Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Tynk-plater co i jak

Postautor: ibanezrg1 » 09 lip 2014 10:52

Witam Wszystkich mam pytanie odnosnie czy w UK za Plastrowanie placa od metra wykonannego tynku czy bardziej stawki godzinowe lub dniowki
nastepne pytanko jesli placa od metra to ile z materialem a ile za sama robocizne i czy duze plaszcyzny pod tynk sa tak samo liczone jak mniejsze gdzie bardziej wymagaja czasu wykonania i jeszce jedno pytanie jakie sa normy odbioru plastra czy takie jak w pl np na 2 metrowej lacie moze wystepowac jedno wglebienie do 2 mm i jak z sufitami czy podloze przygotowane mosi byc do poziomu a takze czy w kuchniach i klatkach schodowych trzeba wyprowadzac winkle i w pokojach jak to wyglda zer strony zleceniodawcow prosze o fachowe odpowiedzi a takze o jeszce jedna odpowiedz czy w uk tynkuja maszynowo plaster czy wszystko recznie i czy agregaty na 3 fazowe tutaj maja zastosowanie czy te mniej wydajne na 210v

dziekuje z goiry za odpowiedzi mam nadzieje ze beda wyczerpujace i trafne

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 09 lip 2014 20:29

Napisz tego posta poprawnie to moze ktos ci odpowie, bo tak to nawet czytac sie tego nie da...

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 10 lip 2014 12:43

Przedstawilem to tak mam nadzieje ze jest lepiej
1.Jakie jest wynagrodzenie za polozenie plastru za sama robocizne bez materialu za metr kwadratowy
2. Jakie jest wynagrodzenie za polorzenie plastru z materialem za metr kwadrtatowy
3. jaka placa stawke firmy za roboczo godzine przy plastrowaniu bez wlasnych narzedzi i materialu a ile z wlasnymi narzedziamy
4. czy ceny za usluge sie zmnieniaja w zaleznosci od pomieszczen czy duze pomieszczenia gdzie sa wieksze plaszczyzny i mozna szybciej zrobic takie sciany placa tyle samo co za male pomieszczenia gdzie jest wiecej wykonczenia niz metrów -tyczy sié to czy praca liczona jest od metra kwadratowego za prace
5. jakie sa odbiory plastru jak wyglada sytucja jesli chodzi od odchyly pionu na scianach i winkli (normy dopuszczalne ewentualnych nie dorubek)
6.czy plaster klada tu maszynowo czy raczej recznie mecza sie

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2014 12:46

ibanezrg1 pisze:6.czy plaster klada tu maszynowo czy raczej recznie mecza sie


niech mnie poprawi fachowiec ale jak pytasz czy mozna plastrowac inaczej niz recznie to chyba nie wiesz o czym piszesz i czym jest tutejszy plaster?

szoker2

Postautor: szoker2 » 10 lip 2014 12:53

Widze banita ze nie nadazasz za technologiom. Pewnie tez nie slyszales o jasu binie ktory maluje mieszkanie mieszajac farbe z dynamitem. Phiiiii.
Ja tylko tak maluje.

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 10 lip 2014 19:11

dobra cwaniaczki :)

Smiejcie sie ale jestem ciekawy, wiec pytam to jest forum chyba i jestem ciekawy ile byście np zrobily metrów kwadratowych tynku maszynowo gipsowe w grupie 3 osób przy odbiorze gdzie sufity w poziome przykladajc late 3m dlugosci ma siedzieć niezależnie od jej ulozenia , oczywscie sufity kurde w lazienkach wzgledem scian do winkla nie wspominajac o kontach wewnetrznych do winkla pokoje tak samo i kuchnie sciany do winkla i klatki schodowe z możliwościa do 2 mm na lacie 2m odchylu (jesli chodzi o dziuruy pod lata po przylozeniu do sciany) jesli wydaje sie wam to smieszne to chyba o tynkowaniu nie ma cie pojecia i doswiadczenia bo ja w warszawie tynkowalem we wroclawiu w karkowie w delegacji bloki meszkania prywatne i wiem jak jest i jak tzra zapierdzielac zeby dobra dniowke zarobic zeby zrobic 160 m k na gotowo gipsem maszynynowym . dzienie od 8 rano do 16 i cos moge powiedziec na ten temat i dla tego takie pytania zadaje bo jak tu zobaczylem te plastrowania to smiech ogarnol jak jest tu fuszerka odnosnie efektu wizualnego juz ne wspomne o prostocie i poziome plaszczyzn i sie pytam czy tak wszedzie jest to odwalane z ta jakoscia
a mszyne to se mozesz nabic ale do mielenia miesa heheh

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 10 lip 2014 22:32

chlopie tu sie nie kladzie tynkow maszynowo gipsowych

poczytaj troche i zrozum....

znam plastlarzy ktorzy pracuja za 5F na metr GOTOWEGO / na lustro/ plastra a znam i takich ktorzy za tyle nie pojda

ja juz kiedys opisywalem ta subtelna roznice pomiedzy angielskim plastrem a tynkiem gipsowo-mineralnym jak na kontynencie

tu sie kladzie na lustro...czyli jak uzywasz noza tynkarskiego to plaster musi byc jak spod powierzchni noza, pelna lustrzana gladz, ..dziureczka,,,babelek i poprawka

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 11 lip 2014 08:40

Dzieki za odp

jesli mozesz to mogbys podac mi ile sa w stanie zrobic metrow kwadratoych dziennie lub w jakim czasie w zespole 2 osob na gotowo do odbioru i dla czego nie klada tern plaster za pomoca gregatow do szpachli jesli jest to tylkko wykonczeniowa warstwa tak sie to robi w pl np moj znajomy kladzie gladz za pomoca agregatu graco w 3 osoby sa w stanie poszpachlowac 600 m .k praktycznie normalny dom mieszkalny i na na raz naspney jak jest dobrze posciagane i zapryskane szlifuja 2 dni czasem 3 dni chyba ze robia mokra szpachla no to sytuacja inaczej wyglada tak jak plaster np i jestem ciekawy ile mozna zrobic metrow w zgranej ekipie i czy stawka te 5 f jest stawka najnizasza proponowana w uk czy wyjsciowa

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 11 lip 2014 09:25

a co np jesli chodzi o nierownosci bo jak patrzytlem na filmiki na youtubie ludzi ktorzy chyba uznaja sie za fachowcow w tym temacie to nakladaja recznie i blichuka i sie tak zastanawiam czy to faktycznie rozno i to tak wychodzi moze i gladko ale napewno nie rowno chyba ze sie myle bo jak z boku przyswieci swaiutlo to sa penie gory doliny nawet jak klada to na karton gips plyte .
takze widzialem filmik jak gosc to naklada recznie blichowka i pozniej rowna sciane lata H o dlugosci 1,20m i moim okiem nie wyglada na to zeby to byla proste bez pakorgow bo widac jak ta late przyklada i sobie dziury wydziera i czy ktos z was plkaster rowna lata trapezowa 2 m dlugosci np sciany i czy uzywacie kosy (blichowka fasadowa ) do gladzernia czy wsztsko blichowa jest robie sciany i katy czy katy tez jak w normalnym tynkowaniu geka sa wykanczane

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 11 lip 2014 16:30

Ile razy trzeba ci pisac. Plaster kladzie sie recznie. I plastra sie nie szlifuje!!!!! Tnie sie go nozami albo blichowka na mokro!!!

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 11 lip 2014 21:05

Tutaj norma w normalnej firmie jest 30m dziennie, jakbys Anglikowi powiedzial ze zrobisz we dwojke 600m, to pewnie by zawalu dostal...W mojej firmie kasuja okolo 25£ za metr z materialem.

szoker2

Postautor: szoker2 » 11 lip 2014 21:13

eeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjj. a gdzie moj szampan?

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 06:36

OK po czesci sie zgodze ze w uk nie plastruja maszynow tylko chcialbym sie dowiedziec dlaczego ?? czy chodzi o szybkie schniecie czy o strukture materialu ze sie nie nadaje jej granulowatosc do agregatu mam
na mysli agegat Graco
http://www.youtube.com/watch?v=GYoxv99gI2g
bardzo fajny sprzet nie psujacy sie latwo dostepne czesci :)
i wlasnie w tych agregatach material est wezem podajacym gotowa konsystencje odawany bez powietrza i to nie robi bombli a z metrami mozna leciiec bo np zrobic 3 pryski po 100 metrtrów to mysle ze 3 osoby bez pie... poscigaja 100 metyrów i obrobia na gotowo jak sa w maire pomieszczenia nie jakies tam skomplikowane do obrobki

nie wiem uswiadomcie mnie to wy jestescie tutaj w tym temacie zrojentowani co i jak ja jeszce plastru nie robilem tylko mialem stycznosc z gosciami co robily w uk plaster i robili u goscia gdzie ja pracowalem to po tyg roboty rezygnowali z tynkow bo powiedzieli ze te obiory wizualne i plaszcyznowe to jakis kosmos szczegolnie jak sie robilo gispem diamentem byli zalamali jak trza zapirdlac i jak to schnie w lecie a mowili ze w uk to lajt byl z odbiormai w maire gladkie zeby bylo chyba ze robily plaster tylko pod tapetowanie :)

pytanko jeszce jedno to jak n placa 5 funa zarobote z metra to jak zrobisz wiecej sam niz 30 metrów za dzien to zle czy jak czy bardziej placa za dniowke lub rboczo godzine i srednia to okolo 30 metrów no bo ja jestem zainteresowany robota tylko mnie interesuje zeby cs zarobic bo 90 funa to ja na tynkch w pl zarbialkem od 8 do 13 jak robilem naczy zpierd..lem i bardziej mnie interesuje robota od metra gdzie mozna lepsza kase wycignac bo tutaj robia caly rok a w pl tylko 6 miecha sie tynkuje gipsem przewaznie zima kuide miesza tynkarzom

dzieki z gory za odpowiedzi mam na dzije ze nikogo nie obrazilem wypowiedziami :) jak cos to przepraszam :)

szoker2

Postautor: szoker2 » 12 lip 2014 06:57

ibanezrg1 pisze:
dzieki z gory za odpowiedzi mam na dzije ze nikogo nie obrazilem wypowiedziami :) jak cos to przepraszam :)


Wrecz przeciwnie przyjacielu tynkarzu. Takim opisem to mnie nawet podbudowes moralnie ;).
Co do tynku to tu sie tego nie robi i juszzzz.
Zdarza sie pewnie tynkowac cegly ale jezeli chodzi o wnetrza budowane po dzisiejszemu to nie. Stawia sie plasterbordogipsoplyty i to sie recznie cieniutenko plasterkuje. Nie ma potrzeby robic tego maszynowo bo predkosc reczna wystarcza.

Co do zarobkow to skoro ludzie to robia od lat to znaczy ze sa zadowoleni i placa jest chyba w porzadku.

ibanezrg1
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 lip 2014 10:39

Postautor: ibanezrg1 » 12 lip 2014 07:05

a jeszce jedno co jest jak np sciana jest wymurowana z cegly lub pustakow obojetnie czy pustaki sa kladzione na kleju czy na zaprwaie to co przychodzi po kolei przed tym plastrem jesli chcemy sciane wyrownac zrobic np linie pion to co stosujemy jakis specjalny podklad czy np zrobimy sciane tynkiem cementowow wapiennym a poznije ja gruntujemy i kladziemy plaster bo chyba logicznie myslac to ten plaster to finish wiec grubo go nie mozna nalozyc bo pewno popeka lub cos innego chyba ze sie myle


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości