Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
campagnard
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2013 11:17

Zwrot podatku a różne zatrudnienie

Postautor: campagnard » 26 sie 2013 11:27

Witam.
Mam pytanie w sprawie zwrotu podatku. Otóż pracowałem w jednej pracy 1,5miesiąca. Potem zmieniłem ją na inną, dodatkowo dobierając sobie trzecią na part time. Wszystko legalnie, z payslipami, itp. Trochę tego podatku mi już naliczyli.
Wracam do kraju na studia w połowie września.
Kończąc pracę u pierwszego pracodawcy, zostałem poinformowany, ze wysle mi P45 na moj angielski adres (bezpieczny adres rodziny).
W Payslipie dostaje takie informacje:
This Period:
Total Gross Pay
Gross For Tax
Earnings For NI

Year to Date:
Total Gross Pay TD
Gross For Tax TD
Tax Paid TD
Earnings For NI TD
NI TD
Pension TD
Holiday Pay TD

Czy ktoś z Was się orientuje co to oznacza, i na podstawie tego jaki mogę dostać zwrot?

Wracając do sedna sprawy, moje pytanie brzmi, czy muszę tutaj wszystko załatwiać przed powrotem do Polski, czy mogę u siebie w ojczystym kraju wszystko spokojnie załatwić?
Jeżeli każdy z 3 pracodawców prześle mi swój P45, to w takim razie ja muszę przesłać z Polski list do 3 różnych urzędów podatkowych w Anglii (w zależności, jaki adres będzie na P45) z tymi P45? Mam załączyć oryginały, czy kopie tych P45? Podobno jakieś P84 czy coś się dołącza, wówczas muszę do każdej z kopert włożyć również to P84?

Sorki za te wszystkie pytania, ale może się ktoś zna na rzeczy i mi pomoże? Ja jestem zielony w tych sprawach.

campagnard
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2013 11:17

Postautor: campagnard » 05 wrz 2013 12:54

@REUP
CZy na prawdę nikt nie potrafi udzielić mi odpowiezi? :(


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości

cron