Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Działalność gospodarcza Anglia czy Polska??

Postautor: blekione » 02 lip 2008 08:59

Chcę otworzyć działalność gospodarczą której przedmiotem będzie zakup elektroniki/zabawek/itp w Anglii i sprzedaż w Polsce, przede wszystkim za pomocą serwisu Allegro.

Czy może ktoś mi poradzić gdzie lepiej otworzyć firmę w Polsce czy tutaj?? Wiem że jeżeli chodzi o otworzenie firmy to zdecydowanie prościej jest tutaj. Ale kolejna rzeczą jest, że księgowość to dla mnie czarna magia, więc po założeniu firmy całą papierkową robotą będzie się musiał zająć księgowy. Więc ile takie coś by miesięcznie kosztowało, czy też zależne jest to od przychodów itp. Nie mam na ten temat zielonego pojęcia.

Firmę prawdopodobnie założymy na żonę, która do tej pory nigdzie nie pracowała, więc nie posiada NINu ani nic z tych rzeczy. Więc pytanie czy przed otworzeniem działalności musi się wybrać do jakiegoś urzędu po jakieś zaświadczenia, może założyć selfemployment? Pytam gdyż nie mam najmniejszego pojęcia jak to ugryźć.

Jest to dość specyficzna sytuacja, gdyż byłaby to firma "międzynarodowa", czyli powiedzmy zę jeżeli bym założył ją tutaj to zakup były na miejscu w Anglii ale sprzedaż już w Polsce. Więc jak jest rozwiązana kwestia odprowadzania podatku?? Czy jeżeli wystawiałbym tutejsze rachunki/faktury/ paragony to czy jest z nimi problem w Polsce?


Wiem że jest to dość skomplikowana sprawa więc prosiłbym o jakieś ogólne wskazówki, które pozwoliłyby mi podjąć decyzję. Po jej podjęciu z pewnością jeżeli by była taka możliwość i chęć jestem gotowy do płatnej współpracy (księgowość, doradztwo itp) jeżeli ktoś by reflektował

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 lip 2008 15:05

Ja sie nie znam, ale:

1) Konto na allegro mozesz miec na adres angielski
2) Platnosci mozesz otrzymywac karta np poprzez angielskie konto paypal

Oznacza to, ze:

Dzialalnosc calkowicie odbywa sie w UK, wiec nie musisz kompletnie sie bawic w Polskie sprawy urzedowe, bo Cie to nie dotyczy.
Zupelnie inaczej by bylo, gdybys korzystal z Polskiego konta do prowadzenia dzialalnosci, wtedy mozliwe ze musisalbys zalozyc firme rowniez w Polsce i tam placic podatki.

blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Postautor: blekione » 12 lip 2008 09:47

OK. W sumie to się zdecydowałem na otworzenie firmy w Anglii.

Teraz mam inną prośbę. Poszukuję księgowego czy kogoś w tym rodzaju, kto ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności. Czyli firma tutaj a handel w Polsce.

Jeżeli ktoś się takim czymś już zajmował, lub ma namiary na biuro rachunkowe które ma doświadczenie w takich przypadkach to będę wdzięczny za podanie kontaktu


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 83 gości