Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 lip 2013 17:22

numerowa pisze:Kasowanie kuzyna 100 funtow tygodniowo za pokoj wydaje mi sie wlasnie takim "Polactwem" w emigracyjnym wydaniu.
Chca sobie zarobic na kuzynie, bo rachunki ich nie kosztuja 100 funtow tygodniowo.


Zarobić? ...

Przecież gdyby nie kuzyn, to mogłaby wynająć ten pokój. Więc to byłaby strata pieniędzy.

A nawet gdyby nie wynajęła, to dodatkowa osoba komplikuje życie w domu - a to łazienke zajmuje (można się np. spóźnić do pracy), a to garów zapomni umyć, albo będzie coś gotować, więcej śmieci.

To są wszystko koszty, a 100 funtów to jest śmieszna kwota.

pioter25
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2013 17:36

Postautor: pioter25 » 15 lip 2013 13:30

No kuzynka mi sie trafila.wszedzie trzeba placic nie wazne czy to rodzina czy nie klopotem dla niej nie bede bo czasem tez zostane z jej corka jak ma wolne a kuzynka mieszka sama z 11letnim dzieckiem,dziekuje za zagladniecie do tematu ale skupmy sie na pytaniu

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 15 lip 2013 13:37

blondynek pisze:
usercostam pisze: a to łazienke zajmuje

albo lazienki/wanny po sobie nie umyje :lol:


odwal sie - to lokatorka byla

kuzynka by w dzob rodzinnie dostala za takie cos ;0

pioter25
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2013 17:36

Postautor: pioter25 » 15 lip 2013 13:41

Bede lazil od restauracji do restauracji pytal czy nie potrzebuja na zmywak od czegos trzeba zaczac,zadowoli mnie praca na zmywaku.Z zawodu jestem piekarzem ale zeby wkrecic sie do piekarni to trzeba znac dobrze jezyk i tu jest zonk bo znam slabo jezyk.jaka byle praca zeby cos zarobic i uczyc sie jezyka przy okazji.co do pomocy z jej strony to mowila ze nie pomorze mi znalezc pracy a znajomych nie popyta bo pozniej niechce byc im wdzieczna jak by ktos mnie wkrecil do pracy bardzo mi pomoga namiary na jakies agencje posrednictwa pracy.Pozdrawiam

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 15 lip 2013 15:47

pioter25 pisze:Bede lazil od restauracji do restauracji pytal czy nie potrzebuja na zmywak od czegos trzeba zaczac,zadowoli mnie praca na zmywaku.Z zawodu jestem piekarzem ale zeby wkrecic sie do piekarni to trzeba znac dobrze jezyk i tu jest zonk bo znam slabo jezyk.jaka byle praca zeby cos zarobic i uczyc sie jezyka przy okazji.co do pomocy z jej strony to mowila ze nie pomorze mi znalezc pracy a znajomych nie popyta bo pozniej niechce byc im wdzieczna jak by ktos mnie wkrecil do pracy bardzo mi pomoga namiary na jakies agencje posrednictwa pracy.Pozdrawiam


I bardzo dobrze, szybciej staniesz na nogi

esen
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2013 17:05

Postautor: esen » 18 lip 2013 21:28

Walcz, wielu moich znajomych nie mogąc znaleźć pracy szybko się poddało. Mam nadzieję, że będzie u Ciebie inaczej!

kanas
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2013 01:13

Postautor: kanas » 25 paź 2013 11:54

usercostam pisze:
numerowa pisze:Kasowanie kuzyna 100 funtow tygodniowo za pokoj wydaje mi sie wlasnie takim "Polactwem" w emigracyjnym wydaniu.
Chca sobie zarobic na kuzynie, bo rachunki ich nie kosztuja 100 funtow tygodniowo.


Zarobić? ...

Przecież gdyby nie kuzyn, to mogłaby wynająć ten pokój. Więc to byłaby strata pieniędzy.

A nawet gdyby nie wynajęła, to dodatkowa osoba komplikuje życie w domu - a to łazienke zajmuje (można się np. spóźnić do pracy), a to garów zapomni umyć, albo będzie coś gotować, więcej śmieci.

To są wszystko koszty, a 100 funtów to jest śmieszna kwota.


Z rodziną to najlepiej tylko na zdjęciach...szczerze, to nie zbawiłoby jej, gdyby przez miesiąc nie płaciłby jej za wynajem

terrorek
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2014 01:23

Postautor: terrorek » 03 lut 2014 01:33

Haha wszystko przeliczajcie na pieniądze a ja tm bym pomógł po co ma mieć ciężko.
oby tylko pos😆zanowal to

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 lut 2014 07:00

kanas pisze:.szczerze, to nie zbawiłoby jej, gdyby przez miesiąc nie płaciłby jej za wynajem


a ty to wiesz bo?

matrixx35
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012 18:39

Postautor: matrixx35 » 05 lut 2014 18:51

gamedev pisze:Jabłko sobie zjedz, o poranku podobno stawia na nogi tak samo jak i kawa.
Ludzie...Chłopak się pyta pokój a wy sobie o kawkach i jabłuszkach piszecie? Hyde Park sobie piszcie takie głupoty.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 05 lut 2014 19:44

odezwali się zdobywcy golden Shovel

matrixx35
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012 18:39

Postautor: matrixx35 » 05 lut 2014 20:03

W 2011r przyleciałem do UK do pracy ( której jak się później okazało nie było) Przez 10 dni żyliśmy wspólnie z innymi oszukanymi polakami jak żebracy. Zadzwoniłem do mojego kuzyna który mieszka niedaleko Skermelsdale i poprosiłem go o pomoc w znalezieniu pracy i żebym mógł u niego pomieszkać do czasu aż nie znajdę pracy. Dodam iż ma on duży dom. Na to on mi odpowiedział, że nie ma takiej opcji i że mam sobie radzić sam. Więc to jest święta prawda, że z rodziną to najlepiej tylko na zdjęciach i to jeszcze z boku. ( UMIESZ LICZYĆ, LICZ NA SIEBIE )

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 05 lut 2014 20:52

I miał racje. Z jakiej racji mialby utrzymywac darmozjada?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 lut 2014 21:22

a rozmawiales z kuzynem PRZED przyjazdem? czy mu "niespodzianke" chciales zrobic?

wcale mu se nie dziwie...

Więc to jest święta prawda, że z rodziną to najlepiej tylko na zdjęciach i to jeszcze z boku.


widocznie kuzyn tak samo mysli...


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości