Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
bobsher
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 05 maja 2016 06:26

Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: bobsher » 14 lip 2016 10:05

Czy kredyt na spłatę innych kredytów to dobry pomysł? Mój tok rozumowania jest następujący. Zaciągnąć nowy kredyt aby spłacić 2 inne. Wydłużyć okres spłaty aby zmniejszyć miesięczne obciążenie. Czyli swoista konsolidacja.

irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Re: Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: irekss » 14 lip 2016 12:38

Jeżeli masz dostęp do jakiegoś taniego kredytu na dobrych warunkach - to jak najbardziej. Ale umówmy się, kto da tani kredyt komuś, kto jest na granicy niewypłacalności? Ryzyko jest duże, a za ryzyko się płaci. Kredyt konsolidacyjny to nie zawsze dobra opcja.
Tutaj masz dobry, uniwersalny tekst dlaczego kredyt na spłatę innych kredytów to nie zawsze dobry pomysł: http://dlazaradnych.pl/2227-powody-dla- ... zly-pomysl

Camilla111
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2016 09:17

Re: Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: Camilla111 » 02 gru 2016 10:38

tak niestety najczęściej wpadamy w spiralę zadłużenia. Moim zdaniem lepiej tego nie robić. Im dłużej spłacamy tym kredyt jest droższy.

fander
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2016 09:59
Lokalizacja: Londyn

Re: Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: fander » 02 gru 2016 13:51

To zły pomysł. Brać kredyt, żeby spłacić poprzedni? Bezsensu... Ja wiem, że banki oferują wtedy niższe raty ale spłacasz jeszcze więcej.

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: borek7 » 06 gru 2016 11:03

Kredytów takich jest sporo. Aktualnie większość bankow jak i wiele firm prywatnych ma w ofercie kredyty konsolidacyjne. Trzeba po prostu wszystko sobie porównać:
http://www.terve.pl/kredyty-hipoteczne/ ... olidacyjne

Na tej stronie znajduje się zestawienie wszystkich opcji kredytowych. Kredyt taki to nie jedynie oprocentowanie. Jest to również prowizja, dodatkowe opłaty, które wymagaja nikektóre firmy jak ubezpieczenie. Dlatego na nic nie powinniśmy się decydować na gorąco, ale po prostu na spokojnie sobie wszystko przemyśleć.

wolu86
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2016 09:21

Re: Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: wolu86 » 13 gru 2016 09:24

Według mnie w ten sposób można tylko wpaść w pętle zadłużenia, z której nie da się tak łatwo wyjść. Lepiej już pożyczyć od rodziny czy coś lub sprzedać coś wartościowego.

asierp
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2015 10:13

Re: Kredyt na spłatę innych kredytów

Postautor: asierp » 03 sty 2017 08:09

Równiez jestem tego samego zdania.Dodam jednak od siebie,ze jeśli zdecydujecie się jednak na konsolidację to sugeruje szukać takich ofert w bankach a nie w prywatnych firmach. NIe jest to regułą ale zwykle to banki mają o wiele korzystniejsze oprocentowanie.
Jelsi zastanawiacie się nad kredytem konsolidacyjnym w Polsce to zerknijcie sobie tutaj:
http://www.forum-kredytowe.pl/f130/najl ... 93612.html - na stronie jest temat o tym jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę w zakresie kredytów konsolidacyjnych.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron