Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 07:16

no wime kologeo ale jak dzonilem po firmach i sie pytalem ile placa to 9 funa na start z wlasnymi narzedziami to jest wiesz 50 zl na godzine a u polakow to placa 7 na start bez doswiadczenia a ja teraz robie w uk co innego latwiejsza prace i nie wymagajaca jakiegos doswiadczenia sprzetu czysta praca i placa mi netto 8 funa legalnie z urlopami fakt pracuje u angola i z angolami bo pisownie znam i jezyk tez w miare dogdam sie nie jest zle nie jade ich slangiem bo to ciezki teamt i zeby chyba dobzrze rozmawiac to trzeba z 4 lata ciezko sie uczyc i caly czas z angolami przbywc to jezyk jako tako sie oapnuje z akcentem itp ale wracajac do tematu to nie chca placic dobrze chyba ze ja trafilem na takich pracodawco i jeszce jedno wszystko jest w porzadku jak twoj pracodawca ma robote caly rok bo w pl ja robilem 6 miesiecy tynki a w zimie albo do lasu jako pilarz albo jakies wykoczenia ale bylo ciezko zeby tak to pogodzic bo z praca u nas ciezko w regionie i ciagle w sezonie tynkarskim delegacje takze szukam roboty pewnej moze masz jakies kotakty ale bardziej u angoli chyba ze u normalnych poalkow bo jak sie tak niektorych pytam to z naszymi rodakami roznie jest i wiem ze angole tez na nas patrza jak na roboli ale co zrobic nie w swoim kraju czlowiek to tak to jest

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 07:41

no to dobrze wychodza goscie jak biopra 25 funa od metra a worek tak okolo 6 funa 25 kg plus grunt to podejrzwam za metr im wychodzi na czsto jakies 20 funa leko bo przy tym nie ma odpadu i idzie cienko to zjednego worka zrobi troche metrów jesli ktos ma rozeznania ile sie robi z jedno worka srednio to prosze o odpowiedz :)

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 12 lip 2014 09:22

Co za gosc....

szoker2

Postautor: szoker2 » 12 lip 2014 09:33

Czemu. Fajny wlasnie. Lubi gadac. Hahaha.

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 09:51

to nie chodzi o gadanie tylko o informacje bo zawsze jest lepiej wiedziec z czym sie co i jak je :P:) uwiez mi ze jakbys tynkowal w pl gips i nie mail bys stycznosci z profesjonalsitami i roznymi mykami co sie przy tynkowaniu robi co i jak i gdzie to bys stary sie uczyl 6 moze 7 lat a tak to zeby zpierdzialc jak profesjonalsita to ci wystarczy porbic z profesjonalstami co robia 20 lat na tynkach z jakies 4 sezony i zpierdzielasz i sie nie meczyszx a kasa jest niezla uwiez mi naprawde a z doswiadczenia wiem bo swoje przeszedlem i wiem co i jak jak inni tynkuja juz 5 lat i dalej robia bledy bo nie wiedza coi i jak i sie mecza i malo metrow robia bo nie pytaja nie szukaj tylko jak fizole zapierdzielaja i sie ciesza dopoki nie spotkaja prawdziwych profesjonalistow i gala sie dopiero otwieraja co i jak
Wiedza nie Boli :) wrecz w tym fachu pomaga

szoker2

Postautor: szoker2 » 12 lip 2014 10:00

Co racja to racja. Tylko troszke ciezko sie czyta.
Rozumiem ze jezyk pe el nie jest twoim pierwszym jezykiem i stad to zamieszanie.
Co do tynkowania to moze warto sprobowac. Przyjechac popracowac. Zobaczyc 'co i jak. Z kim i z czym. I gdziem jeszcze'. I wtedy decyzje podlac czy to robic tu recznie czy w polsce maszynowo.
Co myslisz?

Ps. Rekol re szampejn. Kto go wychlal? Cos podejrzewam zarzad bo juz dluzsza chwile ich nie ma

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 10:09

ja juz tu jestem heheh wolalbym maszyno i do metra w uk tylko nie wiem ile jest w stanie zrobc gosc wykfalifikowany metrow sam dzinnei na gotowo na lajcie nie meczac sie bo jak sie mam meczyc recznie to wole w pl sie meczyc maszynowo

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 10:15

marekleyton pisze:Ile razy trzeba ci pisac. Plaster kladzie sie recznie. I plastra sie nie szlifuje!!!!! Tnie sie go nozami albo blichowka na mokro!!!


wiem ze sie nie szlifuje a wiesz moze nie wiesz ale tez sa gipsy takie plaster o innym kolorze i o tej samej strukturze i sie je maszynowo kladzie na mokro i sie je nie szlifuje takze wyluzuj nie spinaj sie nie tylko plaster istnieje i czas nie zatrzymaj sie na technice wykorzystywanej w budowlance z uk

szoker2

Postautor: szoker2 » 12 lip 2014 10:16

Po 1 to masz tu pewne przybory: ....... ... ..... ................................. ,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ::::::::::::: ;;;;;;;;;;

Sa to tak zwane znaki interpunkcyjne. Sprobuj czasem gdzies je uzyc. Np na koncu zdan. Np tak jak ja to robie. Wtedy o wiele latwiej sie czyta. Serjo ryli.

Po 2 przyjacielu tynkarzu to skoro juz tu jestes i mowisz, ze pracujesz z tubylcami w ich fachowym jezyku, to warto byloby ich podpytac. Moze oni wiedza cos wicej? Czy juz ich pytales i odpowiedzieli, ze nigdy o czyms takim jak tynkowanie maszynowe nie slyszeli. I wlasnie dlatego tu trafiles. I tu wlasnie szukasz odpowiedzi? Tak bylo?

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 10:19

ibanezrg1 pisze:
marekleyton pisze:Ile razy trzeba ci pisac. Plaster kladzie sie recznie. I plastra sie nie szlifuje!!!!! Tnie sie go nozami albo blichowka na mokro!!!

jesli mozesz to wyslal bys mi jakis link jak ten noz wyglada. tutaj nizej podam o czym ja mysle jesli chodzi o ten noz

https://www.google.co.uk/search?q=blich ... B900%3B900

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 10:21

na 10 pytancyh jeden cos kojarzy o maszynowym kladzeniu plastru,ze na duzych inwestycjach cos tu takiego robia ,ale do konca nie byl przekonany.

szoker2

Postautor: szoker2 » 12 lip 2014 10:23

Jezeli tak jest przyjacielu to moze warto 'odpowiedziec sobie na jedno [piii...] ale to [piii...] wazne pytanie': czy w tym kraju z bujnie zamieszana biurokracja, i bez polskich instruktorow kat c i d, takie zagadnienie jak tynkowanie maszynowe istnieje?
Jezeli odpowiedzia brzmi: nie, nie istnieje, to temat nalezy zamknac.

szoker2

Postautor: szoker2 » 12 lip 2014 10:30

ibanezrg1 pisze:na 10 pytancyh jeden cos kojarzy o maszynowym kladzeniu plastru,ze na duzych inwestycjach cos tu takiego robia ,ale do konca nie byl przekonany.


Egzakli przyjacielu. Egzakli.
Oni tu po prostu nie znajo takiej metody i dlatego tak wlasnie nie robio. I nie musisz juz sie wiecej trudzic i brnac w ta tynkowa odchlan bo wlasnie znalazles odpowiedz na swoje pytanie. Gratulacje przyjacielu!!!!! Teraz mozesz otworzyc piwo i spokojnie czekac na mecz.

P. S. Pamietasz tego szampana ktory tu wczesniej byl? Trzymalem go wlasnie na taka jak ta okazje. Ale ktos bezczelnie mi sie ukradl i wychlal. Bleeeeeeeee

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 10:32

szoker2 pisze:Jezeli tak jest przyjacielu to moze warto 'odpowiedziec sobie na jedno [piii...] ale to [piii...] wazne pytanie': czy w tym kraju z bujnie zamieszana biurokracja, i bez polskich instruktorow kat c i d, takie zagadnienie jak tynkowanie maszynowe istnieje?
Jezeli odpowiedzia brzmi: nie, nie istnieje, to temat nalezy zamknac.


Wiesz kolego w pl tez jakies 10 lat temu nie wiedzilei ze szpachluje agregatem albo malo kto wiedzial. i Kazdy sie dziwl jak to jest mozliwe . ALe jakis czlek sprowadzil cos takiego z krainy USA i nagle sie okazalo niemozliwe mozliwe i kurde do dzis jest to malo popularne ale na pewno wiecej jak 10 lat temu i na pewno bardziej wygodne czlowieku przy duzej ilosci pracy do wykonania
Aco chodzi o tynki to jeszce na wiskach tak samo 16 lat temu tynkowali przewaznie recznie a dzis jak masz znajomych to sie spytaj jak sa wylewki robione i tynki chyba juz malo kto tak robi recznie
Wiecej obycia w temacie i bez nerwacji czlowieku

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 10:36

Myslalem ze z was ktos probowal maszynowo ale nic. ALe jesli jestescie jeszce nie wkur.. to odpowiedzcie mi ile recznie mozna w stanie za 10 godz zrobic plastru samemu na spokonie takie normalne pomieszcenia mieszkalne (chodzi o metry 2)
Dzieki z gory Piwka nie otworze bo pracuje i w pracy sie nie pije :) ale na wiczór juz mam 4pak :)::P POLski


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości