Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Rozpoczęcie działalności w UK-Kredyt

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 12:15

Witam, wraz z chłopakiem chcemy wystartowac z biznesem w Anglii.
Mamy juz doswiadczenie, poniewaz prowadzilismy dobrze prosperującą firme w pl.
Chcemy zacząć też tutaj.
Na start potrzebuje około 25 tys funtów. Zastanawiam sie nad kredytem w banku
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z kredytami w uk?Czy mozecie cos doradzić? jak uniknąć "super tanich szybkich kredytów".

Dziekuje za odpowiedzi
z Wyrazami Szacunku Ewa

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 02 sty 2014 12:40

Ewcia, w UK mozesz zapomnieco kredycie na start, jesli nie masz porzadnego zastawu, dom , mieszkanie

tu liczy sie Twoja historia kredytowa,ktora Brytyjczycy sobie buduja odkad skoncza 16-18 lat...

pierwsze wyplaty, pierwsze telefony , rachunki, karty kredytowe, direct debit

jesli zamierzas prowadzic dzialalnosc jak w polsce osoba fizyczna z dzialnoscia czyli tutejsze self-employed to jeszcze gorzej bo bank nawet twojego kontraktu o prace nie moze honorowac

musisz zapytac prawnika jak wyglada to w przypadku firmy LTD , ale pewnie rozbije sie o kapital ktory musicie wniesc...

jednym slowem przykro mi stwierdzic ale nie siadze byscie uzyskali kredyt a juz taki to wogole zapomnijcie

nawet z 2500 bedziecie miec problem

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 12:45

Dzięki za odpowiedź, no spodziewałam się że łatwo nie będzie.
Jesteśmy tutaj pół roku, ja pracuje- wlasnie na 12 m kontrakcie więc pewnie bank nie bedzsie tego honorować, mam już jakąś historie bo place ubezp, rachunki za neta itp ale w banku jeszcze nic nie brałam.
Nie chce sie spieszyć, w Pl mieliśmy firme i nam sie udalo, z taka sama firma chcemu wystartowac tu - tylko z finansami gorzej..
Więc chyba narazie trzeba bedzie odpuścic, troche popracowac i moze odłożyc kasy..
A co z tymi grantami?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 sty 2014 14:03

To jak mieliście firmę, która dobrze działała to co za problem tyle było uzbierać?

W każdym razie dla dwóch pracujących osób uzbierać te 25k w rok to nie problem.

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 14:05

Polska to już przeszłość dla mnie i nie chce tu pisać o sprawach które były.
Chce dowiedzieć się jak można starać się o dofinansowania/kredyty na firme w uk.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 02 sty 2014 14:11

najpierw sprecyzuj co rozumiesz pod pojeciem FIRMA

bo to niejednoznaczne

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 14:14

mam na mysli self-employed, chce kupić zwyżke 28 m, zrobić IPAF i ubezpieczyc samochód i jeżdzic na zlecenia czy dla cunsilu czy dla osób prywatnych. potrzebuje na to ok 25 tys f.
Obawiam sie ze bank nie da mi kredytu od tak bo nie mam historii

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 02 sty 2014 14:17

no self employed to przeszkoda,,,,

zwyzke mozesz jednak kupic na kredyt u dealera jako self-employed

jednak jesli chcesz startowac na councile lepiej zalatw sobie firme w postaci LTD
czyli cos w rodzaju polskiej z O.O.

bo jako self employed zjedza cie komercyjne ubezpieczenia

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 14:19

dzięki, przydatna informacja, dopiero zaczynam zbierac informacje.
A wiesz cos wiecej moze o tym kredycie u dealera? jak zlozyc aplikacje? jak zdobyc wiecej info na ten temat? firma LTD jak sp.z.o.o. ma wieksze koszty jak self employed? czytalam ze dla ludzi zaczynajacych w anglii najlepiej jest tak zaczynac bo sa wlasnie male koszty na poczatku.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 02 sty 2014 14:31

sa za i przeciw... wyzsze koszty , lepszy biznesowy wizerunek i odbior u kontrachentow, preferencje w kontakcie np z bankami..

no i bedziesz w swojej LTD swoim Dyrektorem na normalnym kontrakcie

to chyba najwazniejsze

fakt musisz na to zarobic ale i tak dlugoterminowo wychodzi na plus


poradx sie ksiegowej....ale nie pani Ali co ma sklepik na rogu tylko profesjonalnej angielskiej ksiegowej

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 14:33

dzięki , no tak zrobie.
Mam nadzieje ze nie moze za miesiąc, ale za pol roku z czyms sensownym uda sie wyruszyc, dosc mam pracowania dla kogoś...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 sty 2014 14:35

Koszty LTD nie są aż tak duże - od chyba 15 funtów jak chcesz zrobić samemu. Ale potrzebujesz do tego adresu na który możesz zarejestrować działalność. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, całkiem możliwe, że w umowie będziesz mieć zapis, że mieszkanie nie może być używane do działalności komercyjnej - czyli tego adresu nie będziesz mogła użyć przy rejestracji.
Wtedy pojawia się możliwość wykupienia "biura wirtualnego" - dostajesz adres na który możesz zarejestrować działalność i do tego np. przesyłanie poczty do domu itd. Wiele jest firm, które czymś taki się zajmuje. To koszt kilkuset funtów rocznie.
Do tego potrzebny będzie księgowy - jeżeli się nie znasz na przepisach, to nie warto oszczędzać, zamiast tego księgowy pomoże zaoszczędzić na podatkach :) zwykle koszt to od 50 funtów miesięcznie.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014 14:53 przez Usercostam, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 14:39

No wlasnie z tym adresem tak myslalam, no tu wynajmuje , lanlord nie widzialby problemu z zarejestrwaniem firmy, tylko w przepisach juz wyglada to inaczej. Nie wiem na jaka sklae bym mogla udpostepniac moje usługi, w polsce szło dobrze, przetargi wygrywalam i na duze roboty, tu z jedna zwyzka na poczatku nie poszaleje..
poczytam jeszcze wiecej i faktycznie dobrze byłoby pogadac z Angielską Księgową. Co w moim przypadku bedzie mialo wiekszy sens..

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 02 sty 2014 14:52

teraz pytanie , jaki rodzaj prac chcialabys tym wykonywac, pamietaj ze wiekszosc specjalistycznych robot obarczona jest licencjami

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 02 sty 2014 15:18

Wszelkie usługi związane z zwyżka, praca na liniach nn i sn napiecia, prace na wysokosciach, przy drzewach, wieszanie reklam, no wszystkie do czego przyda sie zwyzka.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 93 gości