Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
KRYSTIAN
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2007 07:10

Mobbing w pracy - co robić?

Postautor: KRYSTIAN » 11 mar 2009 01:29

witam
dawno nie zagladalem...ale teraz potrzebna mi garsc informacji
zaznaczam, ze nie potrzebuje zadnych wypowiedzi nie budujacych ani nie w temacie-chodzi mi o konkretna sprawe

Naswietlenie:
zmienil sie managment w pracy. Zaczelo sie cos co okresla sie mianem mobingu. Mowa o hotelu i przyhotelowej restauracji. Oficjalne skargi do manager restauracji nic nie daly, w formie pisemnej, ustnej nic, w pisemnej zbywane. Nastepny krok-General manager hotelu-zbywane. Nastepny krok-Head Office-sprawa zbywana. Zaczely sie oskarzenia pod wzgledem pracownikow, gnojenie, zabrano im service charge (ktory byl zaznaczony na aneksach do umow) Umowy zniknely. Awantury non stop, jazdy dzien w dzien, wyzywanie pracownikow od smieci itp. Sprawa ostra sie zrobila.

Pytania:
1. Czy jest jakos prawnie w UK ustanowiona sprawa service charge?
2. Czy jest jakos usankcjonowana ilosc pracownikow jaka musi byc na zmianie? Restauracja nie jest zbyt potezna, 80 ppl wchodzi, a na zmianie jest zawsze tylko i wylacznie 1 osoba.
3. Czy sa jakie organizacje, ktore zajmuja sie sprawdzaniem, kontrola takich miejsc jak restauracje, kuchnie, puby? jesli tak, to jak sie skontaktowac, jak poprosic o ingerencje?
4 Jak postepowac w momencie gdy wszystkie oficjalne (powiedzmy wewnatrz firmy) drogi zawiodly? W PL sa roznego rodzaju instytucje.Zwiazki zawodowe kazaly czekac, na razie nie sa w stanie nic poradzic.

Pytam, bo moja znajomosc prawa angielskiego jest naprawde znikoma, a skoro oficjalne drogi jak na razie zawodza to trzeba narobic "kolo dupy"....lub znalezc jakie rozwiazanie. Na prawnika przecietnego kelnera nie stac :)

Zawsze head szef moze dostac w zeby, managerka restauracji (notabene kochanka head chefa) moze miec naplute w twarz....ale sprawe trzeba zalatwic w rekawiczkach. Bialych, nie bokserskich.

Pysia1234
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2017 13:18

Re: Mobbing w pracy - co robić?

Postautor: Pysia1234 » 18 wrz 2018 21:30

Wszędzie sa organizacje które zajmują się sprawdzaniem miejsc pracy, jeżeli to zgłosisz. Ale też najlepiej by było po prostu udać się do adwokata a nie pytać na forum. Adwokat odpowie na każde Twoje pytanie, a również może coś zdziałać a nie tylko siedzieć na forum i jak widac nie otrzymac żadnej odpowiedzi.. Ja z taka sprawą od razu udałam się do kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak, którzy mi bardzo pomogli zająć się wszystkim.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron