Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: onmen » 23 mar 2015 15:12

Mieszkamy i pracujemy w Londynie od 4 lat (ja z żoną). Już nam sie trochę nie chce pracować na innych i zastanawiamy się nad uruchomieniem czegoś własnego. Zastanawiamy się nad jakimś punktem gastronomicznym, cukerinią, coffe shopem lub sklepem z polską żywnością lub innego rodzaju asortymentem.
Co o tym myślicie ?
Szukam też innych pomysłów.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: bananowyjoe » 23 mar 2015 16:07

albo czlowiek wie do czego dąży albo nie wie..

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: banita » 24 mar 2015 08:57

4 lata totalnych wyrzeczen po to zeby otworzyc kolejny polski sklep i stracic wszystko w 6 miesiecy? takie sklepy to sie otwieralo 10 lat temu
cukiernia? prosze cie
coffee shop - tylko amsterdamski :lol:
pkt gastronomiczny moze miec sens bytu ale jesli bedzie w dobym miejscu, szybko i tanio - cos jak budy z kebabem tyle ze swojsko, bo typowa knajpa to tez umoczenie kasy

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: borek7 » 24 mar 2015 15:36

Generalnie przydałoby się gdybyś miał jakieś oszczędności na starcie. Dobry, ruchliwy punkt to podstawa. Każdy pomysł jest dobry pod warunkiem, że w dobrym miejscu, tanio, smacznie i szybko.
Ewentualnie jakiś sklep z innym asortymentem niż niepewne artykuły spożywcze. Może franczyzna? W UK jak i w PL masz sporo firm które chętnie podjąłby się współpracy. To też jest dosyć bezpieczna opcja.

onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: onmen » 27 mar 2015 15:23

Dzięki stary!

Analizowałem temat i rzeczywiście wygląda to zachęcająco. A czy znasz kogoś kto już to prowadzi?
Wiadomo, że nikt mi nie da gotowego biznesplanu - ale chcę po prostu zbadać temat czy warto w to wchodzić...
Pisałem już też do nich maila z pytaniami dotyczącymi ewentualnej współpracy.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: bananowyjoe » 28 mar 2015 06:28

fajnie przemyslana reklama, najpierw piszesz ze nie wiesz czego chcesz, potem nagle genialnym pomyslem wydaje się sprzedawanie ślizgaczy.

Administratorzy do dzieła!

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: kajametrowska » 30 mar 2015 15:27

onmen pisze:Dzięki stary!

Analizowałem temat i rzeczywiście wygląda to zachęcająco. A czy znasz kogoś kto już to prowadzi?
Wiadomo, że nikt mi nie da gotowego biznesplanu - ale chcę po prostu zbadać temat czy warto w to wchodzić...
Pisałem już też do nich maila z pytaniami dotyczącymi ewentualnej współpracy.



Niech Ci ewentualnie wyślą jakąś propozycję współpracy. Powiem Ci, że jest dużo ciekawych pomysłów - największe problemy powstają podczas ich realizacji. Jeżeli wstrzelisz się w jakąś niszę, znajdziesz dobrą miejscówkę - masz duże szanse na powodzenie.

Ellis
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2013 11:42

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: Ellis » 18 cze 2015 15:29

onmen pisze:Mieszkamy i pracujemy w Londynie od 4 lat (ja z żoną). Już nam sie trochę nie chce pracować na innych i zastanawiamy się nad uruchomieniem czegoś własnego. Zastanawiamy się nad jakimś punktem gastronomicznym, cukerinią, coffe shopem lub sklepem z polską żywnością lub innego rodzaju asortymentem.
Co o tym myślicie ?
Szukam też innych pomysłów.


Otwarcie fajnego punktu gastronomicznego wiaze sie z nakladem finansowym i to czasem bardzo pokaznym. Przez pierwsze 6 miesiecy nie mozesz liczyc na profit tylko inwestycja, budowanie relacji z klientami, budowanie swojej marki, itd
Oprocz tego trzeba sie na tym znac. Jesli nie macie pojecia o gastronomii - odradzam.

basiabasia2
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2015 11:16

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: basiabasia2 » 11 mar 2016 09:45

Może niech żona zrobi jakiś kurs kosmetyczki i idźcie w tym kierunku? Tam to rządzą takie salony.

MKwiatek311
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2016 07:46

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: MKwiatek311 » 29 mar 2016 07:48

Takich miejsc jest dużo. Jeśli nie masz konkretnego pomysłu, to trzeba szukać dalej, wymyślić coś unikalnego. :-)

wstepny
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2016 09:37
Kontaktowanie:

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: wstepny » 01 lip 2016 09:39

Własnie :D

maciek0zielinski
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016 19:36

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: maciek0zielinski » 21 lip 2016 15:07

Ciekawe ciekawe. Ktoś z was już prowadzi jakąś firmę w Londynie?

Anetta1313
Gastarbeiter
Posty: 44
Rejestracja: 08 kwie 2014 12:09

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: Anetta1313 » 04 wrz 2016 10:22

Na pewno założenie działalności w UK to świetny pomysł. Sama współpracuję z człowiekiem, który właśnie tam zarejestrował działalność i dzięki temu płaci znacznie mniejsze kwoty zobowiązań, niż ja tutaj. Bądź co bądź, sama póki co szukam jakiego dobrego programu do faktur i całkiem ciekawe propozycje udało mi się znaleźć w ofercie http://quanteco.pl/ i z tego co zauważyłam są one nie tylko łatwe do opanowania, ale też posiadają całe mnóstwo przydatnych funkcji.

Bobi7
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2016 13:50

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: Bobi7 » 06 paź 2016 13:52

moze jakis bar z jedzeniem

Kaisuis
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2016 16:17

Re: Pomysł na biznes w Londynie - jaki?

Postautor: Kaisuis » 06 paź 2016 16:20

Bar z fast foodami najlepiej otworzyć.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości