Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 23 maja 2008 12:02

przeciez nie daje dupy, opiekunka to moim zdaniem jak najbardziej normalna praca.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 maja 2008 13:24

Jeszcze raz:

Au pair nie jest praca. Pieniadze ktore otrzymujesz w ramach au pair to nie jest zaplata za prace a "kiesznkowe" ("pocket money"). ZAZWYCZAJ jest ono niskie:

http://www.newaupair.com/nanny_jobs_salary_guide.aspx

I bardzo prosze o powstrzymanie sie od emocji - ja pisze jak wyglada wasza sytuacja i tyle.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 23 maja 2008 13:41

jasne, tylko ze to co proponuja te polki to ciezko nazwac au-pair z jednego prostego powodu i pracodawca i pracownik jest z Polski :) a esencja au-pair jak sam wspomniales jest poznanie innych kultur, kieszonkowe to dodatek. dla mnie to zwykle skapstwo rodaczek i tyle :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 maja 2008 13:45

A czy ja twierdze ze jest inaczej?

Po prostu jesli ktos chce byc au pair to musi przyjac tez do wiadomosci jak wyglada jego sytuacja.

Poza tym, doprecyzowujac: jest zasadnicza roznica pomiedzy au pair, mieszkajaca "przy rodzinie" a niania przychodzaca na godziny.

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 23 maja 2008 14:58

agata941 pisze:..Witam ponownie, wszystkich piszacych, dziekuje i podziwiam przedstawicielka ostatniej opini na temat w/w.coz...jesli tak wlasnie bedziemy wynagradzane i nie bedziemy czuly sie pokrzywdzone to niczego nie zmienimy i zawsze bedzeimy otrzymywaly marne grosze....60 F za ODPOWIEDZIALNOSC ZA DZIECKO..zywa, najbardziej upragniona, najbardziej strzezona osobke na swiecie....10 h przez 5 dni. tygodniowo..60F !!!! za wpatrywania sie w oczy i twarzyczke dziecka, w usmiech, w grymas, w kazdy jego ruch, za umiejetnosc przewidywania, za szybszy refleks, za wpajanie zasad, za strach spowodowany niewielkim siniakiem, za noszenie na rekach, za ..spiewanie do usypiania...nie wymienie tu wszystkich czynnosci ani zagrozen ani sytauacji, ktore moga zaistniec...Gratuluje optymizmu? szczescia? zadowolenie z wynagrodzenie?blogiej niewiedzy?....Jeszcze raz dziekuje za wypowiedzi....


a gdzie ja naisalam ze pracuje po 10h 5 dni w tyg?? i ze opiekuje sie malymi dziecmi? tak sie sklada ze moje dzieci to nastolatki. a praca nigdy nie przekracza 15h! mam pokoj, travelke, pokrzywdzona nijak sie nie czuje, bo dlaczego bym miala? jak za 12-15h pracy to chyba niezle. plus rodzina jest flexible, moge studiowac, pracowac, nikt nie wnika w moje zycie. wiec to nie jest 'bloga niewiedza' a 'zimna kalkulacja' :lol:
pozdrawiam

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 23 maja 2008 18:49

Mark o dwu roznych rzeczach, jedna to pomoc domowa druga to opieka dziecka, podalem przyklady cen jakie tutaj obowiazuja za opieke nad dzieckiem, czyli za to o czym w moim rozumieniu byl pierwszy post i wyraznie opisalem, ze chodzi o kogos kto przychodzi opiekowac dzieckiem/dziecmi na okreslony czas. Co innego jest pomoc domowa czyli posprzatac, ugotowac a co innego siedziec/chodzic pilnowac, w pewien sposob zorganizowac dziecku czas i zadbac o jego bezpieczenstwo.

Pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 maja 2008 21:59

brain.

wiem, po prostu dyskusja sie nieco rozszerzyla, dlatego doprecyzowalem.

Pozdrawiam i zycze milego weekendu

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 23 maja 2008 22:11

Dziekuje i wzajemnie ;)

pozdrowienia


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 60 gości

cron