Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Własny biznes w UK

Postautor: irekss » 04 lut 2015 16:22

Czy są tutaj jacyś przedsiębiorcy którzy prowadzą własny biznes w UK? Co to jest? Jak wam idzie? Jakie macie doświadczenia z angielskimi urzędnikami.
Pytam, bo sam zastanawiam się nad uruchomieniem czegoś własnego - pewnie będzie to branża handlowa.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: Własny biznes w UK

Postautor: banita » 05 lut 2015 09:35

tak, tajemnica, bardzo przyzwoicie, zadne bo nie bylo takiej potrzeby, otwieraj :wink:

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: Własny biznes w UK

Postautor: borek7 » 05 lut 2015 16:16

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że zakładanie firmy w UK to czysta przyjemność. Tutaj urzędnicy są na prawdę pomocni, nie robią problemów, nie rzucają kłód pod nogi. Podobnie z różnego rodzaju skarbówkami itd. Nie chcę narzekać na Polskę - ale dużo nam jeszcze brakuje.

Handel to dosyć szerokie pojęcie. Sprecyzuj to. Sklep? Spożywczy? Z jakimiś innymi artykułami? Masz już jakiś lokal na oku?

irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Re: Własny biznes w UK

Postautor: irekss » 06 lut 2015 16:55

Mam kilku znajomych którzy prowadzą własne sklepy i generalnie chwalą sobie. Mówią, że jak masz dobrą miejscówkę - to 50% sukcesu. Tylko sęk w tym, że dobre miejscówki nie są tanie. Kolejna sprawa, to asortyment. Nie chciałbym otwierać sklepu spożywczego. Bardziej jakiś trwały asortyment. Czego jeszcze nie ma w Londku :) ?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: Własny biznes w UK

Postautor: banita » 26 lut 2015 15:46

widze ze UK dokonalo aneksji Skoczowa :roll:

jackspoco
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2015 18:56

Re: Własny biznes w UK

Postautor: jackspoco » 01 mar 2015 19:02

Jestem Producentem skrzyn tapicerowanych ,moze ktos jest zainteresowny ,chętnie przesle zdjecia -prosze pisac na jackspoco@interia.pl.Pozdrawiam

sanoklos
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2015 08:40

Re: Własny biznes w UK

Postautor: sanoklos » 02 mar 2015 08:47

Mam działalność, ale ze sklepem nie wyszło. Konkurenja jest duża, a liczy się lokalizacja, niestety ta kosztuje.
Przebranżowaiłam się i obecnie mam firmę kosmetyczną. MIeszkam w Eastbourne, więc na klientki nie narzekam. Robię makijaż, stylizację fryzur, paznokcie, przedłużanie rzęs i rekonstrukcję. Szukałam szkolenia w UK, ale koszty są za duże. W warszawie, nie daleko lotniska okęcie jest szkoła Select. Polecam bo nauka opiera się na praktyce. Szkoła zapewnia modelki do kursu.
Nie zapłaciłam majątku, ale polatałam sobie trochę do PL.

annata
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2015 22:55

Re: Własny biznes w UK

Postautor: annata » 28 kwie 2015 15:26

A moze bylaby Pani zainteresowana otworzeniem agencji sprzatania domow/mieszkan? Pardzo niski wklad pieniedzy a przychody maga byc bardzo duze. Mozna prowadzic z domu, z kawiarni czy z biblioteki. 9 godzin na tydzien to wystarczy. Moge nauczyc, bo prowadzilam sama taki interes przez 15 lat.
Zycze powodzenia
Anna Ajina

MarcinHol
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2015 16:06

Re: Własny biznes w UK

Postautor: MarcinHol » 22 maja 2015 16:11

moze sprowadzanie kwiatow roslin.mam doswiadczenie moge pomóc

modnaszkola
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2015 18:01

Re: Własny biznes w UK

Postautor: modnaszkola » 22 maja 2015 18:46

Tak sobie czytam wasze posty i zastanawiam sie nad biznesem,co prawda bylby proadzony glownie w Pl ale co myslicie nad wprowadzeniem nowych mundurkow do szkol? oczywiscie styl angielski ale ladniejsze i lepszej jakosci.Czy jest szanasa na sukces? :D

czarek663
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2015 14:44

Re: Własny biznes w UK

Postautor: czarek663 » 22 maja 2015 20:30

Jeśli dobrze zrozumiałem mundurki w PL ?

Pomysł nie jest głupi, mundurki funkcjonują w renomowanych szkołach w Polsce, lecz jest to znikoma ilość.
Ciężki początek, dobrze by było, mieć ustawiony pierwszy rok ze szkołą/szkołami( ugadana sprawa z dyrektorem.)
Nie zapomnijmy że dyrektor musi uzyskać zgodne i fundusze.

Jakiś biznes plan ?

modnaszkola
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2015 18:01

Re: Własny biznes w UK

Postautor: modnaszkola » 23 maja 2015 14:35

Tak mundurki w PL,wlasnie myslalam o spotkaniu w szkole i przedstawieniu oferty,tylko tak ni z gruszki ni z pietruszki nie bede chodzic do kazdej szkoly,na razie zalezaloby mi na 1 zeby sparwdzic jak to dziala glownie logistycznie.Wiec jesli ktos moglby polecic jakas szkole bylabym wdzieczna :wink:

pracownik123
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2015 14:44

Re: Własny biznes w UK

Postautor: pracownik123 » 24 maja 2015 07:24

Dobry pomysł - ale czy będzie takie zapotrzebowanie? Czy szpiegowałaś już u konkurencji?

Ofertę dodatkowo można rozszerzyć o fartuchy kucharskie, czapki gastronomiczne, ubiór dla piekarzy. Niezbędny będzie duży bus, którym na początku roku szkolnego można podjechać pod szkołę z gotową kolekcją do sprzedaży. Mocno sezonowa impreza.
Przyda się maszyna do wyszywania nadruków jak herb szkoły czy innych logo i symboli. Można to wykorzystać również przy zaopatrywaniu kadr restauracji, firm budowlanych etc.

modnaszkola
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2015 18:01

Re: Własny biznes w UK

Postautor: modnaszkola » 24 maja 2015 17:43

Podgladalam konkurencje,co tu duzo mowic sam wyglad mundurkow nie jest za bogaty, material tez sztuczny w 100% a wiec zero przepuszczalnosci,najwazniejsze to zlapac kontakt ze szkola przynajmniej jedna,dostawa to nie problem.pomysl z gastronomia czy budowlanka tez fajny, ale tak jak ze szkola musialabym miec jakies namiary lub zaczac moze od polskich firm na londynskim rynku?za ust do ust najlepsza reklama:)

skyblue
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2015 17:12

Re: Własny biznes w UK

Postautor: skyblue » 25 cze 2015 17:21

Mówią, że zakładanie firmy w UK, zasady prowadzenia i uprzejmość urzędników daleko ma się do polskich standardów, to dobre miejsce dla przedsiębiorcy, a mundurki dla szkół - ciekawy pomysł :!:


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron