Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
bronekk2
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013 02:18

Praca w sklepie UK

Postautor: bronekk2 » 15 sie 2013 14:49

Czy pracował ktoś z Was w takim sklepie:
http://www.localdatasearch.com/london/s ... s-12408871
Czy angielski musi być biegły?
Najlepiej roznosić CV po takich sklepach?
Doświadczenie w tej pracy posiadam.

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 15 sie 2013 15:25

W kazdej pracy, w ktorej masz do czynienia z klientami musisz dobrze radzic sobie z jezykiem - jak inaczej chcesz sie dogadac? :) Tym bardziej, ze bedziesz mial do czynienia z masa turystow zza granicy, ktorzy sami maja problem z komunikacja lub, jeszcze ciekawiej, z kims z Liverpoolu lub Glasgow ;)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 15 sie 2013 15:34

nie musi byc biegly bo nie bedziesz z klientami rozmawial o polityce i problemach 3 swiata. To jest sklep z pamiatkami wiec ludzie sami sobie je wybieraja. Znajomosc jezyka musi byc jednak na poziomie podstawowym zebys byl w stanie pomoc klientowi znalezc cos czego w tym sklepie szuka.
Generalnie abys mogl pracowac w sklepie musisz sie moc porozumiec z klientem, jego poziom zalezy od sklepu i miejsca w jakim chcesz pracowac,
np Harrods czy John Lewis wymagaja juz bieglego angielskiego z dobrym i zrozumialym dla wszystkich akcentem :)

bronekk2
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013 02:18

Postautor: bronekk2 » 15 sie 2013 15:36

Tak, to jasne...Mam na myśli raczej to czy musi być to super opanowany język czy wystarczy taki, ze się rozumie i potrafi porządnie, poprawnie porozumieć, dogadać i nie na zasadzie kali jeść ;)

bronekk2
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013 02:18

Postautor: bronekk2 » 15 sie 2013 15:39

kaslawka pisze:nie musi byc biegly bo nie bedziesz z klientami rozmawial o polityce i problemach 3 swiata. To jest sklep z pamiatkami wiec ludzie sami sobie je wybieraja. Znajomosc jezyka musi byc jednak na poziomie podstawowym zebys byl w stanie pomoc klientowi znalezc cos czego w tym sklepie szuka.
Generalnie abys mogl pracowac w sklepie musisz sie moc porozumiec z klientem, jego poziom zalezy od sklepu i miejsca w jakim chcesz pracowac,
np Harrods czy John Lewis wymagaja juz bieglego angielskiego z dobrym i zrozumialym dla wszystkich akcentem :)



To właśnie miałam na myśli :]
Znam wiele słówek, zwrotów, używam poprawnie sporo czasów gramatycznych, rozumiem co ludzie do mnie mówią, oglądam filmy po ang. i tez sporo rozumiem, na pewno jeszcze muszę się sporo nauczyć i o fizyce kwantowej rozmawiać nie będę, ale myślę, ze nie byłoby źle...

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 15 sie 2013 15:42

jak juz napisalam....poziom podstawowy :D (pomijajac sklepy sprzedajace produkty swiatowych projektantow, tam musisz porozumiewac sie z klientem na poziomie bieglym z mocno zrozumialym akcentem)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 15 sie 2013 16:45

kaslawka pisze:np Harrods czy John Lewis wymagaja juz bieglego angielskiego z dobrym i zrozumialym dla wszystkich akcentem :)


Dokładnie, bo tam każdy patrzy na metkę produktu, a potem dyskutuje problemy polityczne i socjalne kraju z który ten produkt pochodzi, aby ocenić czy warto wspierać jego ekonomię czy nie...

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 15 sie 2013 17:15

oj usercostam.......sarkazm to twoje drugie imie widze :D

Niewiem jakie tematy porusza sie w Harrods bo nie robie tam zakupow. Dyrektorem niestety nie jestem...bejbe :wink:
Natomiast wiem ze wymaganym poziomem znajmosci jezyka angielskiego jest biegly

gelo68
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2013 11:09

Postautor: gelo68 » 23 sie 2013 11:19

biegly jezyk nie musi byc, ale tez nie podstawowy, bo z klientem trzeba czasem podyskutowac, na pewno przy takiej pracy duzo nauczysz sie jezyka, nie ma lepszej szkoly niz kotnakt bezposredni z jezykiem, ale ze slabym jezykiem ani rusz


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron