Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
yoran
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008 09:21

Nie dasz w łapę w Polsce -nie dostaniesz pracy w FIRST GROUP

Postautor: yoran » 06 cze 2008 09:42

Polaczek potrafi oszukać i zarobić tam gdzie można, mój znajomy opowiedział mi taką historie z życia, chciał pracować jako kierowca autobusu dla zdawałoby się poważnej i dobrej firmy FIRST GROUP, w ogłoszeniu napisano że wszelkie koszty pokrywa firma rekrutująca której z kolei płaci FIRST GROUP, za proces rekrutacji oraz inne związane z nim tzw. testy, zgłosił sie do pośrednika w Warszawie który rekrutuje tzw. przedstawiciela FIRST GROUP do firmy PROGRES, tam przeszedł wszelkie obowiązujące testy, narkotyki, język, itp. a na koniec wysłano go na test sprawdzający do ośrodka szkolenia kierowców ALFA w Ursusie, gdzie tzw. instruktor miał sprawdzić umiejętność jazdy autobusem (zaznaczę że kolega jest kierowcą). Pan instruktor Morawski Grzegorz stwierdził że kolega nie umie jeździć hihihi, później kolega dowiedział się od kierowców jeżdżących w FIRST GROUP że kolega Morawski bierze kasę od 100-250 zł, nie dasz nie zdasz usłyszał i ...figa :D

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 cze 2008 13:08

To w takim razie nieuczciwa jest firma Progress a nie First Group.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 06 cze 2008 14:12

zaraz zaraz w jakim kraju jest ursus... i firma rekrutujaca lub sprawdzajaca pracownikow... (wole rozswietlic zanim jakis mapet przyklasnie, ze jakas firma sprawdzajaca kwalifikacje tutaj bierze w lape)

elo

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 cze 2008 20:19

W Polsce.

Tak wynika z postu. Brytyjska firma wynajela plska do rekrutacji pracownikow i jej za to placi a pracownicy polskiej firmy bezczelnie to wykorzystuja, biorac lapowki za "zalatwienie" (znamy to slowo, co? :lol: ) pracy.

Polak potrafi? Ja bym powiedzial ze to zlodziej i dodal kilka ladnych slow ale same piiiiii by wyszly :evil:

yoran
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008 09:21

Postautor: yoran » 06 cze 2008 20:24

MarcFloyd pisze:To w takim razie nieuczciwa jest firma Progress a nie First Group.



FIRST GROUP płaci Progresowi za rekrutacje i wszystkie inne koszty pokrywa, natomiast PROGRES kieruje do sprawdzenia do kierowców którzy pracowali dla FIRST GROUP ale są w Polsce, dokładnie w ośrodkach szkolenia kierowców. Panowie szkolący instruktorzy zrobili sobie dodatkowy business wyciągając kasę od biednych Polaczków.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 cze 2008 20:28

No wlasnie. Wiec nieuczciwi sa pracownicy Progresu.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 06 cze 2008 22:13

i teraz sytuacja...
koles z koperta zdaje egzaminy, zaczyna jezdzic autobusem/ciezarowka, ma wypadek i:
w polsce:
jest ciagany po sadach w koncu i tak nic sie nie dzieje.
w angli:
sprawdzaja skad ma referencje, jakie sa jego kfalifikacje, co sie dzieje czemu jednak nie umie jezdzic, kto podpisal jego egzaminy i ta wlasnie osoba odpowiada... bo przeciez zgodnie z prawda jest winna

ciche brafka...

ps. zadzwonie sobie do FIRST GROUP a co mi tam :)

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 08 cze 2008 14:21

w posmierdzialek zdam wam relacje z telefonu do First Group, niestety na stronie sa tylko jakies z d... kontakty ale spoko...

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 09 cze 2008 14:18

Ok.
Pan, ktory sie zajmuje tymi sprawami to John E... jest to dyrektor w kwaterze glownej w Aberden. Mam do niego numerek telefonu, niestety jest na lunchu teraz lub na spotkaniu, nie bede mojego trajkotania nagrywal mu na sekretarke, zatem zadzwonie ciut pozniej.
Informacje kto to jest, otrzymalem z filii w Londynie, gdzie po opowiedzeniu calej sytuacji podali mi do niego namiary.

pozdrawiam

update:
Narazie poczta glosowa O2, wiec bede probowal...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 cze 2008 18:47

Czekamy :D

yoran
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008 09:21

Postautor: yoran » 10 cze 2008 08:52

c.d. story o moim znajomym, nie poddał się i szukał innego rozwiązania by ominąć firmę PROGRES, znalazł innego pośrednika, umówiono go na spotkanie Z przedstawicielem FIRST GROUP który przyjeżdża 1 w miesiącu i ma interview w Hotelu Sobieski w Warszawie, znów testy, i ok. zaakceptowali jego kandydaturę.
W międzyczasie opowiedział o łapówkach pośrednikowi który umówiał. Facet się cieszy że jest ok, ale pośrednik mówi po pewnym czasie że nie da się ominąć firmy Progres. By uniknąć problemu złośliwości i powtórnego nie zdania egzaminu ZNAJOMY naiwnie zgadza się na egzamin powtórny i jedzie tym razem do Ostrołęki również do Ośrodka szkolenia. A tam już obsługa czeka i wiedzą że zaczął za dużo mówić. Zdaje egzamin a tym razem Pan instruktor stwierdził na zakończenie jazdy po mieście " za wolno Pan jeździł" hahahahahahahaha ograniczenie do 50 k/h . Zapomniałem dodać że w Ursusie instruktor stwierdził: " że jeździ za szybko i za dynamicznie i nie nadaje się ..."
Gdy znajomy rozmawiał jak z człowiekiem ten spojrzał wymowie i powiedział:
"nie nogę naprawdę nie mogę......" wiadomo dlaczego.
p.s i to jest cała historia zasłyszana bezpośrednio od znajomego
nie dasz nie popracujesz i to gdzie zdawałoby się e dużej renomowanej firmie FIRST GROUP

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 cze 2008 11:43

Pamietasz imie tego czlowieka od spotkania? Mam komorke do nastpnej osoby, ktora bezposrednio zajmuje sie regionem polski, ale czemu Ci ludzie nie odbieraja ;) przeciez nie bluznie na nich... znowu poczta aczkolwiek juz pare osob w First Group uslyszalo te historie, i otwiera mi to kazde drzwi i dostaje wszystkie jakie chce telefony bezposrednie. Chyba nie sa zachwyceni takim postepowaniem.

pozdrawiam

yoran
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008 09:21

Postautor: yoran » 10 cze 2008 13:07

z tego co mówił mi znajomy, jest tylko jeden człowiek który przyjeżdża raz w miesiącu na spotkania w celach rekrutacji do Warszawy do Hotelu Sobieski.
Niestety nie pamięta imienia. Ale mówił mi również że spotkał w dniu rekrutacji jeszcze jednego kandydata na kierowcę a on miał podobną sprawę z tym że PROGRES wysłał go na kurs do językowy do...Lublina ale podobno kazano mu zapłacić jakieś pieniądze za ....jazdy? Nie znam tej sprawy dokładnie ale popytam.
Ale jest coś na rzeczy skoro FIRST płaci za całe przygotowanie kandydata a gdy zgłasza się taki z którego można coś wycisnąć to Progres, tzw. instruktorzy to robią. Nazwisko i imię instruktora z ośrodka szkoleniowego z Ursusa jest prawdziwe gdyż znajomy zapisał sobie ...dla pamięci i pytań dlaczego tak jest.
popytam jeszcze
pozdrówka

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 cze 2008 14:13

Opowiedzialem czlowiekowi, podal email, wyslalem mu to jeszcze raz, czekam na odpowiedz.
A ty zdobadz jak najwiecej danych moze sie to przydac w konwersacji.

pozdrawiam

Update:

Thank you very much for taking the time out to contact me about this, these details are indeed very worrying. I will investigate as appropriate.

Thanks again.

Regards

Neil *******
European Recruitment Manager
First UK Bus HR
Office: +44 (0)20 **** ****
Mobile: +44 (0)78** ******

yoran
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008 09:21

Postautor: yoran » 10 cze 2008 20:37

jestem ciekaw czy zamiotą pod dywan czy coś zrobią żeby wyeliminować chory układ. Zobaczymy.
dzięki


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości