Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Inyan
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2013 12:14

Prace biurowe - Administration

Postautor: Inyan » 26 lip 2013 12:22

Witam,

Planuje przyjechac do Londynu w polowie wrzesnia i bardzo zastanawia mnie, jak wyglada tu rynek pracy biurowej jako Administrator, Office Clerk albo czegokolwiek w tym stylu? Zwazywszy na romiary miasta, zapewne jest sporo ofert ale tez ogromna konkurencja, czy jednak potwierdza sie to w praktyce?
Czy sa jakies dzielnice, w ktorych takich ofert moze byc wiecej albo mniej i nalezaloby ich unikac? Jeszcze nie zadecydowalem, w ktorej bede mieszkal.
Mam 2-letnie doswiadczenie na tego typu stanowiskach z UK potwierdzone referencjami + dobry angielski, choc nie moge tez powiedziec, ze moje cv jest niesamowite i nie byly to przewaznie prace dlugoterminowe. Do tego wyksztalcenie wyzsze z Polski, choc to akurat chyba nie ma tu wiekszego znaczenia.
Moglibyscie cos doradzic w tym zakresie? Lepiej jest na poczatku uskuteczniac szukanie takiej pracy przez agencje, czy skupic sie jedynie na bezposrednim zatrudnieniu?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lip 2013 12:23

wejdz na www.reed.co.uk

wpisz nazwe stanowiska jakie cie interesuje i miejscowosc

zobacz w wynikach ile na kazda oferte pracy jest juz aplikacji

do ci to troche rozeznania w temacie

Inyan
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2013 12:14

Postautor: Inyan » 26 lip 2013 12:28

no tak, tyle to juz wczesniej zrobilem z tym ze mnie zastanawia, jak to sie sprawdza w praktyce - czy tak trudno jest faktycznie taka prace dostac?
w moim obecnym miescie np nie jest to w ogole miarodajne, dlatego pytam

jarzombeg
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2012 21:39

Postautor: jarzombeg » 29 lip 2013 18:26

Sam szukalem pracy w tym sektorze ale bez skutkow pomimo ze mialem piekne cv z ponad rocznym doswiadczeniem. Z wlasnego doswiadczenia moge od razu odradzic reed. Zawsze mozesz rzucic okiem na monster.co.uk (nie probowalem wiec trudno ocenic) lub linked.in. Ew mozesz sprobowac skontaktowac sie z poprzednimi pracodawcami lub w ciemno pisac do firm z zapytaniem czy nie potrzebuja, najwyzej Cie oleja....

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 29 lip 2013 19:18

Gdy przyjedziesz do Londynu to po prostu szukaj gdzie sie da zamiast ograniczac sie do dzielnic, bo duzo zalezy od przypadku, nie wiadomo gdzie Cie akurat potrzebuja i zaprosza od interview. Zapotrzebowanie na takie pozycje jest wszedzie, ale wiadomo, ze w Londynie jest duzo ofert ale i wielu chetnych.
Zawsze lepiej aplikowac bezposrednio do firm (na stronach internetowych), ale przez agencje tez mozna cos znalezc, przewaznie po pierwszych 3 miesiacach dostaje sie kontrakt. Warto wysylac zgloszenia na reed, trzeba sobie napisac dobre CV i wysylac gdzie sie da, w koncu ktos sie zglosi, chocby agencja. Musisz sie jednak przygotowac na to, ze proces rekrutacyjny moze potrwac troche czasu, u mnie w firmie jest to np. ok 12 tygodni.

Inyan
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2013 12:14

Postautor: Inyan » 29 lip 2013 21:38

dzieki za odp :)
jarzombek - doswiadczenie to masz z UK czy Polski? dlugo probowales taka prace znalezc?
12-tygodniowa rekrutacja... no w sumie to chyba czesto spotykane, jednak nie napawa optymizmem. Czu nie latwiej przez to na poczatek zalapac taka prace przez agencje, w miedzy czasie polujac na rekrutacje bezposrednie? Czy nawet przez agencje jest to duzy problem?
myslalem wlasnie o poprzednich pracodawcach, ktorzy maja swoje siedziby rowniez w Londynie

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 30 lip 2013 13:16

Nie wiem czy znalezienie takiej pracy to duzy problem, bo nie znam nikogo, kto by aktualnie szukal takiej pracy, poza tym duzo zalezy od szczescia. Na pewno przyda Ci sie wytrwalosc i cierpliwosc, zwlaszcza jesli aplikujesz bezposrednio do duzych firm, bo one maja ustalony proces rekrutacyjny, ktory trwa troche czasu. Aplikuj gdzie sie da, zawsze to lepiej miec jakis dochod w miedzyczasie, zanim znajdziesz prace, ktora Ci odpowiada.

Inyan
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2013 12:14

Postautor: Inyan » 30 lip 2013 14:55

dzieki :)
Moj plan to szukanie takiej pracy w roznych firmach bezposrednio, a biorac wlasnie pod uwage dlugosc procesow rekrutacyjnych, chcialbym na poczatek sprobowac lapac cos przez agencje, bo wydaje mi sie to duzo szybsze. Jeszcze przed przeprowadzka przyjade do Londynu porejestrowac sie w agencjach i rozwiezc cv, a nastepnie meczyc caly czas o cokolwiek na poczatek, mam nadzieje, ze cokolwiek biurowego ale wlasnie nie wiem jak to w Londynie wyglada

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 31 lip 2013 08:46

Dobry masz plan moim zdaniem. Praca przez agencje nie zawsze jest zla, zwlaszcza w sektorze administracyjnym, ja sama dostalam 2 prace przez agencje. Jednej agencji nie widzialam na oczy, kontaktowali sie ze mna mailowo, zorganizowali mi interview, a potem dostalam od razu kontrakt z firma. Innym razem pracowalam przez 3 miesiace przez agencje, a potem automatycznie dostalam kontrakt z firma. Wynagrodzenie mialam takie jak inni, wiec nawet nie odczulam tego, ze pracuje dla agencji.
W kazdym razie zycze powodzenia.

Inyan
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2013 12:14

Postautor: Inyan » 31 lip 2013 20:11

super, dzieki! :)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości