Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
stokes
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2009 19:55

Szukając pracy z Polski..

Postautor: stokes » 10 maja 2009 02:39

Witam,

Zaplanowałem przyjazd do Londynu pod koniec maja. Od paru tygodni staram się znaleźć pracę będąc w Polsce i odpowiadając na ogłoszenia. Niestety okazuje się to bardzo trudne, agencje w kraju nie dysponują ofertami w Londynie a z wysłanych przeze mnie odpowiedziała pozytywnie zaledwie jedna firma, z którą jestem umówiony na spotkanie po przylocie. Może jest ktoś kto mógłby mi pomóc, znam sytuację i ceny w Londynie (pracowałem tu wcześniej przez 1,5 roku) i trochę się obawiam wyjazdu z jednym umówionym spotkaniem o pracę.
Nie będę oryginalny jeśli napiszę, że szukam na początek pracy jako pomocnik na budowie, cleaner itp.
Przede wszystkim w dłuższej perspektywie jestem nastawiony na pracę ze zwierzętami domowymi (psy, koty, gryzonie itd) bo w tej branży mam największe doświadczenie i wiedzę (certyfikaty opiekuna, szkolenia, kilkuletnia praca ze zwierzętami oraz w organizacjach ratujących bezdomne zwierzęta), poza tym jest to moja wielka pasja. Zdaję sobie jednak sprawę, że zanim znajdę pracę w swojej branży może minąć trochę czasu więc z chęcią podejmę pracę na w/w stanowisku.
Język znam przyzwoicie :)
Byłoby świetnie gdyby ktoś dysponował ofertą pracy dla mnie. Wielu z Was mieszka w Londynie od kilku lat, może tez macie rady (kontakty) jeśli chodzi o pracę ze zwierzętami, którymi możecie sie podzieilić..
Mój mail: stokes@op.pl

stokes
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2009 19:55

Postautor: stokes » 03 cze 2009 20:30

Żadnych podpowiedzi... 8)

Przyjechałem do Londynu w sobotę, jutro mam pierwsze spotkanie w sprawie pracy. Ze zwierzętami oczywiście (na razie nie poszukuję innej pracy).
Zauważyłem, że dużo daje tutaj polecenie kogoś komuś itd (tzn wiedziałem o tym wcześniej ale nie patrzyłem na to pod kątem mojego zawodu). Już na drugi dzień po przyjeździe pani w banku wzięła ode mnie numer na wypadek gdyby ktoś ze znajomych potrzebował opieki nad psem, kotem...
Jeśli ktoś z was ma znajomego potrzebującego opiekuna do zwierzaka to dajcie znać. Mam oczywiście referencje i spore doświadczenie. A zoologia to moja prawdziwa pasja...

user1561247
Emigrant
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2008 18:59

Re: Szukając pracy z Polski..

Postautor: user1561247 » 04 cze 2009 09:57

Stokes pisze:Przede wszystkim w dłuższej perspektywie jestem nastawiony na pracę ze zwierzętami domowymi (psy, koty, gryzonie itd) bo w tej branży mam największe doświadczenie i wiedzę (certyfikaty opiekuna, szkolenia, kilkuletnia praca ze zwierzętami oraz w organizacjach ratujących bezdomne zwierzęta), poza tym jest to moja wielka pasja.l


Czlowieku kochany, z takim doswiadczeniem to wal od razu do London ZOO. Z tego co sie orientuje wymagaja przede wszystkim rocznego doswiadczenia pracy ze zwierzetami ( i to w pet shop, na ten przyklad). Takze ze swoimi certyfikatami i przyzwoitym jak mowisz jezykiem, mozesz zlapac calkiem fajna prace. Wiem, ze zwykle to sezonówki, ale lepszy rydz....
masz tu linka i MAILA SLIJ!

http://www.zsl.org/info/jobs/careers-wi ... 11,AR.html

Powodzonka!

acha, moja kolezanka jest administratorka jakiegos firmy sprzatajacej, wiem ze szukaja ludzi, wszyscy od nich uciekaja bo placa minimalnie a praca chyba do najlzejszych nie nalezy. Jesli chcesz, to zapytam jej czy wciaz potrzebuja 'sily roboczej'.

stokes
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2009 19:55

Postautor: stokes » 05 cze 2009 11:24

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Jeli chodzi o zoo to roczne doświadczenie nie jest jedynym wymogiem, jest jeszcze:

You will need to have at least five GCSE passes in English, maths, a science (preferably biology) and two other subjects


Poza tym zawsze mnie zastanawiało co oznacza w wymaganich w każdym zoo (w Polsce też):

Someone who is deeply interested in animals and their welfare, but not sentimental about them


Zdaje się, ze chodzi o to, że są zwierzęta, które będzie trzeba karmić innymi (żywymi) zwierzętami a to jest dla mnie bariera nie do przejścia...

Mimo wszystko dzięki.

A jeśli chodzi o sprzątanie to zapytaj, co prawda wczorajasze spotkanie zakończyło się sukcesem 8) i w ciągu najbliższych dni dowiem się kiedy mogę zaczynać ale będzie to w pierwszym okresie na part-time więc chętnie dodam jeszcze jedną pracę...
Mój mail jest w pierwszym poście.

Anazab
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2009 11:17

Postautor: Anazab » 05 lip 2009 11:20

acha, moja kolezanka jest administratorka jakiegos firmy sprzatajacej, wiem ze szukaja ludzi, wszyscy od nich uciekaja bo placa minimalnie a praca chyba do najlzejszych nie nalezy. Jesli chcesz, to zapytam jej czy wciaz potrzebuja 'sily roboczej'.

Witam,
Jeśli to nie kłopot to proszę o namiary na tę firmę sprzątającą. Mój e-mail:zabra1@vp.pl
Pozdrawiam

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 lip 2009 13:36

Ermmmm hmmmm "zwierzeta domowe" a praca w Zoo to 2 rozne sprawy :lol:

Mozesz szukac pracy jako dog walker - jezeli masz prawo jazdy zeby kilka psow z okolicy pozbierac na wspolny spacer (okolo £10 na godzine od psa, zaleznie od dzielnicy)

Problem w tym jest ze tutaj ludzie (wlacznei ze mna) maja bzika na temat swoich zwierzakow i byle komu (czyt: komus bez tutejszych referencji, CRB check, odpowiednie ubezpieczenie itd) zwierza pod opieke nie oddadza. Tym bardziej ze w tym wypadku trzeba takiemu osobnikowi dac rozniez klucze od mieszkania zeby psa mogl wziasc na spacer/odprowadzic do domu.

ja odpowiedniej osoby do mojego psa szukalam dosyc dlugo - az znalazlam. I jestesmy obie (ja i moja sunia) bardzooooooooooooooooooo zadowolone.

Sa jakies regulacje na temat ile psow mozna miec na raz (chyba 4 na raz nie wiecej) i jakie warunki trzeba spelniac zeby to legalnie robic.

Mniej legalnie - pusc ogloszenie na Gumtree i zobacz czy znajdziesz klientow.

Poza tym - Battersea Dog Home czesto szuka ludzi do pracy ale tego typu prace tutaj sa w wiekszosci na zasadzie wolontariatu a sama miloscia do zwierzat sie nie najesz/za pokoj nie zaplacisz.

Acha, jezeli chodzi o dog walking to jak pisalam okolo £10 na godzine (miedzy £8 a £15 wiec pisze £10 tak plus minus) ale wez pod uwage ze to tylko 2 godziny dziennie bo ludzie potrzebuja w porze lunch wiec masz szanse jakies psy na spacery podlapac miedzy 12 a 2 i to wszystko,. W innych godzinach malo kto bedzie placil za spacerek psa.....

Powodzenia

stokes
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2009 19:55

Postautor: stokes » 10 lip 2009 23:11

Babciu jadziu dzięki za wskazóki ale... nie masz racji do końca.
Po pierwsze znalazłem pracę zaraz po przyjeździe nie posiadając tutejszych referencji, nie mam też jeszcze załatwionego CRB ale mam spora wiedzę i doświadczenie z Polski, poparte referencjami i certyfikatami i to zostało BARDZO docenione, otrzymałem kilka ofeert, z których wybrałem jedną.

Prawdziwym miłośnikom zwierząt nie polecam pracy w tutejszych schroniskach bo cięzko zniosą to co tam po cichu się dzieje...

Psów na raz wyprowadzam...6. Nie ma na ten temat regulacji, jedynie w niektórych parkach nie wolno wchodzić z większą ilością niz np 4 a do niektórych w ogóle nie wolno bez permitu... Jednakże w momencie kiedy zacznę pracowac na własny rachunek (przymierzam się) nie przekroczę liczby 4 jednorazowo bo nawet dla kogoś kto potrafi pracowac z psami jest to spore ryzyko i stres.

Na koniec - to nie są tylko dwie godziny dziennie w porze lunchu 8)

drZoidberg
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2009 01:33

Postautor: drZoidberg » 03 sie 2009 04:28

Dla dla osoby doświadczonej w pracy ze zwierzętami widziałem trochę ogłoszeń jako dog carer w pracy dla Revenue&Customs i innych poszukiwaczy narkotyków w bagażach na lotniskach, dworcach itp. Praca polegała na pilnowaniu psa, który wącha bagaże i ludzi w autobusach.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości

cron