Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Leszczuuuu
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2009 21:17

Pytanie o składki emerytalne w UK

Postautor: Leszczuuuu » 17 lut 2009 21:21

Witam mam pytanie..co jest potrzebne zeby skladki emerytalne odkladaly sie na moja emeryture..podczas legalnej pracy w anglii..
jestem 22 letnim polakiem ;) pozdrawiam i z gory dziekuje :) :) :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lut 2009 08:55

przekazanie skladek przez pracodawce do odpowiedniej instytucji

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 lut 2009 10:10

banita pisze:przekazanie skladek przez pracodawce do odpowiedniej instytucji


Nie kazdy pracodawca ma pension scheme - panstwowe firmy maja.

Jezeli twoja nie ma to pogoglowac pensions i znalezc sobie prywatna do ktorej bedziesz oczywiscie sam wplacal.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lut 2009 10:30

boze czy ty zaszwe musisz sie wtracic i probowac udowadniac niewiedze? a juz bylo tak milo ...

przez skladke emerytalna kolega na bank mial na mysli cos a'la skladka w ZUSie polskim czyli skladke na panstwowa emeryture stad moja odpowiedz
(ale wybaczam bo po 18 latach w uk mozna juz nie wiedziec co to ZUS :) )

naprawde myslisz ze ktos kto zadaje TAKIE pytanie wie cokolwiek o private pension schemes?

panstwowe? wiekszosc prywatnych ma i wplacaja ci np 5% pensji rocznej + mozesz sobie sama wplacac wiecej. w panstwowej nigdy nie robilem ale podejrzewam ze chodzi o to samo, conajwyzej moga to inaczej nazywac

a jesli pytanie mialoby dotyczyc prywatnych badz innych dodatkowych oszczednosci na emeryture typu ISA (gdybanie) to odpowiedz powinna brzmiec: PRZELEW

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 lut 2009 13:49

panstwowe? wiekszosc prywatnych ma i wplacaja ci np 5% pensji rocznej + mozesz sobie sama wplacac wiecej. w panstwowej nigdy nie robilem ale podejrzewam ze chodzi o to samo, conajwyzej moga to inaczej nazywac


No wlasnie - o to podejrzewam wlasnie pytajacemu chodzi.

Pracujac placi sie iles tam z wyplaty na fundusz emerytalny i firma doplaca czasem 2 lub 3 razy tle co miesiac,.

Wszystkie panstwowe to maja i wcale nie wiekszosc a wlasnie mniejszosc prywatnych.

Bo na semej "basic" emeryturze tutaj to dziadkowie marzna zima i jesc co nie maja wiec liczenie na takowa to totalna bzdura.

Wybaczam ci dzisiaj - w humorze jestem (patrz na moja signaturke)

:lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lut 2009 14:01

szczerze to nie znam nikogo kto niemialby "dodatkowej" emerytury poczynajcac od KFC przez spawacza, pracownikow biurowych na menadzerach konczac - wszyscy maja

to chyba znowu mamy "zaklad" o co chodzilo pytajacemu (jest 1:0 dla mnie :) ) ja dalej obstawiam skladke emerytalna w "polskim" rozumieniu

pozyjemy zobaczymy

a przepraszam co mi wybaczasz? wiedze? nie trzeba tu siedziec bog wie ile lat zeby byc bardziej "oblatanym" w realiach niz niektorzy co siedza pol zycia, nie pije tu bezposrednio do ciebie ale popatrz np na taka polonie w NYC albo Chicago - czas im sie zatrzymal na '76 i wiekszosc nie wie na jakim swiecie zyja, co moga, czego nie itd. lubie jak czasami ich w tv w jakims reportarzu pokazuja i widac jak pomykaja po Greenpoincie w szeleszczacych dresikach i w sweterkach a'la Kononowicz czy jak mu tam bylo :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 lut 2009 21:33

banita - ja mam dzisiaj taki humor ze... nie zdenerwujesz mnie :D

jezeli firma nie oplaca skladek to zostaje tylko state pansion a na tym muchy z glodu by poumieraly.....

a nie kazda oplaca

na pewno nie Jozek ktory zatrudnia budowlancow na lewo :D


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości