Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Kubus83
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2008 13:01

Auto Trader - jak nim zostać?

Postautor: Kubus83 » 02 cze 2008 13:02

Witam,

Na poczatek chcialbym pozdrowic wszystkich forumowiczow!

Kilka slow wstepu zanim przedstawie problem: jestesmy grupa przyjaciol (3ech Muszkieterow), w niedlugim czasie planujemy zajac sie handlem samochodami, w czym mamy juz pewne doswiadczenie. Nasza pasja sa samochody, kochamy je, naprawiamy je, malujemy je, wiec mamy wszystko co niezbedne, mechanik, lakiernik, mysle, ze bardzo komunikatywny angielski oraz pewna wiedze z zakresu ksiegowosci i prawa, nie mniej jednak brak nam doswiadczenia na angielskiej ziemii i stad nastepujace pytania do Was:

- planujemy zakup Recovery Truck czyli po prostu lawety gdyz przedmiotem naszego zainteresowania beda samochody w ktorych bedzie cos do zrobienia lub pomalowania ale tu rodza sie pytania:
- jakie musze miec prawo jazdy aby prowadzic taki samochod (do 3,5T, w Polsce wystarcza kat. B)?
- czy musze wykupywac ubezpieczenia na zakupione samochody skoro beda one wozone na Lawecie?
- czy musze wymieniac prawo jazdy na angielskie aby zakupic ubezpieczenie na Lawete?

- kolejne pytania dotycza juz sprawy Trader-a:
- jak stac sie Auto Traderem - mamy sie zarejstrowac jako selfemployed, co radzicie?
- czy jako Auto Trader musze wykupywac jakies ubezpieczenie a jesli tak to co polecacie?
- gdzie najlepiej szukac aut w ktorych jest cos do zrobienia, wiem,ze Ebay i AutoTrader ale moze macie jeszcze jakies inne doswiadczenie w tej dziedzine?
- slyszalem, tez zeby unikac aut calkowicie powypadkowych, gdyz one sa bez dowodu rejestracyjnego i potem moze byc problem z dopuszczeniem takich aut do ruchu?

- i ostatnia seria pytan:) odnosnie samochodow:
- jakie dokumenty sa wazne?
- na co zwracac uwage w sensie prawnym?

To chyba narazie tyle, wiem, ze zalalem was seria pytan, ale dzisiaj ja pytam, jutro ja bede odpowiadal:) Naprawde wielki dzieki za wszelkie odpowiedzi i mam nadzieje,ze na tym moje wypowiedzi na tym forum sie nie skoncza. Jak mawial moj dziadek, Kto szuka nie bladzi i lepiej czerpac wiedze z doswiadczen innych.

Jeszcze jedno slowo na koniec, Nie przestajcie wierzyc w wlasne marzenia i pasje,

Pozdrawiam,

Jakub Pasionek :roll:

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 04 cze 2008 03:36

O ubezpieczeniu jest tu:
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... /DG_067631

Osoby jezdzace laweta jak beda mialy prawko brytyjskie to z pewnoscia ubezpieczenie bedzie tansze.

czy macie byc self-employed (partnership jesli kilka osob)?
odp: to zalezy jakie beda zyski z autotradera. Jesli powyzej £40,000 na osobe rocznie to lepiej zrobic LTD. Ale o najlepiej skonsultujcie z ksiegowym.

Tu jest info jakie prawko porzebne jest:
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022547

Najlepiej sprawdzic na stronie DVLA lub do nnich zadzwonic:
http://www.dvla.gov.uk/

Pozdrawiam
Robert

Kubus83
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2008 13:01

Postautor: Kubus83 » 04 cze 2008 11:39

Witam,

Wielkie dzieki za informacje Robert. Ten sam temat rozpoczalem na innym forum i tam dyskusja bardziej rozgorzala. Przede wszystkim sprawa nie jest taka prosta jak myslalem, gdyz problem pojawia sie z ubezpieczeniem, a mianowicie trzeba miec ponad rok angielskie prawo jazdy, a ja dopiero co zlozylem wniosek o jego wymiane, wiec staramy sie teraz znalezc jakies inne alternatywne rozwiazanie.

Pozdrawiam,

Kuba


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości