Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
michcioo
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2008 01:23

Pytanie o WRS i NIN

Postautor: michcioo » 23 maja 2008 01:35

witam!

mam pytanie do was miałem dość konkretną oferte pracy w Londynie jednak jestem tu od niedana i niestety jeszcze nie mam wyrobionego nr WRS ani NIN i konta bankowego

pytanie!!!

czy jest mozliwość wyrobienia sobie tych rzeczy jezeli nie ma sie podjętej zadnej
pracy (powiedziano mi ze jak bede miał te rzeczy wyrobione to mnie przyjma)


dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam!!!!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 maja 2008 08:19

Konto bankowe w zasadzie tak, musisz tylko miec dowod adresu, a wiec wystarcza ci bills na twoje nazwisko i paszport.

Zeby zajestrowac sie w WRS musisz pracowac (bo rejestrujesz sie podajac konkretnego pracodawce). NIN - z tego co wiem rowniez, aczkolwiek nie jestem pewien na sto procent. To z kolei z powodu tego ze musi byc za ciebie odprowadzana skladka na National Insurance.


Zwyczajnie, zaloz konto a pracodawcy powiedz ze wlasnie wyrabiasz sobie NIN i zeby uzyl temporary NIN.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 23 maja 2008 10:08

Jesli nie ma nic wyrobionego to i z potwierdzeniem adresu moze byc problem przy zakladaniu konta. Nie orientuje sie jak to jest obecnie, czy jeszcze tak wymagaja tego.
Jesli nie masz proof of address to zawsze mozesz zalozyc platne konto, np w HSBC konto passport.

NIN mozna wyrabiac jako osoba aktywnie szukajaca pracy.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 23 maja 2008 10:21

mi zalozyli konto w Barclays na podstawie paszportu, polskiego dowodu i listu od pracodawcy, ale w Twoim przypadku nic Ci to nie pomoze. Dziwne warunki stawia Twój pracodawca, przeciez to zaden problem zalatwic to wszytko w ciagu miesiaca kiedy juz pracujesz.
NIN mozna dostac jesli pracujesz ale tez jesli aktywnie szukasz pracy, nie wiem w jaki sposob jest to weryfikowane.

michcioo
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2008 01:23

Postautor: michcioo » 23 maja 2008 10:47

dzieki za tak szybkie odpowiedzi


właśnie sam sie zastanawiam czemu im zalezy tak na tych wszystkich papierach

tak odrazu przeciez kazdy nowy co tutaj przyjezdza nie ma wyrobionych tych WRS i NIN

moze dlatego ze praca w budownictwie tego wymaga juz sam niewiem


dzieki jeszcze raz za odpowiedzi na moje pytanko


pozdrawiam wszystkich!!!!!

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 23 maja 2008 18:55

Idziesz do banku, z dowodem osobistym raczej dowolny bank wystarczy zapytac w oddziale. To czy masz dochody, czy jestes samozatrudniony, czy masz list referencyjny od pracodawcy lub czy nie masz nic z powyzszych stanowi o wysokosci limitu kredytowego jaki moze Ci byc przyznany. Szczerze powiem ze zalozono mi konto w banku bez dokumentow (zapomnialem zabrac) i dostalem dosyc duzy limit na wejsciu. I z tego co uslyszalem w tym banku nie trzeba miec zadnych potwierdzen od pracodawcy bo to banki zdaja sobie sprawe, iz czesto konto jest warunkiem znalezienia pracy a nie odwrotnie.

pozdrawiam
ps. lloyds-tsb

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 maja 2008 19:18

Mozesz wziasc tez jakis wyciag z polskiego banku jako potwierdzenie adresu. Mi tak zalozyli konto w HSBC i jako adres do korespondencji koniecznie daj adres w UK ;) Bo ja o tym nie wiedzialem i mi dane do karty wyslali do Polski :)

Potem przez internet mozesz ustawic wysylanie wyciagow na Twoj adres w UK i juz masz potwierdzenie adresu i mozesz sobie gdzie indziej konto zalozyc

michcioo
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2008 01:23

Postautor: michcioo » 23 maja 2008 20:36

ok dzieki za odzew w sprawie konta bankowego

ale co mam zrobić jezeli nie mam WRS i NIN

(szczeze to sami widzicie po ogłoszeniach na londynek/ogłoszenia ze wiekszosc
pracodawców chce przyjmować tylko z wyrobionymi tymi 3 rzeczami konto/WRS/NIN

nie ma takiej mozliwości zeby bez pracy wyrobić ten nr wrs i nin???

jeszcze raz dzieki za odpowiedzi


pozdrawiam wszystkich!!!!!

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 23 maja 2008 20:42

Oczywiscie ze sa mozliwosci. Mozna zawsze najpierw zalozyc "Samo zatrudnienie", tak wiem ze to jest krecenie straszne ale czesto to jedyny sposob. Potem zglaszasz sie po NIN, a na koncu WRS (Tam podajesz NIN).
Czas:
SA - 2 - 3 tygodnie (free)
NIN - 4 - 8 tygodni spotkanie (free), do 2 miesiecy oczekiwanie na dokumenty
WRS - 2 - 8 tygodni (ja dostalem po tygodniu) (£90)

Jak widzisz jest to pewnego rodzaju glupota bo nie znajdziesz pracy bez ninu lub wrs, zas nie bedziesz mial za co zyc zeby zrobic te rzeczy.
Glupotku, glupotki.

W kazdym razie masz rozwiazanie problemu. Jezeli plytnnie sie komunikujesz po angielsku mozesz zawsze powiedziec ze jestes w trakcie oczekiwania zalatwianie tych formalnosci.
Wiem tez jednak ze WRS jest niezbedny poniewaz pracodawca ponosi odpowiedzialnosc karna w wysokosci £5000 jezeli zatrudniona osoba nie ma spelnionej WRS.

pozdrawiam

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 23 maja 2008 21:51

a ja tak przy okazji sie zapytam bo cos tu nie rozumiem . samozatrudniony ma NIN, CIS i pozniej rezygnuje z samozatrudnienia i chce sie zatrudnic do firmy to musi zalatwiac WRS bo przeciez do samozatrudnienia to jest niepotrzebne.czy to WRS to jest ta rejesrtacja w home office???

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 maja 2008 22:00

tak. WRS to Working Registration Scheme - rejestrujesz sie w Home Office (przez pierwszy rok leganej pracy)

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 23 maja 2008 22:04

no to ja chyba ciezko kapuje bo brain radzi zrobic samozatrudnienie i to bedzie jeden ze sposobow zeby uzyskac WRS a przeciez do samozatrudnienia nie wyrabia sie WRS

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 23 maja 2008 22:09

NIN kochanienki NIN

:)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 23 maja 2008 22:26

zeby wyrobic WRS MUSISZ byc zatrdniony bo musisz w formularzu podac dane zatrudniajacego...nie rozumiem czemu wymagana jest ta rejestracja przed zatrudnieniem???

a NIN...juz ktos napisal ze mozesz wyrobic jako osoba szukajaca pracy, musisz miec jakies potwierdzenia, moze ktos ci odpowiedzial mailem na twoje ogloszenia ....najlepiej zadzwon do Jobcenter i umow sie na spotkanie i przedstaw swoja sytuacje, oni ci dokladnie wytlumacza czego potrzebujesz

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 23 maja 2008 23:02

to ja moze krotko opisze , w moim przypadku to bylo tak ,wszystko co opisze to robil prawnik /poniewaz u mnie z jezykiem ang to niezbyt biegle /zeby to wszystko miec to najpierw zajerestrowal samozatrudnienie, pozniej CIS nastepnie jak przyszlo pismo z urzedu ze mam samozatrudnienie to na podstawie tego pisma dzwonil i umawial sie na wizyte po NIN,na umowione spotkanie na NIN trzeba bylo wziasc te papiery z samozatrudnienia. kilka rachunkow wystawionych za prace ,prawnik napisal od siebie pismo ze prowadzi moje sprawy,no paszport NIN od wizyty byl za 2 tyg a po 10 dniach plastik.Poza tym tak jak on to okreslił że z tymi potwierdzeniami szukajacymi teoretycznie pracy to roznie bywa bo ponoc nie bardzo to przechodzi poniewaz bylo duzo oszustw o wyrobienia NIN aby dostawac benefity no i patrza na to podejrzliwie.Ile w tym prawdy to nie wiem ale tak powiedzial.Tyle tylko ze rzeczywiscie w moim przypadku wszystko poszlo gladko.
No i tu jest pytanie co teraz jezeli chce pracowac w jakiejs firmie ale nie jako samozatrudniony co z tym WRS ktorego wlasciwie nie mam?


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron