Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 sty 2014 18:09

Jobcentre w ogóle powinno być zlikwidowane.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 28 sty 2014 21:02

emigrantka pisze:To jeszcze dorzuce, oliwy do ognia, przed wieczorem.. ;)

http://www.theguardian.com/society/2014 ... -work-dole

Ironia losu - najwieksze opierdzielacze pracuja w posredniaku :) zgadza sie, tam by sie przydalo dobre trzesienie ziemi.... a moze lepiej spalic do fundamentow i zaczac jeszcze raz? Tak czy inaczej, DWP nalezy sie nagroda im. Captain Obvious.

Do wczesniej: emigrantka w zasadzie odpowiedziala, pieniadze na wysze wyplaty sa, ale pracodawcy musieliby obnizyc swoje profity, a wiadomo, ze to sie nie zdarzy. Niech podatnik sponsoruje doplaty/benefity, stac nas, nie? Mnostwo ludzi zatrudnionych pobiera rozne dodtaki - bo nie zarabiaja wystarczajaco na przezycie, o zyciu nie wspominajc.

Pracowalam dla molocha zatrudniajacego ludzi na zero-hours contract, pojecia nie mam jak oni sobie dawali rade. I nauczylam sie czegos ciekwageo: kiedy JC skieruje do firmy XYZ malolata (16-21 lat), firma placi malolatowi co laska (bo to niby internship), a jesli malolat wytrzyma pol roku, nagroe wysokosci ok £1000 otrzy,muje.... firma XYZ! Rece mi opadly.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 sty 2014 21:04

Nie tylko opierdzielacze ale i tepe lby - co taki tepy leb moze komus powyzej podstawowki doradzic zawodowo?

NIC

Skasowac posredniaki, tez jestem za tym...

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 28 sty 2014 21:44

Ja bym przerobila na darmowe kafejki internetowe dla bezrobotnych :) tylko z super filtrami a la Cameron!

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 sty 2014 21:50

AnkaMak pisze: Niech podatnik sponsoruje doplaty/benefity, stac nas, nie? Mnostwo ludzi zatrudnionych pobiera rozne dodtaki - bo nie zarabiaja wystarczajaco na przezycie, o zyciu nie wspominajc.


Taki głupi socjalizm mamy. Obecnie ludzie mało zarabiający są opodatkowani, z tych podatków są opłacone urzędniczyny, którzy potem wypłacają spowrotem zasiłki.

Aby sytuację poprawić, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku do poziomu trochę poniżej średniej krajowej. Zlikwidować większość benefitów. Zlikwidować płacę minimalną (dzięki temu - może i zarobki chwilowo spadną, ale dzięki niższym kosztom, za mniej pieniędzy będzie można więcej kupić, bo do rynku pracy będą mogli wejść ludzie młodzi, którzy ze względu na minimalną pensje nie moglibyć zatrudnieni), obniżyć podatek od paliwa (kolejny powód wysokich cen) itd...

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 28 sty 2014 22:16

Jesli zlikwidujesz place minimalna, jak nisko spadna place - do £5 na godzine? Mniej? Juz widze jak pracodawcy robia pod siebie z radosci.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 28 sty 2014 22:17

Jesli zlikwidujesz place minimalna, jak nisko spadna place - do £5 na godzine? Mniej? Juz widze jak pracodawcy robia pod siebie z radosci.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 28 sty 2014 22:29

Dlaczego nie podwyzszyc placy minnimalnej, kwoty wolnej od podatku i WRESZCIE zabrac sie za doopy korporacji typu Apple, Amazon, czy Google - dlaczego ja place wiecej podatku niz bilionerzy?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 sty 2014 23:13

AnkaMak pisze:Jesli zlikwidujesz place minimalna, jak nisko spadna place - do £5 na godzine? Mniej? Juz widze jak pracodawcy robia pod siebie z radosci.


Ty chyba naprawdę nie chodziłaś do szkoły.

Płace zostaną urealnione i ludzie nie będą zmuszani do pracy za dwoje aby ich praca była warta tej minimalnej - koniec więc z wyzyskiem

Ceny produktów spadną, bo przedsiębiorstwa nie będą musiały podwyższać ceny aby mieć pieniądze na te minimalne pensje.

te £5 będzie więc de facto warte więcej niż obecnie £10.

No ale do nieuków to nigdy nie trafi, stąd oszuści jak Labour zawsze będą mieli poparcie :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 sty 2014 23:16

User - Ty tak na powaznie piszesz czy po piwie?

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 28 sty 2014 23:32

usercostam pisze: ludzie nie będą zmuszani do pracy za dwoje

Mozesz szerzej napisac co to jest praca za dwoje?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 sty 2014 23:44

To akurat chyba rozumiem - Mariany wyrabiajace 200% normy za minimalna i ..... dumne z tego. Szkodzac tym wszystkim, nie tylko sobie.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 29 sty 2014 01:26

kurcze, ja juz chyba tez wiem
dlaczego po studiach ekonomicznych wolalam pracowac w budowlance :D
:roll:

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 29 sty 2014 01:27

emigrantka pisze:To akurat chyba rozumiem - Mariany wyrabiajace 200% normy za minimalna i ..... dumne z tego. Szkodzac tym wszystkim, nie tylko sobie.


w kontekscie waszej dyskusji chyba bardziej pracujacy na dwoch etatach, zeby zwiazac koniec z koncem

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 29 sty 2014 09:39

Usercostam, czy Ty naprawde wierzysz, ze kiedy koszt robocizny obnizy koszt produkcji, pracodawcy obniza rowniez ceny sprzedazy, zamiast trzymac sie zwiekszonych zyskow? Ci sami pracodawcy, ktorzy nie chca placic wiecej niz NMW, bo to uderza w ich zyski? Przeciez to jedna i ta sama strona monety, pracowadca musi zmniejszyc swoj profit - czy to placac ludziom wiecej, czy to obnizajac jednoczesnie koszt i przychod, a w to ostatnie nie wierze. Chiny sa teraz potega ekonomiczna, ale jakos mi sie tam nie spieszy.

Poza tym, nie wiem po co ta dyskusja, bo w UK praktycznie nic sie nie produkuje, to kraj uslug, nie fabryk.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości