Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
pawelqd
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013 22:59

Programista PHP - Zend/Symfony2 - kiedy aplikować?

Postautor: pawelqd » 30 lip 2013 23:06

Cześć,
Chiałbym znaleźć pracę w Londynie w Symfony2
Mam już bilet na "za miesiąc" i dylemat czy już teraz zacząć szukać i wysyłać CV do agencji i firm bezpośrednio czy na przykład lepiej tylko do firm bezpośrednio, bo jestem w stanie lepszy kontakt załapać - wstępnie rozmawiając na Skypie (zakładam, że agencje nie bawią się w takie rzeczy za bardzo?).
Dwa lata doświadczenia w firmach w Polsce, gdzie pracowało się w polsko/angielskojęzycznych teamach. Do tej pory pisałem w Zendzie. Angielski płynny. Jak szybko jest się w stanie zacząć pracować od wysłania CV i w jaką stawkę uderzyć?
pozdrawiam!

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 30 lip 2013 23:36

Nie wiem jak wygląda rynek pracy dotyczący PHP, ale generalnie większość firm w IT korzysta raczej z agencji. Co do stawek możesz zerknąć np. na oferty na cwjobs.co.uk. Przykładowe wyniki:

http://www.cwjobs.co.uk/JobSearch/Resul ... words=zend

Jest tego trochę, więc powinno ci to dać jakiś obraz, jak wygląda rynek pracy dla ciebie.

Co do stawek, to 2 lata doświadczenia ja bym zakwalifikował jako junior, ale możesz mieć genialne CV i dokonania, które powalą na kolana. Zarobki zależą od branży do której uderzysz i tego co sam reprezentujesz. Musisz jakoś się wycenić ( poza tym w ogłoszeniach tak czy siak podane są nadal często widełki od do ).

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 sie 2013 14:43

Możesz oferty wysyłać już teraz, zaznaczając, że jeszcze jesteś w Polsce, ale przyjeżdżasz za miesiąc. Interview przez telefon czy Skype w tej branży nie jest niczym dziwnym.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości