Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
kasix22
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2013 16:31

Czy warto wyjechać do UK w ciemno?

Postautor: kasix22 » 21 paź 2013 16:38

Hej:) Jestem tu nowa i pomyślałam, że zasięgnę tu cennych wskazówek. Sprawa prosta, przynajmniej prosta do wyjaśnienia, gorzej z realizacją. Skończyłam studia w Polsce w tym roku-filologię angielską, więc z językiem problemu nie będzie. Dostałam pracę za marne grosze, ledwo co mi wystarcza. Od zawsze chciałam wyjechać za granicę i tam spróbować życia, żeby się czegoś dorobić. Zawsze myslałam, że to proste, jednak teraz po zderzeniu z brutalną rzeczywistością, sprawy już tak proste się nie wydają. Wobec tego, moje pytanie brzmi: Czy mając jakieś 500 funtów w kieszeni warto wyjechać do UK w ciemno, bez ustawionej żadnej pracy oraz zakwaterowania, licząc na szybkie znalezienie jakiejkolwiek na początek pracy, biorąc pod uwagę fakt, że znam dobrze język? Dodam, że jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe, nie jest ono jeszcze zbyt okazałe, bo mam 22 lata. Oprócz angielskiego mówię też komunikatywnie po hiszpańsku, chociaż nie wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie. Help please? :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 paź 2013 16:48

z 500 w kieszeni nawet sie nie wyglupiaj bo to ci na miesiac na pokoj pojdzie

z 1000 ryzyko, z 500 samobojstwo

znajomosc angielskiego w Angli to zaden niesamowity atut

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 paź 2013 17:54

emigrantka pisze:z 500 w kieszeni nawet sie nie wyglupiaj bo to ci na miesiac na pokoj pojdzie

z 1000 ryzyko, z 500 samobojstwo

znajomosc angielskiego w Angli to zaden niesamowity atut


Ja miałem z 200, w ciemno i dałem rade. Kobieta ma dodatkowo atuty, że jak jej nie starczy znajdzie na pewno frajera co ją utrzyma jakiś czas.

cycuszki2
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 22 paź 2013 00:43

Re: Czy warto wyjechać do UK w ciemno?

Postautor: cycuszki2 » 22 paź 2013 21:33

kasix22 pisze:Hej:) Jestem tu nowa i pomyślałam, że zasięgnę tu cennych wskazówek. Sprawa prosta, przynajmniej prosta do wyjaśnienia, gorzej z realizacją. Skończyłam studia w Polsce w tym roku-filologię angielską, więc z językiem problemu nie będzie. Dostałam pracę za marne grosze, ledwo co mi wystarcza. Od zawsze chciałam wyjechać za granicę i tam spróbować życia, żeby się czegoś dorobić. Zawsze myslałam, że to proste, jednak teraz po zderzeniu z brutalną rzeczywistością, sprawy już tak proste się nie wydają. Wobec tego, moje pytanie brzmi: Czy mając jakieś 500 funtów w kieszeni warto wyjechać do UK w ciemno, bez ustawionej żadnej pracy oraz zakwaterowania, licząc na szybkie znalezienie jakiejkolwiek na początek pracy, biorąc pod uwagę fakt, że znam dobrze język? Dodam, że jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe, nie jest ono jeszcze zbyt okazałe, bo mam 22 lata. Oprócz angielskiego mówię też komunikatywnie po hiszpańsku, chociaż nie wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie. Help please? :)


ciezko .. ja wprawdzie wyjezdzalem z mniejsza suma pare lat temu wstecz ale mialem tu znajomosci jakies, wiec mialem gdzie sie zatrzymac na jakiej dwa tygodnie, bez znajomych, bez doswiadczenia wczesniejszego w UK nawet z 1000 f byloby ciezko. Pokoj z 350-400, polowa ze dwa tyg dypozytu czyli 200f, przejazdy nie takie tanie , jedzenie.. troche kasy idzie.. w ciemno to moze zle sie to skonczyc, nie wiem czy warto nawet z 1000 dziewczynie szczegolnie ryzykowac...

coldfan
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2013 12:08

Postautor: coldfan » 31 paź 2013 12:14

Nie straszcie dziewczyny jak ktos szuka, proboje, ma odwage, troche samozaparcia to i tak sobie poradzi. Na londynku sa pokoje do wynajecia za jedna osobe 80 funtow plus tydzien depozytu tak jak i duzo ogloszen o prace wiec nie jest tak zle. Kasix nie daj sie i przyjezdzaj do krainy mlekiem i miodem plynacej :)

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 31 paź 2013 19:13

usercostam chetnie pomoze / w zamian za ekchm no string fun /

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 lis 2013 00:20

marekleyton pisze:usercostam chetnie pomoze / w zamian za ekchm no string fun /


Kiedyś może tak, ale teraz się ustatkowałem :)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 01 lis 2013 10:08

Może to ten 5 m-czny kot?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 lis 2013 12:55

NoToCo pisze:Może to ten 5 m-czny kot?


He he


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 68 gości