Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
mariuszp
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2007 23:04

Rozwiązanie umowy o pracę, a wykorzystany urlop

Postautor: mariuszp » 04 maja 2008 22:16

Witam, mam pytanko do sznownych forumowiczów:
z początkiem lipca odchodze z pracy. W okresie od marca do lipca b.r wykorzystam łącznie 15dni płatnego urlopu <urlop nalezny za 2008, liczony od kwietnia b.r> Pracodawca wyraził zgodę na 15dni w.w urlopu, lecz jeszcze nie wie o wymówieniu, które planuje złozyć z końcem maja.

Czy w związku z tym, że wezme wiecej urlopu niz mi się należy za przepracowany czas w b.r pracodawca moze mi potrącic płatny urlop z pensji?
Proszę o wskazówki, informacje.. pzrd, M.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 maja 2008 08:18

Tak. Kwota wyplacona za wykorzystany lecz nienalezny urlop zostanie ci potracona z ostatniej wyplaty.

mariuszp
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2007 23:04

Postautor: mariuszp » 06 maja 2008 21:32

Innaczej - urlop w Anglii należy wykorzystać do końca marca następnego roku, ale liczy się od poczatku roku kalendarzowego - łącznie chyba 24dni roboczych.
Jeśli w maju złoże wymówienie i odejde z pracy w początkiem lipca, to do tego czasu należy mi się urlop za pół roku - czyli 12dni roboczych - prawda?
Skoro tak, to nie mam sie czym martwić, bo nic mi nie potrąca - dobrze myśle? :wink:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 maja 2008 08:22

To zalezy od roku urlopowego w przepisow wewnetrzynych w twojej firmie. Urlop nie musi przechodzic na nastepny rok i mozesz byc zobowiazany do wykorzystania go w biezacym roku. Czyli po prostu sprawdz co masz w kontrakcie.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości