam jako supply nursery nurse.
Mialam tylko dyplomy ukonczenia studiow + tlumaczenie tego. Na tej podstawie mnie u siebie zarejestrowali.
Naric zrobilam pozniej chociaz na darmo bo do niczego mi sie nie przydal oraz QTS.
Skoro masz wyksztalcenie jak sie domyslam pedagogiczne, powinnas starac sie o status kwalifikowanego nauczyciela w UK.
Pozdrawiam

arkuarku
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2009 17:58

Postautor: arkuarku » 14 wrz 2009 18:10

w przedszkolu musi byc "zabawnie"


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości