Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
disarrays
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2009 13:32

Bezrobocie czy lenistwo? Jak wygląda szukanie pracy?

Postautor: disarrays » 12 maja 2009 13:41

Przeglądam ostatnio oferty pracy w Londynie i GB - Ogólnie szukam czegoś na wyspach.. nie po to b zarobić kokosy, ale żeby troche pozwiedzać, przeżyć jakąś przygodę, poznać nowych ludzi...

Dziennie przeglądam przynajmniej kilkadziesiąt nowych ogłoszeń o prace na różnych stronach.. jak to jest możliwe, że ludzie tam siedzą i przez 3 miesiące nie mogą znalezc pracy?! Czuje się nieco skołowana.. Czy naprawdę tak ciężko o pracę w GB? Nawet bęz języka, lub z komunikatywnym - typu cleaner, opieka nad dziećmi, pokojówka etc.. widze MULTUM takich ogłoszeń, a tyle samo osób cierpiących z powodu braku pracy i płaczącch i proszących o namiary na jakąś...

Ci ludzie nie czytaja ogłoszeń, nie byli w job center, mają za wysokie wymagania, czy faktycznie nikt nie odpisuje na zgłoszenia i olewa polaków szukających pracy?

Jak więc to jest?!

Pozdrawiam

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 12 maja 2009 14:36

Na odleglosc wszystko lepiej wyglada .
Ja przez ostatnie dwa tygodnie wyslalam co najmniej 150 cvs i listow motywacyjnych na roznego rodzaju oferty pracy a w zamian dostalam z 200 spamow oferujacych mi viagre albo przedluzanie penisa .
i tak to tu wyglada szukanie pracy przez internet a innymi metodami to stara zasada dalej jest w praktyce KOGO SIE ZNA a nie co sie zna i jakie ma sie kwalfikacje czy doswiadczenie .
Ja bym ci powiedziala pomysl dwa razy zanim sie spakujesz i przyyjedziesz tutaj do tej dzungli, pozdrawiam.

justyslondyn
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2009 15:22

Postautor: justyslondyn » 12 maja 2009 16:02

dokładnie zgadzam sie z poprzedniczką...na odległośc wszystko wydaje sie łatwiejsze...Ja odeszłam ze starej pracy bo chciałam znakesc cos lepszego...ale bezskutecznie szukam...Byłam w job center i czekam, odwiedziłam wiele agencji pracy...i co?I czekam...wlasnie wróciła z kolejnej rozmowy...I tez nie wiadomo bo sie odezwa.Tak to wygląda...Porażka.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 12 maja 2009 16:40

Mnie sie wydaje ze angielscy pracodawcy przejedli sie polskimi pracownikami i teraz chca powrotu do normy tj hindusow somalczykow itp ktorzy nie wiedza co to jest minimum za godzine bo dla nich to zloto !
Raz jeszcze mowie wstrzymaj konie nie pedz na wyspy bo tu nie jest tak kolorowo jak by sie wydawalo !


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron