Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Barimka
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2015 12:14

zwrot podatku w Polsce

Postautor: Barimka » 20 sty 2015 12:59

czy ktoś orientuje sie, jak przebiega proces zwrotu podatku z Polsce, kiedy się pracowało w Anglii przez kilka miesiecy legalnie, z umową? ja sie nie orientuje, a potrzebne to bliskiej mi osobie ktora przebywa w kraju. mamy jakies biuro ktore sie tym zajmuje i tam mają opis tych czynnosci ( http://podatki-temida.pl/nasze-uslugi/zwrot-podatku-z-zagranicy/ ), ale czy da sie jakoś to zrobic z pominięciem usług specjalistów, samemu na wlasną reke? jak pytam idiotycznie to przepraszam, nie mam pojecia o tych sprawach :([/url]

kaju123
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2015 12:11

Postautor: kaju123 » 21 sty 2015 16:45

Nie wiem jak za bardzo przebiega ten proces, słyszałem jedynie od znajomego który pracował w Anglii, że potrzebne są karty podatkowe P45. Szukałem na internecie i zamieszczam potwierdzenie tego.

Fragment z artykułu:

"Takich problemów nie będzie jeśli otrzymamy od pracodawcy tzw. kartę podatkową - P45 lub P60. Na jej podstawie otrzymamy maksymalny możliwy zwrot w minimalnie krótkim czasie. Otrzymuje się ją po zakończeniu roku podatkowego. W Wielkiej Brytanii rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego, a w różnych okresach wydawane są różne karty podatkowe. Na zakończenie roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia otrzymujemy P-60. Natomiast jeżeli zakończymy prace u danego pracodawcy w ciągu roku podatkowego będzie to P-45."


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości

cron