Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
borkos11
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2014 18:28

SELF EMPLOYED PRIVATE HIRE DRIVER!

Postautor: borkos11 » 25 wrz 2014 18:35

WITAM WSZYSTKICH

Aktualnie wyrabiam sobie licencje na Private Hire Taxi Driver i mam pare niepewnosci. Czy ktos z forumowiczów mógłby mnie nakierować? Aktualnie mieszkam w Cambridge a jako taksówkarz mam zamiar jezdzic tylko na lotniska.

a więc :
-Jak to wyglada jeśli chodzi o car insurance? jako private hire driver jest jakas zwyżka? w dodatku chcialem dodac ze mam 22 lata wiec i tak insurance mnie ZJE na obiad!
-Samochód bede raczej brał na kredyt bo nie stac mnie zeby z wlasnej kieszeni wydac tyle kasy wiem ze sa jakies wymogi dotyczace auta nie moze byc starszy niz 4 czy 5 lat. a jesli chodzi o samochod czy w calosci moge go odpisac pozniej od podatku ?
- Ksiegowa!!! ile kosztuje servis u ksiegowej ? placi sie w miesiacu czy za kazde odliczanie national Insurancu i taxu?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 26 wrz 2014 13:38

1. Musisz miec insurance for business use - taxi

2. Jesli brak ci kasy to doradzalbym wziecie auta w lease raczej niz kupno

3. Roznie, najtaniej musisz liczyc okolo stowy miesiecznie.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 26 wrz 2014 13:58

MarcFloyd pisze:3. Roznie, najtaniej musisz liczyc okolo stowy miesiecznie.


wow ... albo na polnocy mata strasznie drogie ksiegowe albo sugerujesz zeby taksowkaz robil ltd :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mam nadzieje ze to pierwsze :lol: :lol: :lol:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 wrz 2014 12:36

Nie widzialem nigdy niczego ponizej £80m-c, £100 to wciaz tanio. Wez pod uwage ze ktos musi wklepac wszystkie faktury a to zajmuje czas.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 29 wrz 2014 13:16

pierwsze lepsze z googla

If you would like the to be your own boss and work as a self-employed taxi driver then Easy Accountancy can help you with all your personal and business accountancy needs. We provide a low cost, fixed fee, monthly package starting from just £30 plus VAT

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 wrz 2014 13:27

Tylko jeszcze sprawdz co oferuja za te £30 + VAT. Zapewniam cie ze za te pieniadze beda zapewne oczekiwali ze to ty bedziesz wklepywal wszystie faktury a oni ci zrobia tylko rozliczenie roczne.


Edit:


Unlimited telephone and email access to your accountant
Completion of your Self-Assessment Tax Return
Advice on Income Tax payments
Guidance on National Insurance contributions and PAYE
Advice throughout the year on how to manage your business
Ongoing proactive tax advice
Help dealing with Inland Revenue
Free bookkeeping software
Updates and reminders of important accounting dates




Tak jak podejrzewalem. W tym jest tylko rozliczenie roczne bo cala reszta to takie pie... pie....

Ja pisze o kompleksowej usludze - czyli oddajesz paipierki I zapominasz. I na to musisz przeznaczyc od okolo £100 miesiecznie.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 29 wrz 2014 13:36

pytajacy nigdzie nie napisal ze ma miec full service wiec sie odpowiada od dolnego pulapu widelek cenowych a nie od gornego

Entertax
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2014 18:53

Postautor: Entertax » 16 paź 2014 20:19

Witam,

1. Zgadzam się, że będzie musiał Pan posiadać ubezpieczenie biznesowe na samochód.

2. Odsetki od kredytu przeznaczonego na zakup samochodu przy rozliczeniu podatkowym będzie mógł Pan ująć po stronie kosztowej. Koszt auta będzie mógł Pan odpisywać po stronie kosztowej w stawce 8% lub 18% rocznie w zależności od emisji CO2 jaką ma samochód.

3. Zakładam, iż zamierza prowadzić Pan biznes w formie self-empolyment. Pana rozliczenie w tym wypadku będzie ograniczało się do złożenia corocznego zeznania podatkowego - Tax Return. Koszt jego przygotowania w naszym biurze rachunkowym wynosi od £25 do £180 w zależności od osiągniętego dochodu który generalnie przekłada się na czasochłonność przygotowania rozliczenia. Jest to jednorazowa opłata. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą: www.entertax.co.uk
Jako nieliczne z biur rachunkowych oferujemy bezpłatne konsultacje telefoniczne/mailowe dla stałych Klientów!


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron