Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Piotr96
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2015 20:42

Oczekiwnie na NIN a praca

Postautor: Piotr96 » 18 kwie 2015 08:23

Witam,

1. W wakacje przyjeżdżam do UK, chce podjąć pracę (legalnie) a w między czasu ubiegać się o NIN. Mam z tym związane pewne obawy, ponieważ przeczytałem już w kilku miejscach następującą rzecz:

"Brak National Insurance Number, a z tym związany brak historii zatrudnienia w UK powoduje, że Urząd Podatkowy (Inland Revenue) często zmuszony jest do nadania zastępczego Kodu Podatkowego (Emergency Tax Code), który z reguły jest o wiele wyższy i może czasami dochodzić do ponad 50% w stosunku do wypłaty."

Czy rzeczywiście tak jest ?

2. Dodatkowo, zamierzam tu być tylko 6 tygodni, więc załóżmy że dostałem list o nadaniu NIN przed wylotem do Polski. Problem w tym jak odbiorę NI Numbercard skoro już mnie nie będzie w Anglii ?

Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ mam 3 dni na zaakceptowanie ofertę pracy. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości