Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
xreadymadex
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2015 17:46

czy powinni zwrócić za dojazd?

Postautor: xreadymadex » 16 sty 2015 17:51

Witam mam takie pytanie,
mój tato pracuje w angielskiej firmie która zajmuje się "renowacją" budynków itp.
I teraz pytanie, tata regularnie pracuje w miejscowości w której mieszka, jednak przez ostatni tydzień był wysyłany codziennie około 3 godziny jazdy (firmowym) autem (które sam kierował i wiózł +- 3 pracowników) do innej miejscowości.
Moje pytanie brzmi, wie ktoś może czy za te dojazdy powinni mu zapłacić jak za przepracowane godziny? Jest na to jakieś prawo, przepis, cokolwiek?
Przecież to jest 6 godzin zmarnowanych na dojazdy, jeszcze rozumiem, jakby jechał jako pasażer i by mu nie zapłacili ale kierując pojazd? No, może się mylę.

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

kaju123
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2015 12:11

Postautor: kaju123 » 19 sty 2015 17:43

Moja odpowiedź zbytnio może się nie przyda, ale mój znajomy miał właśnie kiedyś taki przypadek i jak najbardziej mu za to zapłacili. Był w porządnej firmie, nie narzekał na nią. W Twojej sytuacji powinni też zwrócić. :)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 60 gości

cron